Penisim çok hassas olduğu için erken boşalıyorum ne yapmalıyım?

Soru

Benim penisimin ucu hassas ve bu beni erken boşalmaya sevk ediyor mastürbasyon yaparken ilk iki dakika penisimde hiç bir sıkıntı hissedmiyorum ama iki dakikayı geçtikten sonra penisim aşrı dercede hassaslaşıyor bu da beni erken boşalmaya sevk ediyor yani tam boşalacakken duruyorum ve yeniden başlıyorum ama yine o hassaslık var gitmiyor bu durumda süreyi nasıl uzatabilirim?

Cevaplar ( 2 )

  1. 1

    merhaba, bu durum kişilerin bünyesine ve doku hassasiyetine göre biraz değişken. kimileri penis gövdesinden kimileri penis başından aşırı şekilde uyarılır bunun sonucunda beklenmedik şekilde kontrolsüz olarak erken boşalabilir. bu tip durumlarda genellikle tercih edilebilecek fayda sağlayabilen birkaç yöntem vardır. bunlardan ilki genelde hassasiyeti gidermek ve o bölgedeki yoğun uyarımı bir ara tamponla azaltma yöntemi. yani daha açık tabirle bazı kişiler bu durum için kalın olan birkaç adet prezervatifi üst üste tekmak bu prezervatiflerin sayesinde o bölgedeki sürtünme dokunma gibi hassasiyeti azaltmaya çalışırlar. diğer bir yöntem ise geciktirici sprey kullanmaktır, bu spreyler sıkıldıkları bölgede birkaç dakika içinde hissizlik uyuşma yaparlar bu sayede hassas bölgeden alınan duyu his haz azalma gösterir bu sayede bir anda aşırı zevk alıp boşalma eğilimi azalır. az öncekiler gecici anı kurtarabilecek çözümler diyebiliriz son yöntem ise biraz pratiğe ve kontrolü öğrenmeye dayanıyor. avrupa ülkelerinde erken boşalma sorunları konusunda terapi eğitimlerinde kullanılan mastürbatör benzeri ürünlerle pratik yapılabilir. bu yöntemin özündede şöyle bir durum var, eğer her hangi bir sağlık sorunu yoksa, kişi sağlıklı bir birey, sorun hassasiyet ve kontrolsüzlük gibi boşalma denetimini sağlayamama ise bu bahsettiğimiz mastürbatörü kullanarak kişi tek başına boşalma denetimini eğrenmeye kazanmaya çalışır. mastürbatör ile başla, dur bekle, devam et, yine dur bekle gibi döngiler defalarca tekrarlanır belirli bir süre sonra boşalmaya izin verilir. bu sayede çalışa çalışa hem bu aşırı hassasyete alışma hemde boşalmayı tutup kontrol edebilme kabiliyeti kazanılır. tabi tüm bunlar gerçekten çaba ister, sadece 2-3 defa yapıp üşenmek hiç bir sonuç getirmez. tum bunlar sonucunda geçici çözümler kısa vadede günü kurtarsada boşlama denetimini kontrolünü sağlamak kalıcı fayda sağladığı gibi pornocular gibi cinsel yönden güçlü bir erkek olmanızı mümkün hale getirir. yine ek olarak Evde erken boşalma kontrolü eğitimi ile çözüm mümkün ! konusunu okuyarak biraz daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. dikkatle sonuna kadar anlayarak okumanızı tavsiye edebiliriz.

  2. 3

    erkelerin en hassas bölgesi penis ucu yani glans adı verilen bölgedir. burada sinir uçları çok yoğundur bu bölgeye yapılacak uygulamalara çok dikkat edilmelidir.

Bir cevap bırakın