Erkeklerde cinsellik ne zaman başlar kaç yaşında biter ?

Kadınlarda ve erkeklerde doğumdan itibaren ve yaş ilerledikçe fizyolojik ve biyolojik olarak vücudun ihtiyaçları değişim gösterir. İlk cinsel hareketlilik ergenlikle start alır. Vücudumuzdaki tüm sistemlerde olduğu gibi cinselliğinde bir yaşam döngüsü içerisinde yaşanır.

Genellikle ilk olarak erkek cinselliği keşfi ergenlikle beraber başladığını yukarıda belirtmiştik. Değişen hormonların etkisiyle ve çok sayıda fiziksel ve duygusal değişimle erkeklerde penis ve testislerin büyümesiyle cinselliği hayatlarının merkezine doğru ilerlemeye başlar.

1. Erkek, cinselliğe hayır dememelidir: Birçok erkek çevresindekilerin konuşmalarından etkilenerek,cinsel yönden isteksiz olduğu dönemlerde dahi hayır diyemez. Oysaki kadının cinselliği istemediği durumlar olabildiği gibi erkeğinde isteksiz olduğu dönemler olabilir. Doğal bir durumdur.

2. Her erkek, her kadına nasıl zevk vereceğini bilir: Erkekler, çevrelerinden edindikleri şişirilmiş cinsel bilgilerle partnerine sorma gereği bile duymaz. Cinsellik doğuştan bilinen bir konu değildir. Konuşulmalıdır.

3. Erkek cinsellikte mutlaka deneyimli olmalıdır: Birçok erkek, kadını karşısında cinsellik açısından daha bilgili olmak adına, kötü ortamlarda, sağlıksız rastgele ilişkiler yaşar. Hatta bu ilişkiler esnasında karşısındaki kişi onu aşağılayabilir. Bilinenin aksine; kadın ve erkeğin, cinselliği beraber keşfetmeleri daha keyif verir.

4. Erkekler cinsellikte birden fazla orgazm olabilirler: Birçok erkek çevresindeki konuşmalardan etkilenerek, bunun önemli bir güç olduğunu düşünmektedir. Oysaki erkek, orgazm olduktan sonra yeni bir ilişki için belli bir süre beklemek durumundadır. Bu süre bazen 24 saati bile bulabilir. Bu doğal bir durumdur.

5. Gebelikte cinsel istek azalır. Uzak durmalıyım: Kadınlarda gebelikte, cinsel istekte değişiklik olmaz. Sağlıklı bir gebelikte son dört haftaya kadar cinsel ilişki normal olarak yaşanabilir.

6. Cinsellikte bir kez sertleşme kaybı, cinselliğin bittiği anlamına gelir: Biliyoruz ki cinsellik, stresli ve olumsuz yaşam olaylarında etkilenir. Bu durumlarda, cinselliğin herhangi bir evresinde sorun çıkabilir. Çoğunlukla sorun geçicidir. Aşırı endişelenmeye gerek yoktur.

7. Eşle cinselliği konuşmak ayıptır: Birçok çift yaşamları boyunca cinsellik konusunda konuşmazlar. Oysaki cinsellikte; isteklerini ve istemediklerini belirtmek, daha doyumlu bir cinsel yaşantı için şarttır.

8. Cinsel organın büyüklüğü alınan zevki artırır: Cinsel doyumla, cinsel organın büyüklüğü arasında bir ilişki yoktur.

9. Uyumlu çiftler aynı anda orgazm olurlar: Aynı anda orgazm nadir gerçekleşir ve rastlantısaldır. Birçok kişi seyrettiği filmlerin etkisinde kalarak, bunun her zaman gerçekleşebilecek bir durummuş gibi algılaması büyük bir yanılgıdır.

10. Erkekler, kadınlardan çok daha çabuk orgazm olurlar: Doyumlu bir cinsellikte, bilinenin aksine kadınlar erkeklerden daha çabuk ve daha fazla sayıda orgazm yaşarlar.

Bu bilgileride okumalısınız

gebelik sürecinde kadınlar kaç defa ilişkiye girebilir ve ne zaman ilişkiye ara vermeli
seks ne zaman yapılmalı sabah yada gece fark edermi
hamile bir kadınla ne zamana kadar seks yapılır
erkek kaç yaşına kadar cinsel performansını korur
yaş farkı cinsellikte isteksizlik nedeni olabilir mi
artık sabah ereksiyonu olmuyorum

Yorumlar ( 9 )

  1. erkeklerde cinsellik kolay kolay bitmiyor seks ihtiyaçları ergenlikten başlar son ana kadar devam eder:):) yoksa yanılıyormuyum ben

  2. 18inde o zevki tadanlar var erkekte sanmıyorum bitsin

  3. Ergenlikte başlar hepte devam eder ama ergenlikteki ayrı bir

  4. Sağlığı iyi olduğu sürece devam eder,hatta bizim bir tanıdık vardı 60 yaşında karisida 50 yaşında çocuk sahibi oldularYani sağlık elverdiği devam eder)

  5. kısa ve net : kalktığı müddetçe 🙂 insan kocar gönül kocamaz demişler. saçı aklarla dolu bir adam ne demiş : damın karla kaplı olması evin içinin sıcak olmadığı manasına gelmez.

  6. ergenlikte başlar hepte devam eder ama ergenlikteki ayrı bir

Cevap yazın