çiftler arasında cinsellik nasıl olmalı

Soru

merhaba, ben 20 li yaşlarda bekar henüz sevgilisi bile olmayan bir kızım. klasik her ergen gibi bende elle tatmin yani mast bağımlısıyım. bazen hata ediyorum bunu azaltmam yada bırakmam lazım diyorum kendime. internette araştırırken bu siteyi keşfettim. okudukça kafam daha çok karıştı. meğer cinsellik hiçte bildiğimiz yada en azından benim hayal ettiğim gibi değilmiş. kimisinin aşırı oral seks takıntısı, kimisinin ısrarlı anal seks isteği, kimisinin şiddet tutkusu, kimisinin cinsel kimliğin kabullenmeyip değişik arayışlara çıkması,  hatta oha dediğim kadının erkeği yaptığı şeyler bile okudum. temelde olması gereken, çiftler arasında cinsellik nasıl olmalı ? o düz çizgiyi biri bana açıklasın. ne yani şimdi evlenince ideal ilişki yaşayabilmek için en azından kendi adıma sekste başarılı bir kadın olabilmek için tüm bunları yapabiliyor mu olmamız lazım ? birini yada birkaçını yapmasam başarısız isteksiz odun gibi kadın mı olacağım ? ya ben onun sevdiğini sevmiyorsam ? tam tersi benim sevdiğimi o sevmiyorsa ne olacak ? ortayı nasıl bulacağız, cinsellik dediğin nerde başlıyor nerde bitiyor, olması gereken bunlardır, bunun dışındakiler aşırılıktır denebilecek bir tarifi var mı ? inanın kafam karışık.

Cevaplar ( 3 )

  1. tatlım okudukça kafan daha çok karışır, çünkü cinselliğin kesin bir kanunun kuralı yok. toplum içinde zamanla oluşan bazı belirli alışkanlıkları var. bunları göz ardı ederseniz cinsellik aklınızın alamyacağı bir kavram haline dönüşüyor. standart sıradan olması gereken seksi tanımlarsak, erkeğin ön sevişmeden kadını yeterince uyardığı, ilişkiye başalyınca değişik pozisyonlarda vajinal yapılan, 15-20 dk süren sonunda her iki kişininde boşalıp doyuma ulaştığı, çoğunlukla insanların neslini devam ettirmek üremek için kullandığı, duygusal çiftlerin bir birine bağlanmasına da faydası olan tensel temastır. yapılamsı gereken budur. bunu referans alırsan geri kalan şeyler aşırılık belkide cinsel sapıklık olarak değerlendirilebilir.

  2. çok fazla mastürbasyon yapma ve bunu azaltmaya çalış. erotik görüntülere bakıyorsan bunlara da az bak. hayatında biri yok diye endişelenme ve kendini çok mastürbasyona vurma. ama evlenmeden önce seksle ve fanteziyle alâkalı temel şeyleri bil. herşeye olduğu gibi evliliğe ve cinsel ilişkiye de kendini hazırlamalısın. evlilik kararından önce artık mastürbasyonu kademeli olarak bırakmalısın. cinsel ilişkiden önce nelerden hoşlandığını iyi belirlemelisin. kocana da meselâ kıyafet ve aksesuarları gösterip hangisini giyeyim diyebilirsin.

  3. mast sayına takılma gayet normal ilişkide kimse senin porno yıldızı olmanı beklemiyor karşındaki de olmayacak rahat ol beraber keşfedin

Bir cevap bırakın