seks ne zaman yapılmalı sabah yada gece fark edermi

Soru

10 yıllık evliyim, merak ettiğim bir konu var, cinselliğin ne zaman yaşanması daha doğru olur. bunu sormamadaki maksat genelde eşim geceleri istekleniyor hadi azdım gel seni bekliyorum diyor, olacak gibi bende o saatlerde sakinleşmiş sanki uyku moduna geçmiş oluyorum kendimi zorlasam da çok verimli olamıyorum, kızıyor bu gece yine görev yaptın diyor. sabah olunca ise bu sefer ben ereksiyonla uyanıyorum acayip istekli oluyorum, bu sefer eşime yaklaşınca kızıyor elleşme hiç havamda değilim duş alamam sonra günüm yorgun geçiyor deyip kestiriyor. anlayacağınız cinsellik zamanlaması ile ilgili uyumsuzluk var. neden böyle oluyor anlamıyorum. sanki benim düşünceme göre erkekler sabahları, kadınlar ise geceleri daha aktif oluyorlar ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 6

    seksin zamanı yok ne zaman istersen partnerinde ortamda musaitse o zaman yaparsın. ancak ortalama referans alınınca erkekler genelde sabah ereksiyonu olurlar bu anda haliyle cinsel olarak isteklenirler. bu sayede daha iyi bir cinsel performans göterebilirler. diğer yandan akşam olunca genelde gün içinde iş güçle yorulan erkeklere akşam yemeği sonrası rehavet çöker ve uyuklamaya başlarlar. vücutta kendini kapatır o noktadan sonra cinsellik konusunda isteksiz davanabilirler. aksine kadınlarda genelde gün içnide gün ortasında daha çok isteklenirler, heleki saat 14-16 arası arada derede nerede yer bulsalar kaçamak yapabilecek kıvamda olurlar. gece gelince gün içnide onlarda yorulur cinsellikten uzaklaşırlar. tabi bazı kişilerin vücut metabolizma saatleri farklı çalışabilir yada bazı sebeplerden değişebilir, mesela vardiyalı çalışanlarda. artık sizin de bir şekilde ortayı bulmanız gerekiyor.

  2. 4

    sabah iyi oluyor eşinizin dediği gibi gündüz gün içnide bünye enerjisini kaybediyor. bu sebeple kendiniz alıştırın akşamları gece aksiyon yapmaya çaba göserin. genelde çoğunlukla gece saatleri cinsellik için tercih edilir, tabi arada gündüzde olur ama sizin referans noktanız gece olmalı.

  3. 5

    neden bilmiyorum ama bende sabahları daha heyecanlı oluyorum. hatta gün içinde de yeterince isteklendiğim oluyor. gece olunca rehavet çöküyor. ev işleri falan derken sonrasında insanın isteği kaçıyor sanırım. gece dinlenince gündüz dinç oluyor galiba vücut o zaman istekleniyor.

Bir cevap bırakın