gebelik sürecinde kadınlar kaç defa ilişkiye girebilir ve ne zaman ilişkiye ara vermeli

Soru

merhaba ben 25 yaşında bir erkeğim eşim 21 yaşında daha 2 aylık gebe. başlıkta da yazdığım gibi gebelik döneminde nasıl davranmalıyız, cinsel olarak biraz aktif bir çiftiz ama yanlış bir hatada yapmak istemiyoruz. gebelik döneminde cinsellik nasıl olmalı, ne zaman cinselliği kesmemiz gerekiyor. cevaplarınız için tşk ederim.

Cevaplar ( 3 )

  1. hamilelik cinsel ilişki için bir engel değil cinselliği kesmenize gerek yok fakat doktor bir uyarıda bulunursa o zaman cinselliğe ara varebilirsiniz

  2. merhaba, gebelikte seks yapılmayacak diye bir kural yok. belki duruma göre son aylarda azaltılabilir daha soft rahat pozisyonlar seçilebilir falan, ancak asıl mesele eşinizin gebelik sürecindeki durumudur. bazı kadınların gebelik süreci hassas geçer, düşük riski ve aşağıya tutunma gibi hassas farklı durumlar olabilir. bu gibi kişilerde mesela doktor çalışmayı, ayakta çok fazla durmayı, fazla hareket yapmayı sakıncalı görür olabildiğince gebelik sürecini yatakta istirahat ederek geçirmeyi uygun görür. bu gibi durumlarda da cinsel ilişki olumsuzluk yapabileceği için doktorun önerisi ile kaçınmak gerekir. uzun lafın kısası eşinizin durumu nasıl gelişim süreci ne halde bilemeyiz, en iyisi bu tip sorular doktorunuza danışmanız ona sormanız, bu sayede hangi dönemde hangi seviyede nasıl bir cinsellik yaşamanız gerektiğinize ilişkin bir fikriniz olacaktır.

  3. hamilelikte seks özellikle son aylarda 7.aydan sonra bir kadın için gerçekten zor oluyor rahat olamıyorsun

Bir cevap bırakın