hamile bir kadınla ne zamana kadar seks yapılır

Soru

selamlar, eşim 2 aylık hamile durumu hassas olduğu için işi bıraktı, daha öncede düşük yapmıştı. şimdi biraz çekiniyoruz seks yapma konusunda henüz belki erken olabilir ama bu durum beni strese sokuyor. ilişkide yavaş davranıyorum ama yine de bir şey olursa diye ikimizde endişe ediyoruz. şimdi doğumdu iyileşmeydi falan derken neredeyse 1 yıl eşimle cinsellik yaşayamayacak mıyız ? böyle hassas durumlarda ne yapılır ?

Cevaplar ( 5 )

  1. eğer durumu hassas ise zaten hırpalanmaması lazım, zaten daha önce düşük yaptı diyorsunuz o zaman doktorda, gebelik süresi boyunca işe giymeyecek, evde iş yapamyacak, bolca yatıp dinlenecek falan demiştir. sizde artık bu süre boyunca sabırlı olacaksınız. belki penetrasyona dayalı ilişki değil de, daha ziyade bir birinize elle okşayarak, elle boşaltarak tatmin olma yoluna gideceksiniz.

  2. her şeyden önce buna doktor kontrolünde karar verilmesi gerekir. eğer doktor cinsel ilişkiyi uygun bulmaz ise farklı şekillerde ilişkiye girebilirsiniz. illaki vajinal penetrasyon olacak diye bir kural yok. el yordamıyla, oral yolla vb. şekilde de ilişkiye girebilirsiniz. sonuçta gebelik durumu daha önemli. en risksiz yolu alternatif yollardır.

  3. öncelikle geçmiş olsun eşiniz sağlıkla doğumunu yapsın sizde hayırlısıyla evladınızi kucağınıza alırsınız. normal gebeliklerde (düşük vs riskinin olmadığı) 9. ayin sonuna kadar ilişkiye girmekte bir sakınca yoktur. fakat sizinki sanırım biraz riskli bir durum. bundan dolayı cinsel ilskiye girmenin bir zararı olup olmayacağını eşinizle kontrole gittiğinizde doktora çekinmeden sorun. birde doğumdan sonra eski cinsel hayatınıza dönmeyi ummayin çünkü çocuk bakım ister gece uyumaz vs vs.

  4. yapacak bir şey yok herkes gibi sabırlı olup katlanacaksınız. riske atacak hareketlerden kaçının, bu gibi soruları en iyi doktorunuz yanıtlar, ona sormanız daha doğru olur. bi daha ne zaman kontrole giderseniz o zaman sorabilirsiniz.

  5. bu durum kişiye göre değişir, durumu hassas düşük tehlikesi var ise ilk aydan bile riskli. oral yolla idare edin, düşük olmasından iyidir

Bir cevap bırakın