zevk alınmayan cinsel ilişkide erken boşalma tetiklenirmi

Soru

30 yaşında bir erkeğim karım cinsel olarak aktif değil hemen bitsin işinde kurtulayım gibi tavırları var normalde ilişki sürem 20 dakika civarıydı son zamanlarda ise bu süre çok azaldı neredeyse 10 dk nin altına düştü sizce zevk alamadığım için zincirleme erken boşalma süresi günden güne azalmış olabilir mi ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 6

  Ben zevk alamasaydım boşalma sürem artardı, hatta sertleşmezdi bile, belki sizde farklı reaksiyon gösteriyor. Ayrıca eşinizin tavrı ilişkinizi öldürür, bence buna bir çare bulmalısınız, sizden kaynaklıysa kendinizi düzeltmenizi tavsiye ederim, ondan kaynaklıysa konuşun derim.

 2. 4

  yoğun şekilde zevk almak boşalma süresini kısalttığı gibi, psikolojik olarak keyifsiz ilişki yaşamak yine süreyi kısaltabiliyor. hatta bazen öyle okuyor ki penis tam sertleşmeden bile boşalma olabiliyor. sizdeki sebepte tamamen olumsuz tablo üzerine psikolojik negatif şartlanma. genel olarak bakınca sanki aranızda cinsel uyumsuzluk var gibi görünüyor. diyalog kurarak belki bunları aşmanız mümkün olabilir.

 3. 3

  cinsel uyumsuzluk durumunda olumsuz etkileneek erken boşalma diye bir durum var. bunun dışında yaş ilerledikçe bozulan cinsel işlevler sebebi ile boşlama süresininde kısalması mümkün. yani 10 yıl öncesi ile bu gün aynı durumda olması beklenemez. eğer aranızda anlaşamadığınız sorunlar varsa bunları çözmelisiniz su sadece uyumu tekrar kazanmalısınız. bazı çiftler zaman geçtikçe bir birine karşı soğuyor ve karşılıklı inat yapmaya başlıyorlar. bu durumda iki bireyde olumsuz etkileniyor.

 4. 4

  ilişkilerde partner çok önemli örneğin ben 67 yaşındayım evliyim birgün bir bayanla tanıştım çok cici biriydi onunla sohbet ettik hep güleryüzlü kahkahası bol adeta neş’e kaynağıydı onun yanında kendimi çok iyi hissediyordum… arkadaşlardan biri bu durumu fark etti ve bana dediki yanlış anlama eşin çok hanım hanımcık becerekli saygılı biri bu kadında ne buluyorsun dedi… bende dedimki bana ismimle hitap ederken bile içim cıvıl cıvıl oluyor ben adeta uçuyorum fakat eşim o kadar yıllık evliyiz bir kere olsun tatlı dilli bir iltifatta bulunmadı

 5. 2

  Eşinizin bitse de gitsek modunda olması sizin performansınızı etkiliyor. Eşinizle çözmeniz gereken bir problem var. Bunu konuşmak zorundasınız. Konuşmadan problemler çözülmez, aksine daha da artar.

Bir cevap bırakın