cinsel tecrübem yok erken boşalmaktan korkuyorum

Soru

Merhabalar 25 yaşındayım fakat tecrübem yok, sertleşme vs. gibi problemlerim yok normalde. Fakat tecrübesiz olduğum için ilişki sırasında erken boşalma yaşayacağımı düşünüyorum. Normal mastürbasyon sırasında da bu var mı tam dikkat etmedim açıkcası. Sizce bu durum tecrübe kazandıkça mı değişir yoksa böyle mi kalır ve etkileri nelerdir? Ayrıca partneriniz kaç dakikada boşalıyor ortalaması nedir bu işin?

Cevaplar ( 8 )

 1. 3

  O korku biraz bende de var açıkcası, ama hersey deneyimdir bugün olmaz yarin olur.

 2. 2

  deneyim falan hikaye boşalmayı kontrol edemiyorsan erken boşalırsın. 30 yıldır evli adamlar var 50 yaşına gelmiş hala erken boşalıyor, dediğiniz gibi deneyim olsaydı o adamalr erken boşalmazdı. o sizin dediğini korku erken boşalma korkusu değil performans endişesi başarısız olma korkusu, ya beceremzsem yapamazsam rezil olursam, işler daha kötüye giderse korkusu. hepsinin temeli kontrol. sert kalmayı başarıyorsan, boşalmayı kontrol edebiliyorsan gram korkun olmaz, pornocular gibi tuttuğunu dikersin sıradaki gelsin dersin. öbür türlü erkenmi boşalıyom sertşemiyommu sokamıcammı falan diye başlarsın sonunda cinsellikten kaçan biri olursun. kendini kontrol etmeyi bilecen.

  • 3

   aynen mantıklı bir cevap olmuş üstelik dediğini destekleyecek net bir referansta sunmuş. erken boşalma deneyim eksikliğinden kaynaklanmıyor. sonuçta herkesin bünyesi bir değil aynı tadı aynı hazzı almıyor ve hissi yaşamıyoruz. birisi coğan çorbasını yerken çok lezzet alıyor, birisi tahammül edilmez şekilde tiksiniyor nefret ediyor olabilir. boşalma denetimi konusunda kimilerinin hisleri haz kontrolü çok başarılıdır sorun yaşamazlar, bazılarının ise bunu deneyimleyerek bu hazları keşfetmesi denetimi öğrenmesi gerekebilir.

 3. 3

  Erken boşalmaktan korkuyorsan.. Cinsel ilişkiye gireceğin zaman bütün kontrolü elde tutmam gerekiyor. Boşalacağını hissettiğin zaman ona göre ritim alıyorsun. Kendini kasmak ve tutmak çok önemli. Ben normalde 15 dk sex yaparım ama ne zaman kontrolü partnere bıraksam 3 dkyı geçmez. Kendini bilmek ve ona davranmak iki tarafı da mutlu ediyor.

 4. 3

  Arkadaşlar benim sorumu bana yorum olarak yazmışsınız. Zaten bunları biliyorum , bundan nasıl kurtulurum diye soruyorum…

 5. 4

  merhaba, aslında onlar cevap yazmışlar ama sürekli benze sorular sorulduğu için anlayacağınızı düşünerek detaylandırmamışlar. uzun lafın kısası cinsel ilişki simülasyonu ile pratik yaparak bu hisse alışmanız ve kontrol etmeye çalışmanız gerekiyor. cambaz nasıl ipe çıkıp deneye deneye bunu yaparak öğreniyorsa sizde ister bir partner bulun ister yapay bir vajina, bu şekilde sürekli ilişki yaşayarak çalışın, neyi tercih edeceğiniz o size kalmış. lakin önemli nokta çalışırken keyfe keder zevk için ilişkiye girmiyorsunuz, bunu öğrenmek için yapıyorsunuz unutmayın. boş boş zevkine çalışıyorsanız başarılı olmazsınız.

 6. 3

  Bazi psikologlar 6 ay düzenli ilişki sonucunda sağlıklı karar vereceklerini söylüyorlar

 7. 2

  boşalma kontrolünü öğrenmek gerekiyor. alıştıkça ve öğrendikçe geçmiyorsa cinsel terapi gerekebilir.

Bir cevap bırakın