cinsel ilişkide ortalama 15 dakika boşalma süresi

Soru

merhaba, cinsel ilişkide ön sevişme hariç tempolu şekilde on beş dakika nasıldır ? erken boşalma süresine girer mi ? bu süre veya ideal süre ne kadardır ? bazen yirmi dakikada sürüyor ? bu konuda bilgi ve yorum alabilir miyim ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 1

  dostum uzmanların tip litaratründe erken boşlama için tanımladığı süre 3 dakikadır. eğer 3 dk nın altında boşalıyorsan bu erken boşalmadır. 3 dk üstü normal kabul edilir. ancak ben 5 dk ya boşlaıyorum derseniz erken boşalma sayılmaz lakın kadını tatmin edebilmek için yetersizdir. 15 dk yeterli bir süre gibi görülebilir, ortalama bir değerdir. eğer bu süre içinde partnerinizde orgazm oluyorsa süper. ancak partnerinizin ortalaması 25 dk civarı ise bu durumda eksi 10 dk geridesiniz demektir. diyelim ki ikinizde ilk 5 dk da boşlalıyorsunuz bu durumda yine sorun yok. yani anlayacağınız kaç dk sorusundan çok asıl mesele partnerle olan uyum, onu tatmin edip edemediğinizdir. siz 20 dk yapsanızda partnerinizi orgazm edemiyorsaznı günün sonunda o yataktan mutsuz ve rahatlayamamış şekilde ayrılıyorsa sürenin bir kıymeti yok. bu şekilde değerlendirip kendinize uyan süreyi daha iyi tespit edebilirsiniz.

 2. 2

  gayet ortalama standart bir süre, dert etmeni gerektirecek bir durum yok şu an. eger süreyi uzatmak istiyorsan pozisyon değişimi ve bu değişimler arasından penisini dinlendirip diğer yollara kısa süreli partnerini tatmin etmeye devam etmeni önerebilirim. bunun dışında pelvic kaslarını güçlendirmek de faydalı olabilir. ama dediğim gibi sıkıntı yapılacak bir süre değil seninkisi.

 3. 3

  bence 15 iyidir yetene yeter. eğer kadın da buna uyum gösteriyorsa ikisi birlikte tatmin olabilirler. lakin ortalamada kadınlar biraz daha fazla zaman ihtiyaç duyduklarını düşünüyorum. bu benim bireysel fikrim. en azından 20-30 dk kontol sizde olmalı, kadın rahat bir şekilde kendini bırakıp orgazmı yakalayabilmeli. adam şimdi bitirecek ben yarım kalacağım diye endişesi olmamalı. yoksa aklında bu düşüncelerle telaşla orgazm olması zorlaşır.

 4. 2

  tempolu 15 çok iyi bir süredir. partnerin daha uzun istiyorsa tempoyu düşürürsün, süreyi uzatırsın olur biter. tempolu yarım saat isteyen de johnny ile beraber olsun 🙂

Bir cevap bırakın