sünnet derisinde soyulma ve kızarma

Soru

merhabalar, sünnet derisinde yaklaşık 20 gündür önce ufak bir alan ile başlayıp sonra genişleyen bir soyulma meydana geldi ve altından gelen deri ise kırmızı sanki yara gibi lakin ne kaşıntı ne de acı var. 3 gün önce cildiye doktoruna gittim muayene etti tahriş var dedi 2 tane krem verdi birisi egzama diğeri yara iyileştirici (locoderm) 4. gün bugün kullanılıyorum biraz iyileşir gibi olmuştu dün ama bugün yine kırmızı duruyor, bu doku yerine gelmeyecek mi? doktor kremleri 1 hafta kullan demişti ama moralim bozuldu sanki daha ciddi bir problem gibi tekrar doktora gitsem mi ya da gidersem bu sefer cildiye değil ürolojiye mi gitsem?
not: bakirim yani hıv, hpv mümkün değil sadece sporcu olduğum için yoğun ter ve baskı altında kaldığından olduğunu düşündü doktor ya da mastürbasyon.
not2: penis başı dediğimiz kısmın alt tarafında ise 1 mm çaplı yuvarlak parlak bir şey çıktı tüm bunlar olurken bunu da eklemiş olayım.

Cevaplar ( 5 )

 1. 3

  ilk acaba şeymi dedim masturbasyondan sonra spermin kalıntıları kalıyor onlar penis soyulma yaşatıyorda o değil yani bi de penisin altında birşey oluşmu bence hine başka doktora gitmelisn

  • 2

   penisin altı derken? baş kısmının altındaki deride bu sadece başka bir yerde yok.

 2. 3

  durup dururken ortaya çıkan bir şey değildir. mastürbasyon gibi farklı tatmin yöntemleri deniyorsan fark etmeden hatalı bir şeyler yapmışsındır. kullandığın yiyeceklerde sprocu proteinleri varsa belki alerjik reaksiyon olabilir. ortak kullanılan anlardan viral bulaşma olabilir. mesela spor salonlarında bu tip durumlar olabiliyor.

  • 2

   merhaba bugün aynı doktora kontrole gittim. ben bir şey göremiyorum şikayetin var mı acı, kaşıntı gibi dedi yok dedim tamam gidebilirsin dedi ama içime sinmedi. derinin kırmızılığı gitti ama izi hala belli yani tam olarak düzelmedi ayrıca leke hala duruyor lakin doktor önemsemiyor. başka doktora gidecek gibiyim doktora hiç güvenmedim çünkü 🙁

 3. 3

  doktora basvurun onemli olabilir. ihmal etmeyin. burda ki yorumlar yaniltici olabilir

Bir cevap bırakın