penis lezyonları ve sünnet derisinde çatlama geçmiyor

Soru

merhaba, benim 6 ay önce bir günde genital bölge ve penisimde lezyon çıktı, yüzde 50 si 6 ay içinde gelişti. 1 ay sonra sonra tahriş olmaya başladı ve sünnet derisi çatladı. altıncı aydayım sünnet derisi çatlıyor, kremler çatlağı küçültüyor ama birleştirmiyor, toplamda 17 doktora gittim sadece bir tanesi tip1 siğil dedi, gerisi kıl kökü, yağ bezi dedi. bu doktorlar profta var uzmanda var genel olarak cildiye ve üroloji gittim. elisa testi negatif, idrar kültürü bakteri yok, frengi yok, tek sorun hpv ve herpes testi olamadım. lezyonlar aft gibi herpese çok benziyor ama yara olup su toplamıyor. bu belki yağ bezesi bilmiyorum bu süre içinde kasıkta kist şişti indi. sünnet derim çatlıyor krem küçültüyor ama birleştirmiyor. şuan 1 aydır f*** krem sürüyorum ve bendeki lezyonlar saymakla bitmez, penisi kaplamaya başladı, çok fazla 200-300 adet kadar oldu. acı yok, yara yok, lezyonlarda siğil gibi et beni de değil içi beyaz, herpes gibi aft gibi birşey çoğalmaya devam ediyor. bende herpes için krem aldım bugün onu süreceğim ne olacak bilmiyorum çaresiz kaldım ?

Cevaplar ( 9 )

 1. dostum ne yaptında böyle bir şey oldu ? kendiliğinden mi gelişiyor ? geçmişte bir kadınla yada erkekle ilişki falan mı yaşadın ? yani hiç bir şey yapmadan bir sabaha kalkıyorsun ve bakıyorsun azar azar olmaya başlamış, gerçekten böyle olabiliyor mu, bu arada yaş kaç ? okuyunca korktum yani.

  • ilişkiden 2 gün sonra fark ettim ilişkiden 2 gün öncede traş olmuştum alttaki yorumda ne yaptıgımı yazdim sevdasibenin genital sigil desek hiç bir doktor ilişkiden 2 gün sonra lezyon olur demiyor 2 3 ay sonra olur diyor sigil degil ama herpes uçuk desek herpes hastaları agridan acıdan yaradan duramıyor muş bende aci yok hafif kaşinti oldu hepsi bu karıncalanma bile olmadi uzman cildiyeci 24 kasım da ne kadar zaman oldu diye sordu 6 ay dedim bu kadın direk sigil dedi yakmaya koyuldu halbuki 6 ay önce çıktı lezyon hocam bu et beni gibi degil ama dedim çıkarkene tip1 bu dedi tip1 de herpes cıkıyor 🙂 ondan sonra 1 cildiye daha baktı araştırma prof kadının kafasını karıştırdım herpes tanısı konuldu dedim bakti bakti 6 ay boyunca yara olmadıysa oda yag benekleri dedi en sonda isim yapmış bir urolojiye gittim oda baktı bana testis torbasinin alt kısmıındaki lezyonlari gösterdi bak bunlar kil kökü dedi bunlarda ondaan dedi korkacak bişey yok dostum dedi çok doktura gittim herpes testi ve hpv testi yaptıramadım ilk zamanlar kendimi kil kökü ne inandirdim ne olcak bundan deyince arttti çok fazla oldu lezyonlar beni en çok piskolojik olarak etkiledi günde 10 kez kilot degiştirmeye başladım rüyalarima kadar girmeye başladı rüyamda kol gibi yaralar görüyorum penisimde kafayı bozmak üzereyim şimdide herpes kremi aldim onu sürüyorum ama geçirmiyor geçirse herpes der geçerdim bulaşıcı olmadıgını anlamanın tek yolu hpv ve herpes testi olmak özelde başka çarem kalmadı bu şekilde eski saglıgıma kavuşabilirim çünkü f i t o krem sonrasi daha çok artti lezyonlar bulaşici degilse komble yaktırcam özelde ilk etapta testler ve muane 10 bin gidiyor alerji testi hpv testi herpes testi doktor muane ücreti 🙁

 2. merhabalar, konuyla benzer alakalı soru sormak istiyorum. benim bir problemim var penisimde yara ve çatlaklar var tahriş olmuş ve rahatsız ediyor sanırım uyuz olmamdan kaynaklı ama ben duş lifiyle sabunu çok kullandığım için tahriş ettim diye oldu. şu anda açık kalmasın diye peçeteyle sarıyorum sizce yanlış mı bu ve önerileriniz var mı acaba doktora gittim tahlil yaptım bir şey çıkmadı krem verdi sizce önemli bir durum var mıdır ?

  • @aslanaslan4838 bu konuda net bir yanıt vermek zor. ancak neyle yıkarsanız yıkayın bu kadar penisi tahriş etmesi çok mümkün değil. sizde her halde halı yıkar gibi çitilemediniz. deki penis dokusu çok aşırı zarar gördü kuruma oldu ve çatlaklar meydana geldi bu yaralar kabuk bağlar ve arada oluşan çatlaklardan cildin kendini korumak tamir etmek için salgıladığı akyuvarlardan oluşan serum benzeri bir sıvı çıkabilir. eğer doktora gittiyseniz bir şey yok diyorsa bir süre sabırla iyileşmesini bekleyeceksiniz. ancak şüpheleriniz varsa faklı başka bir cildiye doktoruna daha gidin. ek olarak başka şeyler yapıp söylemiyorsanız, banyoda yıkanırken oldu diye geçiştiriyorsanız bu olası bir hastalığın tespitini zorlaştırır. misal yasak ilişkiler yaşadıysanız bunu bildirmeniz lazım ki doktor buna göre test istesin. çünkü testler ne aranıyorsa neyden şüpheleniliyorsa ona özel yapılır. bir testle bütün hastalıklar ortaya çıkmaz. misal ilişkiden aids kaptıysanız bunu doktora gittiğinizde söylemezseniz ilişki yaşadım falan diye, derseniz ki banyoda sabunla mast yaptım ondan sonra oldu, doktor basit bir mantar yada enfeksiyon testi yapar oda temiz çıkar. sizde rahatlarsınız bir şey çıkmadı diye, lakin aids sizi içten içe tüketir. bunu yanlış anlamayın sizin için demdim bu konuda çok fazla hata yapan kişi var bilinçsizce onlarında bilgilenmesi için söyledim. eğer basit bir tahriş ve kuruma ise zaten 2 haftaya geçmesi lazım. geçmiyorsa o zaman tahrişten fazlası vardır detaylı araştırma gerekir.

  • anladım çok teşekkürler cevabınız için ama cidden herhangi bir cinsel aktivite yaşamadım. böyle bir şey yapmadım ben doktorun yanında hiç utanacak biri değilim. ben duş lifiyle penis başını temizliyorum ve o aralar çok mastürbasyon yapıyordum bu sebeplerden dolayı oldu galiba ama endişeliyim yani penisi böyle görmek rahatsız ediyor sizce ne zaman geçebilir bu durum önceden peçeteye satıyordum rahatsız ettiği için ama şimdi sadece uyurken sarıyorum çünkü rahatsız ediyor cidden ama şunun fark ettim peçeteye sarmak iyileşmesini engelliyor.

 3. dostum şu anda bende de buna yakın birşey var penis başında yaralar ve çatlaklar var beni çok rahatsız ediyor yaraların ve catlatkalarin o bölgede iyileşmesi zor oluyor doktor bana h******c krem verdi onu kullanıyorum şu anda bir tık iyiye gidiyor

 4. arkadaşlar bendeki lezyonlarda aci yok bu tarz sigil oluyormu aft gibi beyaz içi herpes desem 6 ayda neden yara olmasınki olmadı ama habire artiyor ne yapacagımı şasirdim en son erciyes araştirma gittim üroloji dokturuna bunlar kil kökü korkacak bişey degil dedi kil kökü sünnet derisine kadar çıkıyormu bendekilerin ucu yok kil kökü degil bence artmasi bulaşici bişey oldugunu düşündürüyorum sex konusuna gelince ilişki yaşadim kondom yırtıldı tek sorun kullandıgım kondom 48 numaraydi ben 55 numara diye almiştim kadıni kaçirmamak için 10 dakika kondomu esneterek soktum baya ugraştim çok dardi penisime korse takmış gibi uzadi degişik bir tip aldi sonra bu şekilde ilişkim oldu kondom delinde et ete degdi ilk 2 gün sonra lezyonlari farkkettim hiç bir doktur hpv 2 günde olacak bişey degil dedi en az 4 6 ay da çıkar dedi herpes cıkabilirmiş ama bendeki su toplayıp yara olmuyor herpes belirtisi yok birde ilişkiden 4 gün önce traş oldum jiletle hepsi bu şekilde gelişti 6 ay sonraki elisa frengi idrar kültürü negatif bendeki deri hastalıgı her neyse hpv ye benzemiyor bilmiyorum artik kafayı sıyırdım doktorlar başından atiyor ilgilenmiyor sigil diyen dokturdan sonra 4 doktura daha gittim bulaşici degil diyorlar biride test yapmadı şimdi uçuk kremi aldım sürüyorum haftayada hpv kremi alacagim önümüzdeki hafta ankaraya gidecegim özel bir laboratörda lezyon testi verecegim devlet hastaneleri umursamiyor gitmedigim doktor kalmadı ankara kayseri tamam kil kökü olsun veya yag bezesi olsun neden artiyor onların artişi olurmuki

 5. arkadaşlar daha öncede söyledigim gibi penisim testis torbası ile boru birleşim yerinden cogunlukla başlayan lezyonlar sünnet derisine kadar yayıldı çok fazla artı organ nakli yapılsa yeridir piskolojimi bitirdi çok doktura gittim temmuz ayından beridir genellikle kıl kökü dendi tedaviye gerek yok dendi 24 kasımda cildiye dokturu farklı tip sigil demesi üzerine azotlu hava tuturak yaktı sonra aynı gün başka doktura gittim kıl kökü dedi sonra 3-4 doktura daha gittim fordyce benekleri dedi tedavi istemez kil kökü tedavi istemez dendi 24 kasımdan sonra yakıldıktan sonra artma ya başladı tüm kapladı penisi ben sigile benzemedigi için yakan dokturda tip1 deyince herpes çıktı heryerde gittim herpes testi oldum oda çıkmadı o dokturda tedavi gerekmez kil kökü dedi bunlar kil kökü kil kökü derken bu lezyonlar çok fazla artti arkadaşlar büyük ihtimalle kil kökü oldugunu düşünüyorum uçlarindan beyaz tüg çıkmaya başladı kil çıkıyor ama bu çok kötü şekilde borusuna yayıldı ben ne yapıcam ne edicem piskolojim bozuldu hiç bir kadın benimle ilişkiye girmek istemiyor eroksiyon halinde bildigin tirtikli konduma döndü penisim bunu nasil tedavi ettirecegim ben 1 yıl sonra organ da normal deri hiç kalmiycak ?

 6. arkadaşlar biliyorsunuz 6 aydır genital bölgemde çıkan lezyonlar psikolojimi bozmuştu. gerçek ortaya çıktı fordyce benekleri ilk testis torbasında çıktı, daha sonra penis sünnet derisine yayıldı. size yayılma hikayesini anlatacağım, cildiye doktoru sigil bunlar dedi ve kriyoterapi ile bu yağ bezelerini yaktı. bu işlemi 2 kez yaptırdım 30-40 tane olan benekler 200’ü geçti. tanıyı koyan doktor bu kriyoterapi işlemi yüzünden çoğaldığını ve buna sigil diyen doktorun diplomayı nasıl aldığını araştırmak lazım dedi. beni psikolojik olarak şizofren hastası yaptı bu lezyonlar. hayatıma lezyonun etkisi yok ağrı yara gibi kozmetik çok kötü duruyor. bunları sakın kriyoterapi ile yaktırmayın arkadaşlar çoğalıyor en kaliteli tedavi yöntemi radyo frekans ama bunu yaptırmak için 25 bin tl istedi doktor yaptırmadım. güzellik merkezleri 100 tl seans ücreti ile plazma pen ile yakıyor. aramızda bunu yaptıran oldu mu, güzellik merkezine güvenmeli miyim, plazma pen kaliteli olur mu ?? fordyce benekleri dudak ağız içi göz çevresi anal delik çevresi ve genital bölgede çıkan bir lezyondur. konuyu takip eden, ihtiyaç duyanlar için gelişmeleri yazmak ve ek bilgi güncellemesi yapmak istedim.

Bir cevap bırakın