sevgilim aşırı şekilde benimle ilgileniyor

Soru

Selamlar kısaca kendimi tanıtmak gerekirse ben 21, sevgilim 26 yaşında. sevgilimle 2 yıldır ilişkimiz sürüyor. bu sürecin başında nazik şefkatli olması ve beni önemsemesi çok hoşuma gitmişti. günler geçti ancak bu ilgi azalacağına aşırılık halini aldı. insana karısı olsa bu kadar önemsemez, hediyeler alıyor, sevdiğim şeyleri sorup bunlardan alıyor, iyimisin birşey istermsin bir şeye ihtiyacın varmı, yardım edeyim seninle geleyim, dur ben yapayı. tamam belki her kızın hayali bu ama bu sıradan değil aşırı fazla bazen bebek gibi bile davranıyor. artık beni boğuyor aşırı olması. bunları koştum söyledim, seni önemsiyorum çünkü seni seviyorum değer veriyorum diyor. ama aşırı yapıyorsun gına gelir bazen bana diyorum özür diliyor seni düşündüğüm için oldu diyor. yine aynı yere dönüyoruz. artık psikolojik bir sorun olduğunu düşünmüyor değilim, literatür de böyle bir durum varmı bilmiyorum. bir ara ayrılmayı bile düşündüm, kız arkadaşım böyle birşey içni ayrılınırmı delimisin, bak bizimkisine halı saha maçında kahvede okeyde arabayla gezmelerde ilgi ala yok daha ne istiyorsun sende takılma böyle şeylere diyor. belki fikri önerisi olan varsa dinlemek isterim ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 2

  bilemiyorum ama adam senin kişisel alanına daha müdahale ediyor olduysa o ilişki uzun vadede çekilmez tahammül edilmez oluyor. herkes kendisiyle ilgilenilsin istiyor ama öyle vıcık vıcık bir halde değil. muhtemel psikolojik sorun, belki uzmandan yardım olursa düşüncelerinin aşırı olduğunu anlayıp kendini biraz frenlerse ilişkini düzene girer.

 2. 3

  herkes ilgi ister ama bu kadar boğun boğucu biçimde olması hiçte istenecek bir durum değil. eşlerin çifterin bile bazen yanlız kalma kafa dinleme isteği oluyor. belirli bir mahremiyet ilişkideki kalite için önemli. szgilin bunun farkında değil sanırım. ne kadar yakın davranırsa senin o kadar mutlu olacağınız düşünüyor galiba. verdiği cevaplardan bunu çıkarmak mümkün. lakin anlamıyor olması hala aynı şekilde davranması bazı psikolojik sorunları olduğunun işareti olablir.

 3. 3

  Galiba sevgilinin ilk ilişkisi bu, o yüzden kaybetmekten korkuyor olabilir. Yanıliyorda olabilirim elbet

 4. 3

  aşırı olması tabiki boğucu olur, bu şekilde bir ilişki uzun süre gitmez, çiftler bir birinden sıkılıp kaçmaya başlar, en sonunda tahammülsülük ayrılık getirir. sevgilinle bunları konuş madem beni seviyorsun o halde denim isteklerime söylediklerime kulak ver ciddiye al. aksi takdirde beni gerçekten sevmediğini düşünür ayrılmak zorunda kalırım de. anlamakta uygulamakta zorlanıyorsa takıntı halini almmışsa gerekirse birlikte psikoloğa gidin.

 5. 4

  Size erkekler ne yapsa yaramaz zaten ilgi gosterir cok oldu az gosterirz az oldu hiç göstermez ilgisiz olur :))) ayrılın en iyisi

 6. 4

  Yani psikolojik bir sorun olduğunu düşünmeniz bile ona karşı sevginizin bittiğini gösteriyor ki ben sevginin bittiğine inanan biri değilim. Bence en başından beri yanlış bir ilişkidesiniz. Çünkü bunlar gözünüze gelmeye başladıysa bişeyler zaten yanlış gidiyor. Ayrılmanız en doğru karar olur ama ona dürüst olmanızı öneririm.

Bir cevap bırakın