sevgilim seks yaparken bile telefonla ilgileniyor

Soru

sevgilimin instada çok takipçili butik sayfası var sürekli onunla ilgileniyor 10 dakika sohbet edemiyoruz, bildirim geliyor, cevap yazıyor, resim yüklüyor story atıyor, onu takip ediyor falan filan. şarjı yetmediği için powerbank telefona nerdeyse sürekli bağlı geziyor. her şeyi geçtim bir şeyler yaşamak istediğimizde bile yatağa uzanıp hadi sen yap ben yorgunum deyip alıyor eline telefonu. bi keresinde o lavaboya gidince telefonunu kapattım fantaziye başladık 5 dakika geçti geçmedi ilişkiye ara verdi ne oldu hiç bildirim gelmiyor deyip telefonu aramaya gitti. uykusundan bile uyanıp telefonla ilgileniyor. seks esnasında ne yapabilirim ki telefonu bıraksın ?

Cevaplar ( 4 )

  1. Sevgiliniz hasta ve işin kötü tarafı normal bir cep telefonu bağımlısından daha yüksek bir bağımlılığı var. Okuduğum makalerde bu tarz bağımlılıkların sanılanın aksine çok daha yoğun bir bağımlılık olduğu yazıyordu ki sizin anlattıklarınız da o yönde. Bence profesyonel destek almalısınız. Profesyonel yardım alacağınız kişiyle önce tek başınıza görüşün. Ona göre de yol haritası çizin.

    • kesinlikle katılıyorum @Kaan_ist çok doğru söylemiş. farkında değil ama kız bildiğin psikolojik olarak takıntılı hasta. sanal dünya gerçek hayatının önüne geçmiş. bildiğin matrix’e dalmış çıkmak istemiyor, bunu gerçek olarak benimsemiş. gelecekte ağır ruhsal köküşler ve bunalımlar yaşayacak. birlikte tedaviye gidin ona bu süreçte destek ol.

  2. hap kadınlara işe yaramaz erkeklere yol verin diyorlardı, işe şimdi tam tersi sizde işe yaramaz kadınlardan ayrılın. boş verin o kendi yapay dünyasında mutlu sizi bile görmüyor. sosyal medya hesabıyla kafayı bozmuş. cidden bu bi hastalık tedaviye ihtiyacı var. üstelik böyle kişiler bunu kabul etmezler, ben normalim derler asla derdinizi anlatamazsınız. böyle biri ile bırkaın cinselliği, arkadaşlık evlilk falan yürümez. kim ne der bilemiyorum bence siz başka bir arkadaş arayın.

  3. bu telefondan nefret ediyorum ama gel gör bende bazen çok ilgileniyorum. sonra farkına varıyorum yeter bırak şunu elinden deyip atıyorum kenara lakin aklım hep orda kalıyor. sonra baktım gelen bildirimler falan rahat bırakmıyor sosyal medya uygulamalarını kaldırdım. öyle olunca meğer telefonda yapacak birşey kalmıyormuş. sorun sosyalmedya bağımlılığında anladım. bende daha az bakmaya ve bazılarını kapatmaya karar verdim aşamalı olarak azalttım. şimdi hem paylaşım yapmıyorum hemde kim ne demiş, ne yapmış, ne beğenmiş, ne paylaşmış umursamıyorum, kafam rahat. sadece arada arkadaşlarla iletişimde kalmak laflamak için kullanıyorum. arkadaşınında bunun farkına varması lazım. hayat o küçücük ekrandan ibaret değil. kanalıda olsa sayfasıda olsa aşırıya gitmemeli akışına bırakmalı. yoksa gerçekten kafayı tırlatacak delirecek hale gelir.

Bir cevap bırakın