psikolojik sertleşme bozukluğu yaşıyorum

Soru

Herkese iyi forumlar, yaklaşık 2 aydır psikolojik sertleşme bozukluğu yaşıyorum. Sabah ereksiyonum oluyor, mastürbasyon yaparken hiç sıkıntı çekmiyorum ancak partnerimle birleşme olacağı zaman bir türlü kafamdaki ya sertliğim giderse düşüncesini atamıyorum. Bunun sonucunda da haliyle sertliğim gidiyor. Bu düşünceyi kafamdan silmek, aklıma getirmemek için ne yapmam gerekir? Gerçekten elimde olmayan sebeplerden dolayı bir anda aklıma geliyor ve çıkartamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevaplar ( 3 )

 1. 19

  merhaba, adı üstünde olay psikolojik, nerdeyse birçok erkeğin yaşadığı performans kaygısı ve endişesi dediğimiz mesele. burada ana etken erkeğin kendine olan özgüveni, eğer korkuyorsan başarısız olmaktan, gerçekten de başarısız olursun. bu durum birkaç defa tekrar etti mi artık kronik hale dönüşür. genelde cinselliğe yeni başlayan, düzensiz gecelik ilişkiler yaşayan kişide görülür. evli bireylerde ise genelde evliliğin ilk başlarında yaşanır sonra kendiliğinden düzene girer. lakin evli olmayan kişilerde ise hep daha kötüye gider. kişi başarısızlık korkusu ile kendini mastürbasyona mahkum eder. burada olay öz güven ve kendini rahat hissetmektir. eğer kadının yanında rahatsan ondan çekinmiyorsan aklında tilkiler dolaşmıyorsa sorun yaşamazsın. eğer kendini pornocu gibi hissediyorsan sözde değil gerçekten hiç fark etmez önüme geleni sever atarım diyebiliyorsan o zamanda sorun çıkmaz. lakin ufacık şüphe varsa kar tanesinden çığa dönüştüğü gibi bu korku seni yutar ereksiyonu kaybedersin. çözüm bu yazılanlardan bir ders çıkarmak düşünceleri anında değiştirmek. çıkaramıyorsanız kendinizi telkin edip yönetemiyorsunuz demektir, o halde psikolojik yardım almayı deneyebilirsiniz.

  • 2

   Cevabınız için teşekkür ederim. Kendimi sakinleştirip biraz zaman verince işler tıkırına giriyor ancak telaşa kapılıp düşüncelere odaklanınca iş daha da sarpa sarıyor. Kendim çözemezsem cinsel terapist ile görüşmem iyi olacak gibi, iyi günler.

 2. 2

  cinsellik negatif düşünceleri sevmez ben yapamam dersen ereksiyon olmakta sorun haline gelebilir herşey harika olacak dediğin zaman kendi kendine motive etmen gerekir ki negatif düşünceleri silebilirsin

Bir cevap bırakın