hissizlik ve sertleşme sorunları yaşıyorum

Soru

merhabalar evliyim ve erekte olamıyorum takviye ilaç alıyorum, bu sefer orgazm olamıyorum. ve can sıkıcı hal almaya başladı. bu konuyla ilgili fikri olan var mı? birde belimde küçük bir fıtık var ve bel düzleşmesi tanısı konuldu bu erektil dinsfonksiyon yapar mı?

Cevaplar ( 2 )

  1. 3

    her insan bir olmuyor, kimisi 80 yaşına kadar bile tık demeden aktif olabiliyor, kimisi 25 yaşında teklemeye başlıyor kimisi 40 yaşında pes ediyor bırakıyor. bünye ve kişinin yaşamı bu noktada sanırım çok belirleyici oluyor. gençlikten beri aşırı cinsellik, hızlı tüketilen bir cinsel hayat, belki sağlıksız beslenme, belki sağlıksız hayat sürdürme, sağlıksız alışkanlıklar, monton hayat, psikolojik sorunlar, kullanılan ilaçlar o kadar çok faktör var ki, tüm bunlar bir araya geliyor ve bireyin sonunu hazırlıyor. sadece cinsel olarak düşünmeyin sağlık yönünden de böyle oluyor her şey iyi güzel gittiğini zannederken bin adda sağlı problemleri patlak veriyor çöküş oluyor. yaşlandıkça her geçen gün işimizini bittiğini kabul etmek gerekiyor. yine farklı doktorlara başvurun, değişik uzmanlardan fikir alın. psikolojik olabilir bunu araştırın. belki destekleyici farklı çözümler olabilir araştırma yapmak en iyisi.

  2. 3

    yaşlanmanın getirdiği zorluklar, zaman geçtikçe birer birer ortaya çıkmaya başlıyor. kiminde 30 da başlar kimide 35 kimin de ise 40-50 yaşından sonra. sebep bünye ve geçmişte yaşadıklarımız ile alakakalı. her erkek hayatıın sonuna kadar tam olarak aktif kalamıyor ne yazık. kadınlarda menapoz olup doğurganlık bittiği ve cinsel istek azaldığı gibi beylerde de yavaş yavaş erkeklik bitiyor. bazen biraz cinselliğe ara vermek, kendini dinlendirmek, sağlıklı beslenmek, kafayı pozitif morali yüksek tutmak çok işe yarıyor. ek olarak zamanla oluşan monotonlaşma tahrik olamama gibi bir duruma sebep olur, bu gibi durumlarda cinsellik yenilik ister. yeni şeyler deneyin, mesela farklı fantazi, farklı kıyafet, farklı cinsel oyuncaklar, farklı yerlerde sevişin, farklı pozisyonları teknikleri deneyin. böyle şeyler heyecanınızı arttırabilir sorunlarınızı çözebilir.

Bir cevap bırakın