ilişkide erken boşalma ve sertleşme bozukluğu

Soru

herkese merhabalar, arkadaşlar sizlere kafama çok takılan bi soruyu sormak istiyorum, ilişkiye girdiğimde vajina içine girer girmez erken boşalıyorum bunu da önlemek için ilişkiyi çok ama çok çok ağırdan alıyorum ancak böyle yaparsam kendimi tutabiliyorum ondada çok yavaş olduğu için keyif alamıyormuşum gibi geliyor sizce normalmi ? asıl soru ise ilişkide kontrol eden yani çalışan taraf ben olduğumda örneğin misyoner, veya doggy gibi bi pozisyonda ereksiyonumu kaybediyorum sertliğim bozuluyor, ama kontrol eden çalışan taraf partnerim olduğunda yani cowgirl gibi bi pozisyonda ereksiyonumda bi sıkıntı olmuyor koruyabiliyorum ama gel görki çalışan taraf ben olduğum zaman ya sertliğim bozuluyor yada kontrolü kaybedip erken boşalıyorum vajene girer girmez hemde, sizce bu durum piskoloji kaynaklımı veya normalmi ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  bro sende ileri derecede erken boşalma sorunu var. sitede biri yazmıştı senin mastürbator alıp o şekilde üst üste bolca çalışıp kendini köreltmen lazım. zorlaya zorlaya bu sorunu bi şekilde kırman lazım

 2. 2

  kronik prostatit sorunumda var maalesef sanirim ondan kaynakli çünkü önceleri hiç böyle olmuyordu birden bire böyle oldu mental olarak kendimi tutabiliyorum ama fiziksel olarak tutamıyorum gibi geliyor ve boşalıyorum

 3. 2

  merhaba, erkeklerde prostat iltihabı, idrar yolu enfeksiyonlarında ve benzer bazı sağlık sorunları sebebi ile boşalma denetimi üzerinde kontrol kaybı olabilir. ancak bunlar erken boşalmanın en etkin sebebi değildir. bu sorunlar süreyi kısaltabilir ancak kişinin kendi boşalma denetimi olmaması asıl sorundur. sizde boşalma denetiminde karşılaştığınız zorluk heyecan ve haz dengesini kontrol edemiyor olmanızdan kaynaklanıyor. bu durum kişinin korktuğunda paniklemesi titremesi altına kaçırması gibi istem dışı yoğun duygular sebebi ile vücudun bir anlık kendini kontrol etmeyi bırakması durumu gibidir. imkansız hiç bir şekilde olmuyor diye bir durum yok. eğer bu kadar erkense vajina içine girmeden çalışmalara başlamalısınız. elinizi birkaç parmağınızı kremleyip penis başına dokunup uyarın, elinizi o yapıp penis başını sıkıştırarak ondan geçirin. bu şekilde kendinize kontrol terapisi, haz uyarım anında pelvik kaslarını üst üste sıkmayın, bu daha çabuk gelmenize sebep olur. tüm olay sizin düşüncelerinizde ve kontrol sisteminde. ne yapın edin boşalmaya yaklaşmadan durun bekleyin, gerekirse çok öncesinde durup bekleyin. ereksiyon sorunu düşünce ile ilgili tamamen psikolojik. bu bu şekilde olduğunu düşündüğünüz için aynı düşündüğünüz aklınıza gelen sorunu yaşıyorsunuz. bir nevi kendinizi şartlandırıyorsunuz.

 4. 5

  kıymetli cevaplariniz için çok teşekkür ederim, sayın erim güven kesinlikle haklısınız fakat prostatitten muzdarip olduğum için penis kökünde ve testis ile makat arasındaki yani pelvik taban kaslari dediğimiz bölgede batmam oluyor malesef ve bu batmayi bosalma anında değilde boşalmaya yaklaştığim anda hissediyorum hani cisimizi dolu yaparken tutarız ya, bi anda bi aci olur böyle hah iste tam olarak bu batmayi aciyi hissediyorum ve sanki bu batma beni erken bosaltiyormus gibi geliyor tutamıyorum, isim vermek istemiyorum ama alanında uzman bir urologa şunu sordum; erkeğin mental olarak kontrol edebildiği bir eylemi nasıl olurda prostat iltihabı gibi bir rahatsizlik bu şekilde etkileyebilir dedim ve oda bana malesef prostatitin direk olarak bosalmayla ilişik olduğunu ve buna yol açtığını söyledi ne kadar psikolojik olarak kendini tutsanda fizyolojik olarak boşalma eylemin bu kronik rahatsızlığa bağlı olarak gerçeklesir dedi, sayın erim güven siz ne düşünüyorsunuz peki bu durumda lütfen değerli cevaplariniz ile beni aydınlatın çok büyük buhran icerisindeyim.

Bir cevap bırakın