sertleşme problemi var ve penisi hissetmiyorum

Soru

penisimi az hissediyorum ve sertleşme problemim var 1 haftadır böyle üroloğa gittim psikolojik dedi evet psikolojik sorunlarım var ama bu sorunlar burayı mı etkiledi yani zorlayınca ereksiyon oluyor ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 6

  zaten cinselliğin temelinde psikoloji yatıyor. eğer psikoloji sağlam değilse vücudun ne kadar süper olsa cinsel gücün olsa fayda etmiyor. bir süre cinsel başarısızlık yaşadınmı bu kafada takıntı oluyor, birkaç kere daha tekrarlanırsa hemen performans endişesi sorununa dönmeye ve sorun derinleşmeye devam ediyor. psikolojik sorunları kesinlikle aşman ve öz güvenini güçlendirmen lazım. yoksa ilerleyen süreçte her şeye daha kötüye gidecek. öyle deyince kızıyorlar ama ne diyeyim geçer geçer yok bişi desem yalan olacak. sende hiç bir aksiyon almadığın için en sonunda birşeyler yapmak için geç kalmış olacaksın. kendini bilmek sorunları çözmek için çaba göstermek gerekiyor.

 2. 3

  herhangi bir fizyolojik bir rahatsızlık yoksa sertleşme problemlerinin altında psikolojik nedenler yatıyor. kendiniz hakkında pek bilgi vermemişsiniz. evli misiniz, bekar mı, cinsel bir hayatınız var mı, vs. bu veriler size daha doğru cevap verebilmemiz için gerekliler.

  • 2

   bekarım cinsel hayatım yok bundan 1 yıl önce sevgülü olmuştu onun sesiyle bile sertleşebiliyordum şimdi ise olmuyor isteksizlikte var doktor baktı muayene etti direk baktı elledi birşeyin yok dedü psikolojik dedi psikiyatriye gideceğim

  • 2

   psikiyatriye gitmeniz iyi olacaktır. bununla beraber eğer fazla mastürbasyon da yapıyorsanız bu sizde isteksizliğe dolayısıyla sertleşme güçlüğüne de neden olabilir. haftada 1-2yi geçmeyin. muhakkak kayganlaştırıcı kullanarak yapın.

 3. 2

  yaşınız kaç soruna çözüm bulabildiniz mi ? şuan yaşım 35 son 5 yıldır aynı durumu bende yaşıyorum.

Bir cevap bırakın