prezervatife alternatif gebelikten korunma yöntemleri

Soru

Sevgilimle ilişki yaşıyoruz, artık prezervatif kullanmak istemiyorum. Hap filan var mı varsa nerden alabilir ? Hap içse Hamile kalma olasılığı var mi, Hap kullansa zararı olur mu ?

Cevaplar ( 4 )

  1. genelde doğum kontrol hapları kullanılıyor ama bu hapları uzun süreli kullanmanın olumsuz etkisi daha sonraları çocuk istediğinizde gebe kalmak zorlaşabiliyor. bazen hormon dengesini bozabiliyor. tavsiyem doğum kontrol yöntemleri için aile hekiminize danışın bu şekilde daha verimli ve kontrollü bir yöntem bulabilirsiniz. buradan kişilerin önerileri ile hap alıp kullanmayın derim.

  2. genelde bilinen ve uygulanan takvim yöntemi dediğimiz bayanlarda adet günleri takibi erkeklerinde yapacağı geri çekilme olabilir fakat ne yöntem uygulanırsa uygulansın hamilelik olasılığını tamamen sıfırlamaz

  3. rahim içi araç kullanabilirsiniz daha sonra hamilelik düşünürseniz çıkarılır

  4. selam, bu konuda kafadan karar vermek yerine en sağlıklı yöntem aile hekiminiz danışmak ve aile planlaması hakkında bilgi almak alternatif korunma yöntemlerinin hangisi size uygun öğrenmektir. bazı ilaçlar bazı kişilerde farklı yan etkilere sebep olabilir bu sebeple rast gele bir yöntem yada ilaç seçip kullanmak sakıncalı olabilir.

Bir cevap bırakın