prezervatifsiz ilişkiye girdim hamile kalırmıyım

Soru

seks yapmaya yeni başlamıştım 3-4 dk olmuştu vajinamın içinde çat diye bir şey hissettim o an zevkten devam ediyorduk biraz sakinleşince durup baktık prezervatif delinmiş başka prezervatif olmadığı içinde bizde geri kalanında arkadan yaptık sonunda çıkarıp sırtıma boşaldı şimdi internetten okuyorum içine boşalma olmasa da zevk suyundan hamile kalınıyormuş şu an için çocuk istemiyorduk acaba ne yapmalıyız hap kullanmalımıyım yoksa akışına mı bırakmak daha iyi olur kafam karıştı ?

Cevaplar ( 8 )

 1. 4

  hayatım zevk suyundan gebelik ihtimalı olsa da bu ihtimal vajina içine boşalma kadar yüksek bir oran olmaz. biz diyelim %3 siz deyin %5 ihtimal. bence hiç bir şey olmaz, ama siz illa çocuk istemiyorsanız aile hekiminize danışarak onun tavsiyesi doğrultusunda erkesi gün hapı gibi çözümlere yönelebilirsiniz. ama yok bazı şeyler kader kısmet diye düşünüyorsanız akışına oluruna bırakın, olursa ne mutlu size hayatınızda yeni bir sayfa açılır, olmazsa bir daha ki sefere kısmet der günlük yaşantınıza devam edersiniz.

 2. 4

  Merhaba ilişki sırasında boşalmadan partnerimin içinde prezervatif yırtıldığını fark edip hemen geri çekip ilişkiyi sonlandırdım. Gebe kalma ihtimali var mı?

  • 20

   Acil cevap verebilecek Var mı?

  • 2

   cevap olarak @erotic-girl yazdığı yanıtın aynısını referans alabilirsiniz, ihtimalle ilgili ekstradan verilecek bir cevap yok. imkansız değil, en azından %3 – %5 ihtimal var. kesin olur yada olmaz demek mümkün değil. internette göreceğiniz üzere imkansız deyip de gebe kalanların sayısı da hayli fazladır.

 3. 7

  gebelik olabilir de olmayabilir de, ihtimal düşük ama kesin değil. gerisini kimse bilemez. birde @Ayturk arkadaşım hemen çıkmak ilişkiyi bitirmek bir fark etmiyor. şöyle anlatayım, prezervatif takılı seks yaptığın sürece penisten gelen zevk suyu ve sıvılar içinde birikir, prezervatif patladı mı içinde ne var ne yok vajinaya akar gider. ya patlayınca hemen çıkmışsın ha 5 dk daha devam etmişsin çok fark etmez sıvılar çoktan vajina içine gitmiş oluyor. o sebeple kalır mı kalmaz mı bunun kimse bilgisini veremez, ancak ihtimal düşük olsa da gebelik riski vardır.

 4. 2

  Bence hamile kalınmaz içine boşalmamışki hamile kalasın

 5. 2

  zevk suyundan hamile kalma ihtimaliniz var en iyisi herşeyi akışına bırakmak

 6. 5

  merhaba, prezervatif delindiği anda gebelik riski büyük oranda artar. prezervatif kullanırken erkeğinde tedbirli ve bilinçli olması gerekir. sert hareketlerden kaçınmak kuruluk olduğu durumlarda kayganlaştırıcı ürünler ile destekleyerek yeterli kayganlığı sağlamak bir başka önemli faktördür. gebe kalır mısınız kesin bir şey söylemek zor, en iyisi erken gebelik testleri ile gebelik ihtimalini takip etmenizdir. bu noktadan sonra hap kullanımı istenmeyen kötü sonuçlara neden olabilir.

Bir cevap bırakın