bir anlık gafletle prezervatif kullanmamak başımıza ne işler açabilir

Soru

Arkadaşlar benim gibi bir çok arkadaşında başına geliyor, o an düşünmeden bilinçsizce yaptığımız şeylerin peşinden uykusuz geceler panik ataklar geliyor sonra kendimize cevaplar arıyoruz. forumlardan profesörlerden ancak sadece aldığımız cevaplar tahminlerden ibaret yüzde 20 hamile kalmıştır yüzde 10 hamile kalır gibi. bende böyle bir sorun yaşadım günlerce uyku uyuyamadım, yemek yiyemedim. içeri boşalma olmasa bile zevk suyuyla hamile kalınabiliyor oluşu beni çok korkuttu ve cevapları internette aramaya başladım. aradığım cevaplarda isime gelirse beğeniyordum çünkü o korku, o psikoloji beni buna itiyor, duymak istediğimizi arıyoruz. sadece benim için iyi olan cevaplar hoşuma gidiyordu. şükür yaşadıklarım işime gelen duymak istediğim cevaplar gibi sonuçlandı. şimdi soruyorum kendime gerek var mıydı bunca strese prezervatif kullanmamaya ? bu şekilde bilinçsiz olmaya ? bence hiç gerek yok ! simdi bunu atlattım belki de, ama bi daha sefere bu kadar şanslı olamaya bilirim. onun için buralara korkuyla değil bilinçli olduğumuz zaman gelelim. gerçekten bu kadar strese değmez. dediklerimi belki bir kaçınız okursunuz, aklınızda kalır bir gün gelir hatırlasınız. ben sadece yaşadığım kötü tecrübeyi aktarmak istedim. ya olsaydı en kotu ihtimal çocuğu aldırabiliriz diye düşündüm. hiç yaşamadım ancak onun da kolay bi psikoloji olduğunu düşünmüyorum ve bu tür durumlar erkeklerden çok kadınları kötü etkiliyor. hamilelik çocuk alma onlar için hiç kolay değil. biz erkekler için çok bir şey değişmiyor gibi ama hiç bir şey olmazsa bile karşımızdaki insani düşünmeliyiz.

Cevaplar ( 4 )

 1. 2

  tebrikler, çok bilgilendirici olmuş. malesef sizinde yazdığınız gibi birçok kişi çok kısa bir anlık heyecan uğruna kendilerini mahvediyorlar. umarım yazınızı okuyanlar bundan biraz ders alırlar. emeğinize sağlık.

 2. 2

  helal sana adamsın, işte bu ya baylar bayanlar okuyun da azıcık ders alın ! sonra buralara gelip ağlamayın kalır mıyım kalmaz mıyım 🙂

 3. 3

  kesinlikle katılıyorum benimde bir arkadaşım aynı sıkıntıları yaşadı 1 ay doğru düzgün uyuyamadı yemek bile yiyemedi full stes altındaydı

 4. 3

  selamlar, uzun zamandır hep aynı sorular, öyle olursa böyle olursa gebe kalır mıyım yada gebe kalır mı soruları. eğer tedbir almazsanız kaçınılmaz sonuç gebeliktir. tedbir alarak bu tip risklerden uzak durmak gerekir. bir diğer çözüm ise evlenmeden bu tür cinsel eylemlerden kaçınmaktır. çünkü hiç bir korunma yöntemi %100 garanti değildir. riskler vardır, örneğin prezervatif kullanıyorsunuz olurya hiç beklemediğiniz anda delinir işte buda bir risktir.

Bir cevap bırakın