ilk kez ilişkiye gireceğim ama hamile kalmaktan korkuyorum prezervatif korur mu

Soru

uzun süredir sevgilimle sürtünme yapıyoruz, artık dayanamıyorum cinsel ilişkiye girmek istiyorum ama gebe kalmaktan korkuyorum. sanırım boşlamadan önce prezervatif taksada gebelik olabiliyormuş. bir çok sitede gördüm prezervatif kullanırken hamilelik olmuş. böyle bir durum olmasından çok korkuyorum. sizce prezervatif korunmak için yeterli mi, daha başka bunun için ne yapabiliriz. ileri derece diyabetim var, acaba korunmak için gebelik önleyici ilaç kullanabilir miyim ? bunları sorabileceğim kimse yok yardım lütfen.

Cevaplar ( 7 )

 1. 7

  prezervatif korur ancak riskler var. tabi hatalı kullanmak yanlış yapmak bu riskleri arttırıp hamilelilk ihtimalini katlıyor. belli ki acemisiniz muhtemelen bu acemilikle bir hata yapacaksınız ve gebe kalacaksın. bence şehvetine biraz hakim olman lazım. genelde azgın kafayla çok hatalar oluyor, pişmanlığı ömür boyu sürüyor. bence kişisel tavsiyem, evlenmeden cinsellik falan uzak durun.

 2. 3

  korur. ama doğru kullanırsanız korur. ayrıca parterinizle birbirinize güvenmeniz lazım, ilişki sırasında gözü görmez daha da tahrik olur prezervatifi bi anda çıkarır korunmasız da devam edebilir o zaman dönülmez bi yola girebilirsiniz. tavsiyem ön sevişme süresi uzun olsun ve cinsel ilişkidense sevişmeyle tatmin olabilirsiniz daha zevkli. cinsel ilişkiyi daha sonraya bırakın.

 3. 1

  bu kadar ayrıntılı düşünüyorsanız yapmamanız gerekiyor..yapacaksan da evlenince yaparsın.. yoksa zevk alacağım diye psikolojin bozulacak.. diyabetin varmış, her ilacı da kullanamazsın.. senin buraya değil de gerçek bir doktora sorman lazım bunları.. yoksa sıkıntı yaşarsın bence..

 4. 8

  açıkçası sorularından cinselliğe hiç de hazır olmadığınız görüyorum. yanlış işler yapıyorsun, şehvete kapılıp üst üste bir sürü hata yapabilirsin. prezervatif kullanmak demek sadece takmaktan ibaret değil. öncelikle prezervatif ilişkiden önce doğru yönde takılmalı, sonra gerekli prezervatif uyumlu kaydırıcı/kayganlaştırıcı kullanılmalı, ilişki sırasında sürtünmede kuruması engellenmeli, yine giriş yaparken delinmemesi, çıkarkende sıyrılıp vajina içinde kalmaması için dikkat etmek gerekli. her şeye dikkat etsenizde prezervatif üretimden kaynaklı kusurlu yada delik sızdırıyor olabilir. anlayacağınız yasak aşkın meyvesi gösterişli ama tadı acı olur. sizde aldanıp başınıza iş almayın.

  • 3

   abla ideolümsün tebrik ediyorum her cevabın mükemmel, muhtemelen sitede cevapları en çok okunan en çok oylanan sensindir. gerçek hayattada seninle tanışmak isterim, yok yanlış anlama bir kahve içip laflamak isterim.

 5. 2

  bence bu islere hic girme evlenince adam akilli yaparsin eline bir kac dk zevkten baska birsey gecmicek

 6. 3

  merhaba belirtmemişsiniz ama evlenene kadar bu süreci oral ile atlatabilrisniz gibime geliyor karşılıklı oral ile 2 nizde tatmin olursunuz

Bir cevap bırakın