seks esnasında prezervatif his kaybı oluyor

Soru

yeni evlendik, eşimle korunmak için prezervatif kullanıyorum. aramızda kalsın evlenmeden önce sevgilim vardı o hap kullanıyordu, prezervatife gerek yoktu o zamanlar her şey keyifliydi. evlendikten sonra eşim hap kullanmak istemiyor hormon dengesini bozduğu için bu sebeple ben prezervatif kullanmak zorunda kalıyorum. prezervatifi taktımmı birkaç git gel yaptımmı başlıyorum sertliği kaybetmeye sonra kendimi kastıkça kazıyorum ter içinde kalıyorum olmuyor sinirim bozuluyor prezervatifi çıkarıp atıyorum. ne yaptımsa olmadı prezervatife alışamadım. inanın seks yapasım gelmiyor, resmen prezervatif düşmanı olucam. buna bir çare varmı ne yapmam lazım alışmak için ? nerdeyse eşimle aramız bozulacak bu yüzden ?

Cevaplar ( 4 )

  1. kanka bu olay herkeste oluyor, prezervatif takınca sürtünme hissi azalıyor, tabi aynı şekilde zevkte azalıyor. zevk alamayınca penis iniyor. çok ince kaliteli prezervatif kullanmak biraz fayda ediyor. bide asıl sorun daha öncesinde hep condom kullanmadan alıştıysan sonradan kondom kullanmaya alışmak çok zor oluyor, sabretmen alışmaya çalışman lazım.

  2. eğer eşiniz hap kullanmak istemiyorsa prezervatif önemli, tabi başka doğum kontrol yöntemleri de var onları da araştırabilirsiniz.

  3. Spiral kullanabilir ya da dışarı boşalma olabilir ama gebelik riski yüksek dediğiniz gibi kondom bazılarına göre biraz sıkıntılı

  4. merhaba, genellikle cinsellik alışkanlıklar üzerine kurularak gelişir. ne diyoruz daha en baştan kendinizi yanlış alıştırmayın sonraları sorun yaşarsınız dediğimiz olay işte bu. siz prezervatif kullanmadan alışmışsınız şimdi yeni düzene bir türlü alışıp adapte olamıyor ve cinsel birlikteliklerde başarısız bir performans çiziyorsunuz. sabırlı olun, prezervatife alışmaya bakın, mesela ilişki yaşamıyorken mastürbasyon yaparken de kondom kullanın, kondomun var olduğu hissine kendinizi alıştırın. zamanla tüm bu sorunlar düzelecektir. kendinizi olumsuz şartlandırırsanız hiç bir zaman düzelmez olmaz unutmayın.

Bir cevap bırakın