orgazm olmak için evlilik şart mı

Soru

merhaba 19 yaşında bir bayanım bu güne kadar hiç orgazm olmadım nasıl birşeydir bilgim yok orgazm olmak için evlilik şert mı

Cevaplar ( 5 )

 1. 1

  merhaba, öncelikle orgazm olmanın evlilikle ilgisi yok diyebiliriz. orgazm bedenin cinsel olarak tatmin olmasıdır diyebiliriz. bunun için evlilik yada birisinin olmasına gerek yok. orgazmı kişi tek başına da yaşayabilir. anladığımız kadarı ile cinsel konularda pek bilginiz yok dolayısı ile orgazm, mastürbasyon, gibi konulara da hakim değilsiniz. öyle ki kimileri cinselliği bile ilk defa evlendikten sonra eşi ile keşfediyor, neredeyse vajinaları olduğunu o zaman fark ediyor gibiler. eskiden olsa pek mümkün ama bu devirde öyle insan kaldı mı diyenler olabilir, evet gayet normal şekilde yetiştikleri ortamın imkansızlıkları ve sınırları içinde kendi dünyasında yaşayan böyle insanlar var. bazen bu tip kişiler evlendiklerinde de mutlu olamıyorlar, nereden başlayacaklarını bilmedikleri için yönlendirecek bir bir bilene ihtiyaç duyuyorlar. en iyi başlangıç öncelikle kendini tanımaktan kendi bedenini tanımaktan geçiyor. ilk adım soyunup geçin boy aynasının karşısına kendinize söyle bir bakın. tüm vücut hatlarınıza tüm detaylara kıvrımlara, girinti çıkıntılara. şaka değil gerçekten neredeyse bir çoğumuz bir ömür yaşadığımız bedenimizi hiç tanımıyoruz, sadece tanıdığımızı sanıyoruz. kendini tanıma işi bittiyse ikinci adım dokunma ve hissetme, elinizle tüm vücudunuza dokunup izleyin daha sonra aynı şekilde gözünüzü kapatıp yapın ve hissedin, dokunuşlara ve hissettiklerinize odaklanın. bu sayede beyninizde tüm vücudunuzun görsel, dokunsal ve hissel haritası oluşur. geri kalan konu zaten artık cinsel eylem ve tatmin konusuna giriyor. mastürbasyon nasıl yapılır gibi bilgileri inceleyebilirsiniz. uzunca birde bu konuyu anlatmaya gerek yok. site içindeki mevcut soru ve cevaplarda zaten aradığınızı bulabilirsiniz.

 2. 4

  Cinsellik hakkında pek fikrin yokmuş gibi görünüyor siteyi incelersen biraz aydinlanirsin

 3. 3

  yahu evlilikle orgazm olmanın ne alakası var yokmu şu gençler

 4. 3

  Cinsel birliktelik dışında da orgazm olunabilir. Hatta cinsellikle alakasız gözüken bazı şeyler bile sizi orgazm edebilir. Orgazm kelimesini araştırırsanız, haz almakla bağını kurup anlamanıza yardımcı olacaktır.

 5. 4

  şart değil fakat evlendiğinde çekince, korku, yasak gibi kavramlar olmadığından kolaylaştırır. evlenmeden önce ise sosyal ve pisikolojik açıdan kendine zarar verebilirsin. (eşimle birlikte olduğumda o kadar zevk alamıyorum vb gibi.)

Bir cevap bırakın