karım gece uyurken aniden kalkıp seks yapmak istiyor

Soru

merhaba eşim 35 yaşında bir kadın. geceleri eşim uykusundayken mastürbasyon yapıyor gibi garip bir şekilde orgazm sesleri çıkarıyor, hatta benimle cinsel ilişkiye girmeye çalışıyor. Fakat sabah uyandığında hiç bir şey hatırlamıyor. Bu süreç 1 yıldır devam ediyor. Bu durum beni korkutuyor ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Cevaplar ( 4 )

  1. merhaba, bu tip olaylar ve davranışlar bir dönem olsa geçici olarak çok dikkat çekmeyebilir. ancak sizin tespitinize göre bir yıldır sürüyorsa bu bir bozukluk yada sorundur diyebiliriz. tarifinize bakılırsa ilk akla gelebilecek sexsomnia (seksomnia) sendromu olabilir. bu sendroma uyku ile ilişkili anormal seksüel davranışlar, uyku sırasında ortaya çıkan anormal seksüel davranış yada uyku seksi gibi açılımlar getirebiliriz. kişi derin rem uykusu sırasında cinsel içerikli sesler çıkarma, konuşma, bağırma, mastürbasyon, başka bir kişiyi okşama, cinsel ilişki, ajite, saldırgan cinsel davranışlar şeklinde eylemlerle tespit edilebilir. bir nevi uyur-gezerliğin bir benzeridir. bu noktada internetten çözüm ve tedavi bulmanız imkansız. en iyisi eşinizle birlikte uzmana başvurarak psikoterapi almanızdır. zaten konusunda uzman kişiler yine tetkikler ve testler yaparak durumu daha detaylı inceleyecek ve sonuçlara göre daha kesin net tanı koyarak buna göre tedaviler uygulayacaklardır. korkmanızı gerektirecek çözümü olmayan bir şey değildir. pozitif düşünce, psikoterapi ve ilaç desteği ile atlatılabilir.

  2. 4 yıl öncesinde benzer psikolojik sorunlar yaşadık 1 yıl kadar terapi aldık şükür şimdi sorun yok. kessinlikle ihmal etmeyin doktora gidin

  3. Sürpriz yapıyor daha ne bizimkide öküz gibi uyuyor hep yorgun

  4. Keşke benim karımda öyle olsaydı

Bir cevap bırakın