muhafazakar bir adama delicesine aşık oldum

Soru

merhabalar, ben 27 yaşında bir bayanım, maalesef kız değil bayan diyorum çünkü cinsel arzularımın kölesi oldum birçok kişi ile ahlaksız şeyler yaşadım. bunlardan o kadar çok pişmanlık duyuyorum ki, temizleneceksin ama artık gözün kör olacak deseler razıyım. birazda arkadaş ve ortamın kurbanı oldum, onlara uydum onlar gibi fütursuz iğrenç bir hayata daldım. bağımlılık yapan maddeler bile kullandım. sonra 30 yaşında bir adamla karşılaştım, çok yakışıklı saygılı kibardı. ilgimi çekti peşine takıldım, maksadım onu kendime çekmekti. bu sebeple arkadaş oldum onun gibi rol yapıp kafasına girecek istediğimi alacaktım. onu tanıdıkça mükemmel bir insan olduğunu, kendimin ise bataklıktaki bir pislik olduğumu anladım. hayatımı tümü ile değiştirdim, eski hayatımdaki herkesten ve her şeyden uzaklaştım. doğru yolu gördüm onun gibi yaşamak kendimi telkin ettim. bu yolda ilerledikçe her yaptığımdan kat kat pişmanlık duydum, umarım bir affım vardır. geçmişimden hiç bahsetmedim beni edepli bir kız sanıyor, bunun pişmanlığı o kadar büyük ki. şu an bunalımdayım, ona gerçeği söylemekten korkuyorum, söylemeden geçirdiğim her saniye için duyduğum pişmanlık beni yıpratıyor. ne yapayım bilmiyorum, bu pislik bu kara leke çıkmıyormuş, insanın ruhunda izi kalıyormuş. siz siz olun böyle hatalar yapmayın. şimdiki aklım olsa isterse hiç cinsellik yaşamayayım ahlakımla yaşamayı tercih ederdim. ona itiraf etsem muhtemelen benimle bir daha görüşmeyecek. etmezsem de daha kötü batıyorum. ne yapayım gidip kendimi atayım mı ?

Cevaplar ( 6 )

  1. öncelikle merhaba bence hiç birşey söylemeyin çünkü herkesin düşünce ve anlayış tarzı farklı ve bu sizi daha çok üzer anlatırsanız ve bence tavsiyem geçmişte yaptığınız şeylerden pişman olmayın geçmişinizle barışık olun iyi yandan bakın tüm zevkleri ve arzuları tatmışsınz bakın bunları yaşamayan insanlar ilerde evlenince daha önce denemediği için sapıtıyor evliliklerni bozcak duruma getiriyorlar yani bide insanoğlunun doğasında var hatta yapmak hattalar olmasa bugn burda olmazdık ne alaka dersenz hz. adem ve hz. havva nın yasaklı meyveyi yemesi olayı insan oğlunun ilk hattası ve sonda değildi ne demek istediğimi anlatabilmişimdir inşallah yani hatta yapmak doğal birşeydir onu kabullenip hattadan ders çıkarmak önemlidir gençtiniz arzularınız hayatınızı yönetiyordu ama şimdi değiştinz güçlendirdiniz ve kendinizi geliştirdiniz bu sizin için yeni bir beyaz sayfa açtınız bu sayfayı nasıl doldurmak sizin elinizde bu dediklerimle sana bir faydam olduysa ne mutlu bana 🙂

  2. pimanlık iyidir, insana yapmış olduğu hataların farkına varmalı ve bundan üzüntü duymalıdır. pişmanlık olmasa toplum ahlaksızlığa sürüklenirdi. isteyen istediğini yapar sonra hiç umurunda olmazdı. bu durumda ne düzen ne de kanun kural olurdu. öyle birkaç yıl yaşamış her konuda hicazet veren kişlerin, hayat kısa istediğin gibi yaşa tarzı cevaplarını çokta dikkate almayın. sonuçta iyi niyetli insanlar olduğu gibi kötülüğünüzü de isteyen size manipülasyon yapan kafanızı karıştıran, sizin mahvolmanızdan keyif alan kişilerde olacaktır. siz toplumun ahlaki erdemlerini referans alın. konuya gelecek olursak, saklamanız bir çözüm değildir elbet tüm bunlar gün gelir ortaya çıkar sonra çok daha kötü duruma düşersiniz. eğer bu kişi sizin dediğiniz gibi ahlaklı muhafazakar biri ile sizi yargılamak yerine daha iyi anlayacaktır. boş yaşayan insanlar hayat kısa istediğini yap diyen insanlar yargılarlar. inançlı kişiler her hayrın ve şerrin bir sebebinin olduğunu ağır bir imtihan sebebi olabileceğini iyi bilirler. lakin sizden ayrılmak yada ilişkiye devam etmek onun bireysel tercihidir. sizi olduğunuz gibi kabul edebilir yada böyle bir insanla bu hayat yolunu yürümek istemiyorum diyebilir. en güzeli söyleyin kurtulun kaderinize geçmiş günahlarınıza razı olun. siz doğruyu seçin ne olacaksa olsun, yaradana bırakın.

  3. sonuçta bir şekilde bu bataklıktan çıkmana vesile olmuş, bazı şeyler sebep sonuç ilişkisi içindedir. bu kişi sana yar olur yada olmaz bilemem ama madem doğru yolu yürümeye karar verdin, bu yolda daha fazla yalan dolan hile kullanma neyse onu söyle. takdir onun, ne olursa sonuç bunu kabullenmeye sindirmeye hazır ol. olumlu yada olumsuz olsun sonunda belki üzüleceksin ama geniş vadede huzuru bulacaksın.

  4. söylemezsen ömür boyu vicdan azabı çekebilirsin. söylersen rahat edersin, ileride bir sıkıntı yaşadığınızda o yüzüne vurabilir. ikisi de zor bir durum. bence söyle, ne olacaksa olsun.

  5. hz.ömere bir adam gelip kızının gençliğin cahilliğiyle zina yaptığını çok pişman olup intihara kalkışdığını kızını son anda kurtardığını söyledi. kızı pişmanlığından sonra hayırlı işler yapıp, iyi bir müslüman olarak yaşamaya başlamış.hz.ömere sorar kızımı bir adam istiyor bu adama kızımın zina işlediğini anlatmalımıyım diye. hz.ömer azarlayarak:allahın gizlediğini senmi açığa çıkaracaksın.öyle birşey yaparsan seni cezalandırırım demiş.hz.ömerin halife olduğu dönem büyük ihtimalle. adalet ve hakla batılı ayıran bir hz.ömer böyle söylediyse gerisi size kalmış..

  6. kagan34 size katılıyorum. allahın gizlediğini açığa dökmemek lazım.

Bir cevap bırakın