trans bireye aşık oldum evlenmek istiyorum

Soru

selamlar, önce kendimi tanıtayım 32 yaşındayım, evlendim ayrıldım çocuğum yok. 2 yıl önce yer tutum dükkan açtım, yan komşum kuaför dükkanı. sahibi bayanla müşteri olmadığında boş zamanlarda bazen oturup dükkan önünde sohbet edip çay kahve içtiğimiz oluyor. bunca zaman içinde ona karşı bir şeyler hissetmeye başladım. o ise hep mesafeli duruyor. bende açılmaya karar verdim ve kendisinden hoşlandığımı ciddi olduğumu da söyledim. bu süreçten sonra bende daha uzaklaştı, sana bir yanlış mı yaptım bilmeden diye sormuştum, beni anlamıyorsun tanımıyorsun ben trans bireyim ameliyat oldum geçiş yaptım dedi. evlenmeyi düşünmüyorum dedi. ben kala kaldım, hiç fark etmedim, hiç belli edecek bir şeyi yok, kim olsa bu kişi bayan der o derece. aylardır kafamda bu konu, gittim ne olursa olsun evlenelim, seni her halinle kabul ediyorum dedim, azmışsın delirmişsin sen dedi. alakası yok, iyi anlaştığımızı görüyorum hayat arkadaşı olalım istiyorum herşeyi anlayışla karşılarım dedim. o hala istemiyor saçmalıyorsun hayatını yakıyorsun diyor ama ben cidden istiyorum. bilmiyorum nasıl olur ama her şeyi kabul ettim. yakın bir arkadaşıma anlattım yapamazsın o haklı, sen fazla zorluyorsun diyor. sonra çocuk isteyeceksin, başka beklentilerinde olacak basit düşünüyorsun dedi arkadaşım. sizce bu konuda nasıl olur, böyle bir evlilik yapılır mı ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 3

  bu sorunun cevabını başkasından beklemen hatalı, çünkü bu hayatı yaşayacak olan sensin, kendi kararların kendi hedeflerin olmalı. bir başkasının tavsiyesi önermesi ile yola çıkamazsın, kendini tartıp iyice düşünerek seçimler yapmalısın. tabi söylenenleri de hesaba katıp buna göre aksiyon al, mesela biliyorsun bu durumda hiç çocuğun olmayacak, acaba ailen bu duruma ne diyecek, bu aşk dediğin şey şehver mi yoksa gerçekten kalıcı bir tutku mu, evlenirsen ne gibi zorluklarla karşılaşırsın, bunlara göğüs gerebilir savaşabilir misin ? zor kararlar, belki karar vermek için acele etmeden biraz daha kendine zaman vermen gereklidir.

 2. 2

  bu şekilde evlilik yapanlar yada evlenmeselerde yıllarca bir birine sağdık şekilde birlikte yaşayanlar var. tabi bir süre sonra yürütemeyip başka arayışlara girenlerde çok. gaza gelip heyecan ve şehvetle düşünmeden ani kararlar alanlar genellikle heyecan bitince bir sonra ki partner arayışına başlıyorlar. sizdede böyle olacaksa hiç başlamayın. bunu sıradan bir birliktelik gibi düşünmeyin, hayatın bir çok alanında sorunlar yaşayabilirsiniz, yılıp bezecekseniz aynı şekilde hiç böyle bir ilişkiye başlamayın. ayrıca @lesbambi çok haklı, her açıdan iyi düşünerek karar vermelisiniz. son olarak hakkınızda hayırlısı diyeyim.

 3. 2

  acayip bir durum, gönül bu otada konar diye devam eden klasik cümle boşuna söylenmemiş. insanın kime bağlanacağını bilemezsın. gerçi yazan arkadaşlar epey farklı noktaya dokunmuşlar, ancak ben şu açıdan bakacağım, eğer ki bu karşınızdaki kişi istemiyorsa ve uzak durmayı seçiyorsa, sizde zorla onu ikna ediyorsanız bu ilişki çok sürmez çünkü gönülsüz ilişkilerde hiç emek çaba sarf edilmiyor kolayca yıkılmaya musait oluyor. eğer ki bu kişide sizi onaylıyorsa sizinle aynı düşünüyorsa biz bu işi yürütürüz diyorsa bil ki elini taşın altına koymaya hazırdır, zor durmda kaçmaz savaşır. bir birinizi sıkı tutarsanız çözülmezseniz o zaman bu iş olur sizi yıkmaya kimsenin gücü yetmez. lakin arada çatlak varsa yıkılmanız çok kolay olur.

 4. 3

  böyle aşk böyle evlilik olmaz, böyle yuva kurulmaz, böyle mutlu olunmaz. sizinkisi aşk falan değil şehvet, seks yapma arzusu. bence isteğiniz çabanız saçma. daha mantıklı işler yapın doğru kişilere yönelin.

 5. 4

  @civciv hanım doğru diyor. onun dışında o trans birey de ileride çocuk istersin vs diye kendisi belirtmiş zaten. sonra ailen de karşı çıkabilir. bence evlenmeyin hatta o muhiti bırakıp başka bir mahale gidin.

Bir cevap bırakın