işkolik bir erkekle sevgili olmak ilişki yaşamak ne kadar doğru

Soru

kafam çok karışık, sevgilim olgun kendi işin yapan çok kazanan bir erkek. her kadının hayali belki bu ama sorun işini ilişkilerinden daha ön planda tutması. bir süre birlikte çalıştıktan sonra sevgili olduk ve bir ilişki yaşamaya başladık. bu süreçte onu daha iyi tanıdım. doğum günüm varmış sevgililer günü gelmiş, moralim bozukmuş falan filan uzatmayayım onun umurunda olmaz işi öncelikli. böyle olmasına çok kızıyorum, birde diğer yönü var müsait zaman yakalayınca sürprizler yapıyor, ince eleyip sık dokuyor özenip araştırıp seçimler yapıyor öyle bir üstüme düşüyor ki bu adam başka bir adam dersiniz. bir kızıyorum ayrılıyorum, bir bakıyorum çok muhteşem şeyler yapıyor tutkuyla bağlanıyorum. ortası yok onu anladım, ya ıssızlığında buzda donuyorsun yada ilgisinin etkileyici yanının ateşinde kavruluyorsun. tamam işte dengeliyor adam daha ne diyeceksiniz, böylede bir sıcak bir soğuk taş olsa çatlar. sizce geleceğimiz var mı yoksa ayrılmalı mıyım ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 4

  burada sizin karakteriniz düşünceleriniz önemli, bazıları içi duygusallık önemlidir partnerinden bu yönde bir yaklaşım görmek isterler. bazıları için mali konular biraz daha ön plandadır, diğer konuları çokta dert etmezler. sizin anlattıklarınızdan duygusal bir arayış içinde olduğunuz bu yönünüzün daha ağır bastığı anlaşılıyor. bu durum sanki sizi gelecekte daha çok yıpratacak gibi, en iyisi bu düşüncelerinizi partnerinizle konuşmanız belki farklı bir dönüşüm olabilir çözüm bulunabilir. ancak değişim olmaz çıkmazda kalmaya devem ederseniz o zaman istemediğiniz alternatifleride düşünmeye başlayabilirsiniz. sonuçta mutlu olamayacağınızı anladığınız biri ile uzatmanın zorlamanın anlamı yoktur. bizimkisi sadece fikir, son karar sizin.

 2. 5

  size hak veriyorum bende olsam böyle birisi ile yapmam. işini benden çok seviyor olmasına önem veriyor olmasına tahammül edemezdim. tercih meselesi bazıları umursamayabilir. ne yapacağına karar vermeden önce onunla konuşsan iyi olur.

 3. 7

  Müsait zaman yakalayınca cümlesi baştan aşağı yanlış senin bu yanlışı es geçmen apayrı bi yanlış öyleki ilişkilerde müsait zaman diye bi kavram yok seven insan her zaman müsaittir istisnalar hariç onun dışında hiçbirşey bak buraya dikkat hiçbirşey geçerli bi sebep değildir sana sebepler sunuyorsa sunmasın kusurada baksın burası babasının yazlık evi değil canı sıkıldıkça gelecekte yok sürprizler yapacakta yapmasın abi öyle afilli şeylere gerek yok adam olsun sevsin ha sevmiyo mu işin rast gelsin paşa sana gelecek olursak aklını başına alıp kendine gelmen için şuan tam zamanı otur akıllı akıllı birdaha düşün sonrası

 4. 3

  hepsi lazım, hem iş, hem aşk, hemde para. ancak bunları dengeli götürmek lazım. bazılarına aşırı önem verirsen bu düzen bozulur. bence bunları aranızda konuşun. düşüncelriniz ona anlatın. bu şekilde değişim imkanı olabilir.

 5. 3

  her şeyi buraya yazmaya gerek yok ki. bunları sevgilinizle konuşmanız lazım. iletişim diyalog kurarak ancak bu şekilde çözüm arayabilirsiniz. sitede size ancak tavsiye verirler yorum yaparlar, lakin bunların size çok faydası dokunmaz. kimi ayrıl der, kimi boşver ye iç yaşa umursama der. ama bunlar seni sen yapan benliğine aykırı ise sürekli o rahatsızlığı huzursuzluğu yaşarsın. en iyi konuşup bir ortak paydada buluşmaya çalışmak.

 6. 3

  para pul, iş güç hepsi normal. kadınlar bazen fazla saçmalıyorlar. koskoca erkek adam sizin melankolik oyunlarınızla mı ilgilencek. adam çalışıyormu, para getiriyormu, güzel hediyeler alıyormu, seninle ilgileniyormu, üstüne çıkıp seni rahatlatıyormu, sana bakıyor yediriyor içiriyormu. daha ne olsun istiyorsun, oldu olacak barbi bebeklerle evcilikte oynayın. hiç kızma ama adamı hak etmiyorsun. erkek dediğin öyle olur vıcık vıcık kadının sürekli yanında durmaz. zaten öyle bir erkek olsa inan sıkılırsın tahammül edemzsin. kahveye falan git azıcık kafamı dinleyeyim dersin.

 7. 2

  İlişkinin devam edebilmesi için…iş önemli…önce can sonra canan

Bir cevap bırakın