ilişkiye girmeyince ayrılan sevgilim tekrar barışmak istiyor

Soru

bu tür şeyler bana ters, evlenmeden cinsel şeyler yaşamak istemem. ancak insanların da bir birini tanıması aşamasında uyum olup olmadığını anlamak için sorduğu sorular bana aykırı gelmiyor. misal sekste ne istersin ne beklersin, oral, anal gibi şeylere bakışın nasıl, gibi gibi soruları olabilir bunları samimiyetle cevaplarım. sevgilimle aynı süreci yaşadık, sonra seks yapalım diye tutturdu, nasılsa evleneceğiz sen bana güvenmiyorsun o zaman falan gibisinden rest çekti ayrılalım o zaman dedi. tamam dedim ayrıldık, 7 ay geçti şimdi yine bana yazıyor. işte o dönem psikolojik sorunlarım vardı, stresliydim, saçmaladım ama şimdi herşeyi daha net görüyorum seni anlıyorum haklısın diyor. barışalım eski günlerdeki gibi olalım bir birimizi yıpratmayalım gibisinden konuşuyor. şimdi ben 1 aydır yeni biri ile konuşuyorum ve bu onu biliyor, bildiği halde bunları söylüyor. diğer kişi ile ben sevgili falan değilim sadece normal bir arkadaşlık başlangıcı. eski sevgilimi anlamıyorum derdi ne, gerçekten pişman oldu mu, beni geri kazanmak mı istiyor, yoksa kıskançlıktan mı yapıyor. böyle diyorum çünkü ayrılırken etmediği laf kalmadı, ben boş tartışmaya girmemek için cevap vermedim ama söyledikleri hala aklımda. öyle bir özürle geçip gitmez. sizce ne yapmalıyım ? bir daha şans vermeli mi, zaten ölmüş bitmiş bir şeyi diriltmenin anlamı yok mu ? ölüyü diriltsek de bundan hayır gelmez mi ?

Cevaplar ( 5 )

  1. merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki sorununuz cinsellik barındırmakla beraber daha çok duygusal bir sorun gibi. cinsellik karşılıklı anlayış ve kabul çerçevesinde olmalı yani eski sevgilinizin yaptığı şey asla doğru değil. yasal çerçevede olduğu müddetçe kimse kimsenin cinsellik konusundaki tercihlerini yadırgayamaz, bu konuda baskı yapamaz. eğer bu veya başka konularda bir uyum ve anlaşma olmazsa kişilerin medeni şekilde ayrılıp kendi yollarına bakmaları en makul olanıdır ki sevgililik döneminin en önemli amaçlarından biri de budur, birbirini tanımak. keşke tatsız bir şekilde ayrılmış olmasaydınız. bununla birlikte insanlar yanlış yapmaya eğilimli varlıklardır. eğer hali hazırda bir ilişki içinde değilseniz bu noktada karşı tarafın samimiyetini değerlendirmek ve ona göre karar vermek yine sizin duygu ve düşüncelerinizle alakalı bir durum. bu noktada en iyi tavsiyeyi sizi ortak tanıyan kimseler, aklınız ve duygularınız verecektir diye düşünüyorum. yine de benzer bir duruma düşmemek ve tekrar kalbinizin kırılmaması için temkinli olmakta fayda var.

  2. genelde gurur yapıp bir birini seve seve inat uğruna itiraf etmeyen ve ayrılanlara bir birinize şans verin derim. lakin sizin durum farklı, beklentilerin uyumsuzluğu söz konusu. genelde bu tip sebeplerle ayrılanlarda yeniden barışma çabaları sonucu yine aynı noktaya dönüldüğünü sıkça gördüm. anlayacağınız olmuyorsa zorlamayın bırakın zaten kendiliğinden dağılmış bir ilişki var. yeniden canlandırmaya çalışmayın bence. yolunuza bakın, şimdi zorla yeni bir ilişkiye başlayacaksınız ama o ilişki sıfır yeni ilişki gibi olmayacak kırık çatlakların yapıştırılmışı olacak, hassas olacak, en ufak sarsıntıda dağılıp gidecek, sizin için boşa zaman kaybı ve kırıgınlıklardan ibaret olacak. geriyi boşverin geleceğe bakın, hayırlısı kader kısmet.

  3. ben barışmaman taraftarıyım açıkçası. yok karşılıklı bir bak bile demiyorum çünkü adam ilişkide sürekli manipüle etmeye çalışmış seni. sen buna mahal vermemişsin ayrılmışsın ondan ama o tekrar aynı şeyleri deneyecek. sırf seks yapmak için konuyu nişanlılığa kadar getirip zaten evlenecez nasıl olsa deyip nişanlıyken seksten zevk alamayınca ben seninle evlenemem deyip bırakan çok duydum. bu sefer manipülasyonlarının dozajını artıracak eminim. sen sen ol her zaman sınırlarına değer veren insanlarla birlikte ol. çünkü ilerde bu adamla evlensen bile evlilikteki sınırlarına saygı duymayabilir örneğin bu sefer de anal yapmak ya da istemediğin başka fazntezileri yapmak için zorlayacak ve manipüle edecek. demem o ki ablacım uzak durmalısın bu adamdan. yine de sen bilirsin tabi…

    • çok net şekilde bende @alevxd83 dediği gibi düşnüyorum. muhtemelen yine benzer cinsellikle ilgili sorunlarla karşılaşacaksınız. belki evlenince siz bu gece olmaz deyince kızacak inadına eskorta gidecek. belki zorlayacak mesele şiddette dönecek. bu sebeple daha en baştan bu gibi sorunlarla biten bir ilişkiyi canlandırmanın anlamı yok. zombilerden hayır gelmez 🙂

    • kesinlikle katılıyorum. yılların vermiş olduğu tecrübe ile….

Bir cevap bırakın