evlenmeden cinsel ilişki yaşamak doğru mu

Soru

merhaba ben 20 yaşında bir genç kızım. kendisine karşı mesafeli durduğum erkek arkadaşım var. bana seks yapmak istediğini, benim düşünce olarak çok eski kafalı olduğumu, günümüzde benim gibi düşünen kalmadığını, neredeyse herkesin evlenmeden ten uyumunu denemek için seks yaptığını söyledi. tabi bu söylediklerinden sonra onunla diyaloğumu kestim. bu konuda internette araştırma yapınca evlilik öncesi seks yapılmalı mı konulu bir ankete rastladım. anket sonucuna göre %67 oranında ten uyumunu denemek için yapılmalı çıkmış, geri kalan %33 ise yapılmamalı diyor. üstelik bu oyların çoğunu erkekler vermiştir diye düşünürken sonuçları inceleyince aşağı yukarı aynı oranda da kadınların benzer eylemi yaşamaya istekli olduklarını gördüm. kendi adıma dehşete kapıldım, meğer bunca başımıza musibetin gelmesi boşuna değilmiş. azıtmışız, sapıtmışız, ahlaksızlık her yeri sarmış, buna rağmen helak edilmemize şükretmeli. boşuna dememişler ahir zaman çok çetin olacak diye. ahlaksız ilişkiler yaşama konusundaki merak ve ısrar nedir bu kadar ?

Cevaplar ( 4 )

  1. emin ol o adam seninle ilişkiye girdikten sonra bir müddet daha ilişkiyi devam ettirip ardından ayrılacak.

  2. o bahsettiğiniz oranlar kadar da pişman olan kadınlar var. ilişkide sürekli konuyu cinselliğe getiren erkek hevesini alınca kadını dımdızlak ortada bırakma potansiyeli taşır. kendi kâr-zarar dengesinize bakarak karar vereceksin. ama bu tarz ilişkiye evet dediğinde çok yüksek ihtimalle zarar göreceksin.

  3. markette kasadan geçmeden çikolatayı deneyebilir miyim gibi bir soru gibi olmuş. beğenmedim deyip ödeme yapmayacağım veya bir de onun bunun tadına bakayım derse uğraş dur sonra.

  4. tabiki de saçma. aksini söyleyenleri dinleme bile, cinsel ilişkiye yaşamak ahlaksız bir şeydir evlilik öncesinde. zaten biri yazmış sonra ayrılcak diye de sen de ders al bu söylenenlerden, sonuçta yani saçma bir düşünce yapısı

Bir cevap bırakın