Tayt giyen kızlar ve tayt trendleri

Son zamanlarda kadın modasının vazgeçilmezi nedir diye sorsam pek çok kişi tayt diyecektir. Tayt giyen kızlar tarafından neden tayt bu kadar çok tercih ediliyor. Kombini kolay salaş bir bluz la dahi şık bir görünüm elde edilmesi. Kadınların günlük hayatının vazgeçilmezi olan basic t-shirtler, farklı renk ve modelleriyle sokak modasına kolayca uyum sağlar taytlar. Rahatlığıyla konforu, desen ve renkleriyle trendy bir görünüme kavuştu. Ayrıca hem spor hem de şık giyimde taytlar avantajlıdır.

70 lerden günümüze tayt çılgınlığı,

Tayt bacakları sıkıca sarar. Tayt çılgınlığı her yanı sarmış durumda. Bu çılgınlığa şimdi de tayt görünümlü pantolon, yani legging adı verilen kot pantolandan vazgeçemeyenler için yeniden tasarlandı. 70’lerden bu yana tayt çılgınlığı her daim hayatımızda. 70 lerin sonlarında parlak disko taytlar çok moda olmuştu. Taytlar özellikle spor ve yürüyüş yaparken rahatlılığı o kadar benimsendi ki gündelik sokak stilimize çok çabuk adapte oluverdi. Ünlü moda dahileri sadece spor da kullandığımız taytları öyle farklı ve hoş tasarımlandı ki spordan sonra şıklığın ve rahatlığın devamı için desen ve her tarza hitap eden parçalar ortaya çıkıverdi. Tüm dünyayı saran tayt çılgınlığı özellikle kadınlar tarafından en çok giyilen tekstil ürünüdür. Tayt hem şık bir kombin olması yanında rahatlığı ön plana tutar.

Taytlar günümüzde en başta sade siyah renkli tayt, renkli, desenli ve dijital baskılı yanı sıra etnik desenli, Çiçek, tropikal ve uzay desenlerine sahip taytlar,her vücut tipinin rahatlıkla kullanabilir. taytlar, günlük ve spor amaçlı tercih edilebiliyor. Etnik desenli taytlar 1970’lerin hippi görünümünde. Desenli taytları, etnik ve çiçekli olmak üzere iki farklı kategoride değerlendirilebilir. dijital baskılı taytlar fazlasıyla şıklıkta ve tarzıyla fark yaratmak isteyen kadınların tercihi. Canlı renkler bahara uyum sağlayan bahar-yaz koleksiyonlarına spor ve sokak stilleri için pek çok tayt modeli eklemişler.

Tayt giyen kızlar, her zaman spor yapan kadınlar ve zayıf fit bayanlar vücut ölçüleri tam ideal olan bayanların tercih edebileceği bir kombin kısa üst veya büstiyer tayt kombini tercih edebilirler. Karın kaslarına güvenen ve göbek bölgesinde sıfır yağ olan bayanlar ince bacaklara da sahipse, kusursuz görüntüler ortaya çıkar. Taytları uzun paltolar , hırkalar oversize kazaklar ve boyfriend kazaklar eşik edebilir.

Parlak Taytların Avantajları ve nerelerde kullanılır,

Parlak taytların esneklik oranı yüksek olduğu için kumaşları ne şekilde olursa olsun hareket kısıtlaması gibi bir problem olmaması yönünden avantajları yanında parlak taytlar diğer taytlar gibi spor yaparken de kullanılabilir. Özellikle dikişsiz olmaları ve toparlayıcı özellikli olması spor yapmayı oldukça kolaylaştırır. Dikişsiz tasarım, taytların daha estetik durmasını sağlarken toparlayıcı özelliği olması ise spor yaparken daha sıkı fit bir vücut görünümü elde edilir. Parlak taytlarda kumaş önemlidir. Hem spor kumaşlarda hem de deri kumaşlarda parlak taytlar üretilebilir. Spor kumaşlar daha rahat bir görünüm oluştururken deri taytlar daha şık bir görünüm oluşturur. Siyah parlak tayt fazlalığı olan kadınlarda vücut kusurlarını daha iyi kapatır.

70’lerden beri tayt modelleri içerisinde en sık tercih edilen model birisi parlak taytlar. Parlak tayt modelleri, özellikle gece kulübüne gidecekler için şık giyim için oldukça uygundur. Parlak taytlar da renk skalası geniş olması, vücuda tam olarak oturması ve rahat hareket etmeyi sağlar. Parlak tayt modasının son zamanlarda revaçtadır.

Parlak taytların kullanım alanlarından en bilineni günlük kullanımdır. Bunun dışında jimnastik, yoga, fitness gibi sporlar için de parlak taytların kullanıldığı görülmektedir. Bale gibi çeşitli dans faaliyetleri de parlak tayt kullanımının fazlaca tercih edildiği alanlardır. Renkler dışında taytların parlaklık dereceleri dikkate alınmalıdır.

Parlak Tayt Kullanımında ve satın alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Parlak tayt kullanımında ve satın alırken ilk önce kumaş seçimini doğru yapmak gerekir. Tayt alırken fazla ince ve dayanıksız görünen kumaşlardan ve kalitesiz ürünlerden uzak durun. İkinci bir durum renk seçeneğidir. Özellikle ilk yıkamada renk atma durumuna karşı kaliteli bir kumaş seçilmeli, kıyafetlerinize uyumlu olan parlak tayt renklerini seçin. Parlak taytlar ile kombin yapılırken deri taytların üzerine spor kıyafet, spor kumaşlı taytların üzerine de şık kıyafetler seçmek sizi şık değil rüküş konumuna sokabilir.Ayrıca ürün satın alırken mutlaka renk veren boyaların deri testinden geçmiş olanları satın alın.

Yorum ( 1 )

  1. sprocu yada deri görünümlü parlak taytlar kadınlarda çok hoş duruyor

Cevap yazın