cinsel ilişkide dikkatsiz eylemler sonucu oluşabilecek gebelik

Soru

aklımda bazı şüpheler var daha önce böyle bi olay yasadığım için korkuyorum şüphelerimde geçmişin etkisi var mi diye buraya yazıyorum. 2 gün önce erkek arkadaşımla prezervatif ile korunarak cinsel ilişkiye girdik. riskli olarak değerlendiğim durumlar şunlar: elinde meni vardı suyla yıkadı kuruladı ve geldiğinde parmağını soktu ve bir kere penisinde sperm olma ihtimali varken prezervatifi ters takarken fark edip çıkarttı normalce takti. bunlar ne kadar risk taşır merak ediyorum. bu yasadığımız ilk penetrasyonlu ilişkiydi bu normal mi bilmiyorum ama ilişkinin ertesi günü karnim şişikti ilişki sırasında da vajinamın gazla dolduğunu hissetmiştim. vücudumda halsizlik hissediyorum ve göğüslerim hassas. ikinci günde az önce kasığıma bir kramp girdi ve bunlar şüpheye düşürdü sizce gebe olma ihtimali var mi yoksa bundan korktuğum için mi şüpheye düşüyorum ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 3

  açıkçası bilinçsizce yaptığınız her hata gebe kalmandaki riski arttırıyor. şunu yaparsan az riskli bunu yaparsan çok riskli diye bir liste oluşturmak imkansız. çünkü risk demek olası gebelik demek. yaşının genç olduğunu ve doğurganlılık potansiyelinin zirvede olduğunu düşünürsek %10 rikli bir eylemin bile gerçeğe dönmesi hiçte imkansız değil. kaldı ki zaten belirtileri yazmışsın umarım ki daha ilk ilişkide bu hatayı yapmamış olun. en azından evli olsanız şimdi bunu dert etmezdiniz.

 2. 2

  merhaba, bende konu ile ilgili bir soru sormak istiyorum. sevgilimle korunarak 3 gün önce ilişkiye girdik. yenisini takmak için prezervatifi çıkarttı fakat ilk basta yanlış takti, dış kısım penis üzerinde bulunan sperme bulaşmış olabilir sonrasında ayni prezervatifi düz şekilde takti herhangi bi problem olur mu merak ediyorum lütfen cevaplayabilir misiniz ?

  • 6

   hayatım zaten en çok yapılan hatlardan biri. prezervatif taktıp öyle seks ypatık neden hamile kaldım nasıl hamile kaldım şaşırdım diyenlerin çoğu hep benzer hatalardan gebe kalıyor. evlenmeden ilişki yaşmak hırsızlık yapmak gibi geliyor bana, öyle akıllı zeki olman lazım ki hiç bir hata yapmaman, hiç bir iz bırakmaman, her ihtimali değerlendirmen lazım ki yakalanmayasın. yoksa en küçük hatada aldın başına belayı. evlenince öylemi, rahatsın aman kaçtıysa ne yapalım deyip geçiyorsun. ilişki yaşarken bile kafan rahat özgürce davranıyorsun. kaçak ilişkiler yaşarken ya bu adam sonra beni bırakırsa ne yaparım diyorsun. zaten gebe kaldın mı, o etrafında pervane gibi dönen adam kayboluyor. seni yanlız bir bşaına bırakıyor bu günehı tek başına sırtlanmaya omuzlamaya çalışıyorsun, beyfendiler bir sonraki çiçektan bal almak için uçup gidiyor. umarım yaş tahtaya basıp daha gencecik yaşında hayatını kabusa çevirmezsin.

  • 2

   @maksicom bu yüzden kadınlar bir kaç dakikalık zevk için bir ömür o yaşadığı zevkin ceremesini çekmesinler akıllı olsnlar her sapı erkek sanmasinlar

 3. 3

  ilişkiye gireli 16-17 gün oldu 1 hafta önce kahverengi bir leke geldi fakat hala regl olmadım acaba hamile olabilir miyim karnımın fotoğrafını arkadaşıma gönderdim önceden daha düzdü dedi korkuyorum ?

 4. 7

  anlattıklarından sanki tamda gebelik tutunma kanaması gibi bir durum söz konusu. normalde gebelik öncesi kahvengi kan gelir. belirttiğin sürede tamda gebeliğin ilk evresinde oluşabiliecek bir zaman işaret ediyor. umarım korktuğun olmaz ama çok dikkatli olmalısın. korunmaya hiç mi dikkat etmediniz ?

 5. 9

  kesin hamilesin bebek kıyafetleri almaya başla şimdiden odasını falan hazırla

Bir cevap bırakın