aseksüel olan eşim hiç bir zaman düzelmez mi

Soru

selamlar, eşimle tanıştığımız dönemde bunu bana söylüyordu, ben aseksüelim diye. ne yani evlenince hiç bir şey yapmayacak mıyız diye sordum, yaparız tabi ama benim için cinsellik anlamsız geliyor, beni böyle kabul etmen zorlamaman anlaman lazım diyordu. o dönem bende sonuçta evlenince seks yaparız ne var bunda düzelir falan diye düşündüm. evleneli 3 yıl oldu 1 çocuğumuz var ama eşim o sevgili olduğumuz dönemdeki gibi hiç değişmedi. cinsellik isteyince hayır demiyor, ne zaman istesem tamam diyor ama hiç gram zevk almıyor, orgazm falan olmak yok. senin de mutlu olmanı istiyorum deyince önemli değil sen mutlu olunca bende oluyor diyor. çok üzülüyorum artık o haz almadığı için bende seksten soğudum istememeye başladım. olmaz böyle doktora gidelim diyorum, benim bir rahatsızlığım yok tedavi edilecek bir şeyim yok, karakterim yapım yaradılışım böyle diyor. daha ergenlikten beridir kendimi keşfettiğimden cinselliği ne olduğunu anlamaya başladığımdan beridir böyleyim diyor. öncesinde birkaç doktora gitmiş en son gittiği “bir insan neyse o’dur, senin ruhunu değiştiremeyiz” demiş. internette araştırdım bu bir hastalık değil diyorlar, herhangi bir tedavi gerekmiyormuş. eşim hep böylemi kalacak, zamanla düzelmesi için bir şeyler yapılamaz mı ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 2

  üzgünüm hocam maalesef yok. bol bol ona oral yap vajinasını yala bacakların arasında ruhumu teslim edebilirim gibisinden sapıkça ama hakaret içermeyen şeyler söyle belki birazcık olsa hoşuna gider

 2. 1

  zaten doktor olması gerekeni söylemiş. buradan sizin anlamanız gereken eşinizin bir sorunu olduğu değil. mesela şöyle örnek vereyim. siz kereviz yemeğini çok seviyorsunuz ama eşiniz hiç sevmiyor. sadece sizin hatrınız için zorlada olsa bir miktar yemeye çalışıyor. şimdi bu durumda eşiniz sevmiyor diye sorunlu problemli diyemezsiniz. sonuçta tercih meselesi, aynı şekilde cinsellikte böyle çok seven deliren insan olduğu gibi cinselliği anlamsız bulanda olabilir. hem üstelik buna rağmen sizin için sevmediği cinselliğe katlanıyor. bu tip şeyler pek değişmez, kesin değil ama genelde ortalama referans alınınca bu insanların hayatının çoğu bu şekilde geçmiş oluyor. ayrıca size bunu başta net olarak söylemiş, lakin siz ciddiye almamışsınız. tüm bunlara rağmen evlilik ve çocuk yapmışsınız. artık sizin için değerlendirme karar verme aşaması geçmiş durumda, seçtiğiniz yolu yürümek durumundasınız gibi görünüyor.

 3. 3

  gerçekten bu konuda @jelabi-baby çok iyi bir anlatım yapmış. aseksüel olup yine de sizin için bir şeylere katlanıyor olması onun için büyük bir çaba. insanlar genelde değişmez, ancak bazıları hayatı boyunca aynı kalamaz, değişebilirler. şimdi değişebilirler derken sadece iyi yönde düşünmeyin, düzelecek her eşey daha iyi olacak gibisinden, tam tersi bir değişim de olası ihtimal, yani kendisini size karşı tamamen kapatabilir, cinsellikten kaçmaya da başlayabilir. bu gibi durumlarda bazen çok zorlamamak lazım, çünkü daha iyi yapacağım derken dengeyi bozabilirsiniz.

 4. 2

  eşiniz sizi evlenmeden önce sizi bu konuda açıkça uyarmış ama sen çokta ciddiye almamışsın. şu anda eşini suçlayamazsın ama yinede bir doktora gidip hormon testi vs yaptırıp fizyolojik olarak bir rahatsızlık var mı baktırmak için eşini ikna etmeye çalış.

Bir cevap bırakın