korona cinsel yolla bulaşır mı

Soru

45 yaşında bir iş yerinde beyaz yaka çalışanım. Eşimle boşandım 6 ay kadar önce. Eşimle boşanma sebebimiz cinsellik ihtiyaçlarımı önemsemiyordu. İsteksizdi çok mücadele ettim çeşitli doktorlara seks terapistlerine kadar gitmeyi teklif ettim. Bir kaç kere gitti sonra boşvermeye başladı. O zaman anlaşarak boşanalım konusunda ortak karar aldık. O kadar istekli bir erkeğim boşandıktan sonra daha fazla arttı. Şuan düzenli bir ilişkim yok. Gecelik yasak ilişkiler yaşıyorum. Şu dönemde pandemi sorunu tam boşandığım zamana dek geldi. Şansızlık işte beraber olduğum kadınlardan cinsel yolla korona bulaşma ihtimali var mı

Cevaplar ( 2 )

  1. 3

    selam, corona konusunda uzmanlar bile çok az şey bilirken bizde kesin olarak bulaşır yada bulaşmaz diyebilecek bir konumda değiliz. lakin ön görü olarak uzmanların hem fikir olduğu düşünce corona virüsünü cinsel yolla bulaşmadığıdır. virüsün genetik dnası gereği ak ciğerlere yerleşmesi ve orada çoğalması gerekiyor. mesela corona virüsü yenilse mideye gitse orada yaşayamaz kimseye bulaşamaz mide asitelerine dayanamaz yok olur gider. genelde solunum yolu ile vücuda girmesi gerektiğini söylüyorlar. ancak cinsellik yaşadığınız kişide corona varsa bu cinsel temas anında cinsel temastan değil yakın mesafede bir arada soluduğunuz havadan aldığınız nefeste bulaşabilir. tabi dediğim gibi virüs bu genetik dnası mutasyona uğrayıp şimdi bulaşmıyorken bulaşmaya da başlayabilir. iyisi mi siz bu dönemde bu işlere biraz ara verin yada partnerinizi daha tek eşli bir kişiden seçin.

  2. 7

    Şuan pandemi döneminde bakkala gitmeye korkuyoruz. Siz kaçak yasak ilişki peşindesiniz. Sizin durumunuzu da anlıyorum cinsel olarak aktif hemcimsiniz boşanmanızda zamansız olmuş fakat sağlık daha onemli. Size cinselliği düşünmeyi azaltacak hobiler edinmenizi tavsiye ederim.

Bir cevap bırakın