Erken boşalma sorunum var neden kaynaklanıyor

Soru

merhabalar, ben 10 yıllık evliyim erken boşalma sorunum var,evlilikten öncede vardı,alkollü olunca tutabiliyordum fakat 1 senedir alkollü olsam da çok uzun sürmüyor,penisimin hassas olduğunu düşünüyorum bazen inik durumdayken (özellikle o gün iyi beslendiği de) çabuk ereksiyon olacağımı hissediyorum. içim dolu gibi oluyor. sizce benim problemim bedensel mi zihinsel mi yardımcı olursanız çok sevinirim

Cevaplar ( 2 )

  1. 2

    merhaba, erken boşlama sorunu genelde önemli psikolojik yada sağlık sorunu olmadan durup dururken pat diye bir gün ortaya çıkmaz yada bir anda düzelmez. erken boşlama sorunum var diyen genelde gençlik ergenlik döneminde beri var der. aslında farklı sebepler olsa da en çok gözden kaçırılan illa bu bir hastalıktan bir sorundan kaynaklanıyor ama neden deyip bir sürü test yaptırılır haplar kullanılır. lakin kişinin boşalma kontrolünü vücuduna hiç öğretmediği hesaba katılmaz. her defasında bu örnekleri veriyoruz ama okumayı sevmediğimiz atlıyoruz, nasıl çişimizi tutmayı, tuvalete gelince serbest bırakıp işemeyi öğreniyorsak yada hiç bisiklet sürmeyi bilmezken deneye deneye bu denge kurmayı öğreniyorsak, işte bu şekilde de boşalma kontrolünü denetimini kazanabilmek mümkün. benim penisim hassas ondan olmuyor, benim cildim narin güneşe dayanmıyor aslında bir bahane. asıl mesele hazzı ve zevki de kontrol edemediğimiz için boşlama kontrolü de tamamen başarısız oluyor. freni olmayan bisiklet gibi salıyoruz kendimizi yokuş aşağıya. alkolle oluyor, haplarla oluyor, spreyle bile oluyor fark yaratıyor neden ? çünkü tüm bu ürünler sinir sistemindeki iletimi azaltıyor. hislerinizi kaybediyorsunuz. o sebeple yeterince haz alamayınca boşalmanız gecikiyor. e olsun işe yarasında mantığı ile gidince bu sefer tamamen kontrolü kaybediyorsunuz. üstelik hiç zevk almadan seks yapıyorsunuz. tabi güçlü gıdalarla beslenince bünyede bu enerjiyi harcayabileceği yerlere yönlendiriyor. cinsellikte birikme oluyor. prostatta şişme boşlama isteği oluyor. bu sebepten aslında dolu gibi değil gerçekten dolu oluyor. kontrol de olmayınca kurulan baraj çöküyor her şey sular seller gibi akıp gidiyor. üstelik fark etmediğiniz nokta zevk aldığınızı sanıyorsunuz ama birçok kişiye göre çok az zevk alıyorsunuz. buda sizi ve ruhunuzu tatmin etmiyor doyurucu gelmiyor. öncelikle penisinizden aldığınız hazzın oranını dengelemeyi, sonra haz kontrolünüzde iken boşalmanın yaklaştığını ve bunu ertelemeyi öğrenmelisiniz. sitede bununla ilgili çok defa yazılar yazdık. erken boşalma diye yazıp aratırsanız sonuçlar içinde sorulara yazılan cevaplardan çok daha fazla bilgi ve teknik öğrenebilirsiniz.

  2. 4

    Bu durum için genel fiziksel problemler olmakla beraber psikolojik sebepleri ve korkulardan kaynaklanan sebeplerde olabilir. Fiziksel problemler için bazı egzersizler denenebilir. Psikolojik konu çok derin ve profesyonel yardım gerekebilir. Öncelikle şunu tanımlayın; siz ve eşiniz arasında beklenti ve tatminkarlık ne yönde ? Siz onu mutlu etmek istiyor musunuz, yoksa bencil misiniz ? Ön sevişme yapıyor musunuz ? Bu konuları gözden geçirirken hatayı anlayabilirsiniz.

Bir cevap bırakın