Erken Boşalma doğuştan mı var olan bir sorun?

Soru

Erken boşalma doğuştan mı var olan bir sorun yoksa sonradan kazanılmış bir sorun mu ve doğuştan erken boşalma var ise bu nasıl tedavi edilir?

Cevaplar ( 2 )

  1. 2

    selam, erken boşalma aslında bir sorun değildir, sadece kazanılmamış bir yetenek bir eksikliktir diyebiliriz. tabi birde hayatımızın bazı dönemlerinde kesin sebepleri olmayan durumlar nedeni ile beklenenden kısa sürede boşalma durumu vardır. yanlış şekilde sürdürülen cinsel eylemler sonucu ortaya çıkan erken boşlama ise farklı bir şekilde incelenmelidir. boşalma olgusu insanın doğumu ve gelişim sürecinde gelişir. bir nevi her şeyi, tüm uzuvlarını kontrol etmeyi öğrenen insanında öğrenmesi gereken bir eylemdir. bisiklete binip dengede durmayı sürmeyi öğreniyorsak, daha kaba bir tabirle çişimizi tutmayı öğreniyorsak donumuza işemiyorsak, erken boşlamayı da bu şekilde kontrol etmeyi öğrenebilmeliyiz. tabi tüm bunlar dışında birde ilerleyen yaşlarda, daha çok 40 lı yaşlar ve sonrasında ortaya çıkan vücudun sinirsel kontrol mekanizmalarındaki değişimler sebebi ile erken boşlama yaşamaya başlayabilir. bu durumda istemsiz kontrol dışı idrar kaçırma sorunu gibi düşünülebilir. gençlik döneminde ise erken boşlama durumu bunun için herhangi bir sağlık sorunu yoksa en iyi yöntem erken boşlama kontrolünü kendi kendine öğrenmektir. eğer ilerleyen yaşlarda ise doktora başvurmak bazen psikolojik yada cinsel ilaçlarla bu tip erken boşlama durumları aşılabilir.

  2. 3

    Bir çok sebebi vardır mutlaka bunun. Şöyle ki erken boşalma sadece kendi memnuniyetinizi düşünürseniz, olsun hemen bitsin sonuca erişeyim derseniz yüksek ihtimalle olur. Partnerinizi de memnun etmek isterseniz, onun aldığı zevkle sizde zevklenirsiniz. Bu sayede onun tatmin olacağı sürelere sizde erişebilirsiniz. Bu sadece 1 örnek. Belli başlı yöntemler var, onları deneyerek süreyi uzatabilirsiniz.

Bir cevap bırakın