erkeklerde şeker hastası olanlar ereksiyon sorunu yaşar mı

Soru

malum yaşım biraz ilerledi evlenmeyi düşünüyorum, görücü usulü bir erkekle tanıştım. bir süredir çıkıp konuşuyor bir birimizi tanımaya çalışıyoruz. uzatmadan konuya gireyim. bu kişinin tip 1 diyabet rahatsızlığı olduğunu öğrendim. baştan çok dert etmedim, kız arkadaşımla konuşurken anlattım, şeker hastalarında ileri düzey sorunu olanların cinsel hayatı yokmuş dedi. şaşırdım neden dedim, anlattığına göre şeker hastalığı olan kişilerde vücutta oluşan tahribattan dolayı cinsel işlevlerde bozukluklar oluyormuş. en çok yaşanan sorun penisin tam sertleşmemesi yada kalkmamasıymış. buna kesin tedavi yok mu, kafama takıldı bu kişi ile evlenirsem böyle sorunları olursa cinsel hayatımız ne olacak seks yapamayacak mıyız ? vigra gibi haplar kullansa yine de işe yaramaz mı ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 4

  her şeker hastasında az yada çok böyle sorunlar olur. hastalığın derecesine bağlı olarak sorunlar daha belirgin olabilir. zaten şeker hastalarının bu tip ürünlerde kullanması uygun olmayabilir. hepsi bu tip hapları kullanamıyorlar. sonuçta eğer cinsel yönden aktif biri iseniz bu tip eksik bir yaşam sizi tatmin etmeyebilir. yok arada sırada biraz oynaşsam yeter, cinsellik benim için önemli değil diyorsanız size yeterli de gelebilir. tabi bildiğim diyabetin kesin bir çözümü ve tedavisi yok. ömür boyu devam eden bir durum söz konusu.

 2. 7

  böyle değerlendirmeyin hemen, elbette seker hastalarıda benzer sorunlar oluyor bunlar normal ama birde hiç bir hastalığı olmayıp daha beter beceriksiz hiç bir işe yaramayan erkekler var. o sebeple siz bu konuları sevgilinizle konuşun. internet söylentilerine göre hareket etmeyin. hem cinsellikte herşey penis demek değil, farklı tatmin yöntemleri var.

 3. 3

  önceden kendini şartlandırma, herşey kötüye gidecek diye düşünme. mutlaka sorunlar olabilir, gerçi bu sorunlar tüm erkeklerde olabiliyor. bunları onunla konuşmanız değerlendirmeniz lazım. belki sorunlar sizin düşündüğünüz gibi değildir.

 4. 7

  doktor değilim ama böyle hastalıkların cinsel yaşamı olumsuz etkilediğini duymuştum. bu hastalıkların tedavisi olduğunu söyleyen fitoterapistler var denemenizi tavsiye ederim. geçmiş olsun

 5. 2

  evet şeker hastaligi sertlesmeye negatif etki edebilir. ama tedavi edilemez anlamina gelmiyor. gida takviyeleri, ilaclar yada penis protezi ile bu sorun ortadan kalkar

Bir cevap bırakın