varikosel ameliyatı olduktan sonra mastürbasyon yapmak sakıncalı mıdır

Soru

eskiden her şey çok iyiyken, son bir yıldır cinsel sorular yaşamayı başladım, bazen isteksizlik, bazen erken boşalma, bazen ereksiyon sertleşmede zorluk ve kasıklarda ağrı sızlama derken bir sorun olabilir diye doktora gittim varikosel dediler. birkaç yere daha gittim ameliyat tavsiye ettiler. sperm kalitesinde düşüş varmış, ameliyat olmazsan çocuğun olmayabilir kalite gittikçe düşüyor sorunlarda malum dediler. neyse geçen ay ameliyat oldum 26 gün falan geçti şu aralar cinsel isteğim var, merak ediyorum mastürbasyon yapsam olur mu diye ? bu konuda bilgisi olan var mı ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 7

    varikosel ameliyatı geçirmiş kişi mastürbasyon yapmaz diye bir durum yok. sanıyorum ki bu açıdan sakıncasıda yok. belki özel bir durumunuz varsa o hlade koşullar değişkenlik gösterebilir. en doğrusu bu konuyu doktorunuza sormanız, bu sayede kafanız rahat olur. yoksa internette size cevap verenler tam olarak durumunuz nedir, nasıl bir ameliyat geçirdiniz, komplikasyon oluştumu, hassas bir bir durum varmı bilemezler. verecekleri cevaplar bu durumda hatalı olacak sizede yalnış uygulama yaparak zarar göreceksiniz. bu sebeple doktora sormak en doğru çözüm.

  2. 2

    bir komşumun kocası varikosel ameliyatı oldu, 2 ay sonra cinsel ilişki yaşamya başladılar. tabi öyle dedim diye sizde bunu referans almayın. doktorunuza sorun en doğrusu.

  3. 2

    merhaba, yaklaşık 6 ay önce yazmışsınız son durumunuz nedir ? ameliyattan sonra ne gibi değişiklikler oldu ?

Bir cevap bırakın