ereksiyon sorununa çare var mı

Soru

merhaba, değerli dostlar; 46 yaşındayım artık cinsellik yaşmakta zorlanıyorum. çoğu zaman sorun ereksiyon, tam olarak sertleşemiyorum yada yeterince sert kalamıyorum. anladığını üzere bu sebeple ilişki yaşayamıyorum. ikinci evliliğimi yaptım, böyle sorunlar olması beni çok stres ediyor. eşime karşı mahcup olmaktan utanç duyar oldum. eskiden yoktu son 5 yıldır sanki daha belirgin daha artan kötüye giden bir şekilde ereksiyon sorunları yaşamaya başladım. bunun için herhangi bir tedavi çare var mı ? önceden biraz çekinirdim artık bu korkularımı aştım tedavi olup düzelmek istiyorum.

Cevaplar ( 4 )

 1. 4

  çare var demek imkansız, çünkü geçmişte yaptıklarınız yaşadıklarınız, büneniz, yaşınız gibi faktörler bu gibi sorunlarda belirleyici olabiliyor. bunlara bakınca artık zamanla performasın düşeceğini, erkekliğin azalıp biteceğini kabul etmeniz lazım. eski gençli gönemlerindeki gibi başarılı olmazsınız. yine siz doktora gidin muayene etsin baksın duruma göre ereksiyon ilacı yazar, dener kullanır ne kadar faydası oluyor değerlendirirsiniz.

 2. 3

  kesin bir çare var diyemeyiz, bazı ürünleri deneyebilirsiniz. sonuçta ürünler size olmadığınız şeyi yaptıramaz. bir nevi eski arabaya uçak yakıtıda koysan yapacağı hız vereceği performans bellidir. yeni araba gibi 380 yapmaz. eskisine göre kendinizi kıyaslamayın, yaşa göre böyle kayıpların olması normal kabul edilir.

 3. 4

  merhaba prostat uyarıcılar ereksiyona destek olurmu son 2 yıldır ereksiyon sıkıntım var bide peniste 3 cm kısalma yaşadım kilo almadım kasık bölgesinde yağlanma yok 9 cm den 6 cm e düştüm ve ereksiyon olmayıncada penis içerde varla yok arası görünüyor o yüzden prostat uyarıcı kullanırsam ereksiyonu desteklermi bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum teşekkürler

  • 2

   yaş geçtikçe herşey yavaş yavaş elden gider. atıyorum eskiden 180 cm isen boyun bile 170 cm’e iner vücut çöker farkında olmadan erirsin tükenirsin. bu süreçte cinsel organında hacim kaybetmesi çok normaldir, ki bu durumu hangi doktora uzmana sorsanız size aynısını anlatacaktır. hatta çaresiz performansın düşecek, işin bitecek kabullen bile diyecektir. prostat uyarıcı bir miktar etki edebilir ancak öyle dağlar gibi bir etki farkı beklemeyin, etkisi bellirli belirsiz olur çünkü cinsel uyarımda çok azalmış olacaktır. o sebeple boşverin çare aramayı, hayatta geri kalan güzel şeyleri deneyimleyin. mesela hiç tatmadığınız yemekleri lezzetleri keşfedin, görmediğiniz yerlere gidin gezin keşifler yapın…

Bir cevap bırakın