erkekler gay kişilerden neden hoşlanmıyorlar

Soru

selamlar, size bir konudan bahsetmek istiyorum. makyaj uzmanı olarak kuaförde çalışıyorum, iş yenide 5 bayan, 1 erkek çalışıyoruz, erkek dediğime bakmayın, stil danışmanı olan çalışıyor ve kendisi gay. yani kadınlara gram ilgisi yok, çok arkadaş canlısı, hedef kitlesi erkekler. açıkçası biz hiç çekinmiyor ve rahatsız olmuyoruz. haliyle kız arkadaşlarımızla muhabbet eder gibi rahatım. gel gör sevgilim deliriyor, çok samimisiniz, bu kadar sıkı fıkı olmanız iyi değil falan deyip kıskanıyor. hem de abartı şekilde kıskançlık. kaç kere dedim gay diye, takıntı yapma diye. gram kadınlara karşı ilgisi yok diye, sevgilim hala aynı kafada. yok böyle tiplere güvenilmez de falan filan, elinden geldiği kadar kötülüyor. şimdilerde tutturdu işi bırak diye, saçmalama diyorum, bırak diye ısrar ediyor kıskançlık yapıyor. şimdi ben ne yapayım bu durumda bilemiyorum ? gay olmasından mı yoksa erkek olmasından mı gıcık oluyor hoşlanmıyor anlam veremiyorum ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  bence erkek olduğu için kıskanıyor. bu normal bir durum. her ne kadar o çocuk gay olsa da bazı düşünceler değişmez. gay olduğu için nefret ediyor olabilir mi konusuna gelince şahsen ben öylelerini iğrenç bulduğum için haliyle nefret de ediyorum. sevgilinin aynı zamanda o çocuk gay olduğu için nefret etmesiyle birlikte aranızın iyi olması 2 nefret sebebi olacağından çok rahatsız oluyor belli ki

 2. 2

  @goodboy die cevaplayan kişi ve sevgilin homofobik düşüncelere sahip olabilir. üstelik gay birisi erkeklerden hoşlanır kızlardan hoşlanmaz ya hatta bence gay erkekler kızlara en az yanlışı olan kişilerdir yani sevgilinde saçmalamış bu kadar saçma birşeyden bozuntuya veren bir insanı sevmem ben eski sevgililerimi bile hiç birşeyden dolayı böyle darlamadım yargılamadım ne kadar saçma şeyden toxiclik yapıyorlar ben gay olmadığım halde çevremde hem gay hem lezbiyen insanlar bi zararları yok insanlara sapık diye algılamayın şu insanları.

 3. 2

  muhtemelen erkek olmasından ve sana yakın olmasından rahatsız. onu kendisi gibi erkek olarak düşünüyor ve kıslançlık yapıyor. günün çoğunu onunla geçiriyorsun konuşuyorsun diye ona karşsı bileniyor. şimdi işi bırak desek bu geçici bir çözüm olur, yarın evlenirsin, karşı komşudan kıskanır, gittiğin doktordan kıskanır, bakkaldan huylanır, falan falan liste böyle uzar gider. asıl sorun aşırı ölçüsüz kontrol edilemez kıskançlık takıntısı. sen bu işi bırakıp nereye de gitsen bu sorunlar aynen devam edecek, seni her türlü kıskanacak. onunla konuşup bu huyundan vazgeçmesi gerektiğini yanlış düşündüğünü anlatmanız lazım. anlamıyorsa da çaresiz ayrılman lazım, yoksa gelecekte bu ölçüsüz kıskançlık krizleri ile daha beter şeyler yapması olası.

 4. 4

  peki sevgilinizin yanında arkadaş canlısı, çok içten, çok samimi, bıcır bıcır bir hatun olsa, o da size “merak etme aşkım o lezbiyen, bize zararı yok” dese kıskanmayacak mısınız? tercihlerinden ötürü insanları sevmemek, nefret etmek ayrı bir şey, iki insanın samimi olmasını kıskanmak ayrı… bunu da erkekler neden gayleri sevmiyor diye nitelendirmek yanlış bana göre. sizi saplantı derecesinde her şeyden kıskanıyorsa o zaman durum farklı olur.

 5. 3

  Sevgilinizin hissettikleri konusunda anlayışlı olmak önemlidir. Kendisi size bu durumdan rahatsız olduğunu söylüyor ve sizinle samimi olan bir erkek arkadaşınız olduğu için kıskanıyor. Bu duyguları anlamak, onunla empati kurmak ve ne hissettiğini açıkça ifade etmek önemlidir.

  Gay olmasından mı, erkek olmasından mı gıcık olduğunu söylemek zor. Ancak, sevgilinizin kıskançlık duyguları, size karşı güvensiz olduğu veya endişe duyduğu anlamına gelebilir. Ona, sevgilinizle aranızda bir şey olmadığını ve sevgilinizin sizinle olan ilişkisine saygı göstermenin önemli olduğunu açıkça ifade edin.

  Bir kez daha, sevgilinizle açık bir iletişim kurmanız ve onun hissettiklerine saygı göstermeniz önemlidir. Ona, erkek arkadaşınızın bir stil danışmanı olduğunu ve onunla sadece arkadaş olduğunuzu söyleyin. Onunla empati kurun ve ne hissettiğini açıkça ifade edin. Ayrıca, onun güvenliğini ve mutluluğunu sağlamak için ne yapabileceğinizi sormaktan çekinmeyin.

  Son olarak, sevgilinizin kıskançlığı devam ederse, bu bir sorun olabilir. İlişkinizin sağlıklı olması için, güveninizi kazanması ve size karşı güvenli hissetmesi önemlidir. Eğer bu durum sizi rahatsız ediyorsa, birlikte konuşup, bu sorunu çözmek için bir yol bulmanız gerekebilir.

 6. 3

  iş yerinde bende fazla samimiyeti onaylamıyorum. birine birşeyinizi anlatıyorsunuz sonra herkesin ağzında sakız olmuş. sevgiliniz neye kızıyor tam olarak kestiremeyebiliriz. fakat sevgilinizle ciddi düşünüyorsanız bence telkinlerini dikkate alın. ne de olsa ileride eşiniz olacak. ilişkilerde asıl önemli olan güvendir, samimiyettir.

Bir cevap bırakın