Vajina nedir ve hakkında bilmedikleriniz

Vajina nedir sorarsanız kelimesi latince kökenli bir kelimedir. Vajina diye bildiğiniz şey, aslında vulvadır. Yani aslında, vulva vajinal deliğin içerisinde bulunan yerdir ve gözle görülmez. Kadınların vulva adı verilen ve dışarı açılan cinsel organlarının iki yanına doğru, tıpkı tavuklardaki lades kemiği gibi dallanmaktadır. Kadın üreme organının iki bacağın arasında, dışarıya açılan ve gözle görülebilen etli kısmıdır. Vulva, basitçe, gözle görebildiğiniz tüm parçaları kapsar.

Erkeklerde cinsel organ olan penis bulunan tek kanal olan genital açıklık yapısının aksine, kadınlarda iki açıklık bulunur. Vajinanın klitoris adı verilen bölgesinde toplamda 8000 adet sinir ucu bulunur. Peniste 4000 civarında olduğu bilinmektedir.Klitoriste penisten bile çok sayıda sinir ucu barındırır.

vajina nedir, kaç çeşit vajina vardır ? kadınlar kadar karmaşık bir yapıdır vajina. Her kadının vajinası aynı mıdır ? Penis vajinaya nasıl girer ? Doğum yapmak ve sıkça seks yapmak vajinayı büyümesine sebeb olur mu ? G noktası gerçekten var mı ? Her ne kadar halk arasında ayıp olarak görülüp utanç kaynağı olsa da, penis, vajina, meme ve testis gibi organların ne kadar önemli araçlar olduğu aşikardır. Dolayısıyla bu tabuları yıkıp, son derece doğal ve sıradan bir olgu olan, biyolojik varlığımızın yegâne kaynağı olan seksin ve vajinanın dünyasına bir göz atalım.

Vajinanın iç kısmı, cinsel birleşme sırasında penis ile arasında sürtünmesi için pürüzlüdür. Cinsel birleşme sırasında vajina duvarları, özel bir kimyasalın salgılanması sayesinde nemlenerek penisin girişine izin verir. Vajina, genişleyebilir ve esnek bir organdır. Cinsel birleşme sırasında, vajina %200 kadar esneyebilir bu esneme vajinaya herhangi bir zarar vermez. Bu duruma vajinal çadırlama adı verilir. Bir süre sonra vajina eski haline otomatik olarak geri döner. Kadın uyarıldığı zaman, rahmin etrafındaki kaslar kasılarak rahmi yukarıya doğru çeker, bu da vajinanın genişlemesine neden olur. Bu esnekliğin asıl sebebi, doğumu kolaylaştırmak. Doğuran kadınların vajinası, fark edilebilir miktarda değişmez. Sonuç olarak çok sık seks yapan kadınların vajina boyutlarında herhangi bir büyüme olmaz.

Kadınlarda vajina yapısı bakımından çok fazla çeşitlilik bulunur. Bu çeşitlilik vajina yanakları olarak bilinen et dokusu, her kadında farklı uzunluklarda, kalınlıklarda ve şişkinlikte olmasıdır. Dolayısıyla tek tip vulva/vajina diye bir şey bulunmaz.

G noktası ile klitoris aynı şey değildir. G noktasının varlığı tartışmalı bir konudur. G noktası, klitorisin en derin ve en çok siniri bir arada bulunduran bölgesidir. Bu yapının tümüne klitoris denir. Araştırmacılar vajinanın içinde, yaklaşık 2.5-5 santimetre derinlikte, karın tarafındaki duvarda yoğun zevkle ilişkilendirilen bir bölgedir. G Noktası, her kadında orgazma neden olmamaktadır, bu bölgenin aşırı uyarılmasının orgazma neden olduğu düşünülüyor. En azından birçok insanın hayal ettiği gibi, basıldığı zaman orgazma neden olan bir mekanizma değildir. G-noktasının tespitinde vajina içine sokulan parmakla buraya gel anlamındaki parmak hareketinin yapılır. Bu hareket, doğrudan bu g noktasını uyarır. vajinal orgazm olarak isimlendirdikleri G Noktası orgazmına erişilebilir. Bu orgazm, çok daha yoğun bir haz verir; öyle ki bütün vücutta müthiş şiddetli kasılmalara ve peş peşe orgazm olmaya neden olur. Vajinal orgazma seks sırasında çok az kadın ulaşır.

Bu bilgileride okumalısınız

hpv tip 62 ve 72 hakkında başına gelen var mı bıktım artık
Vajinal duş nedir
vajinamı nasıl temizlemeliyim doğrusu nedir
eşimin cinsel fantezileri ve eğilimi hakkındaki rahatsızlığım
anal ve vajinal için başka dildo kulanmak
bir kızla vajinal fisting ve anal fisting nasıl yapılır

Yorumlar ( 2 )

  1. okuduğum hiçbir ders kitabında bu kadar teferruatlı bilgi yoktu. sizi tebrik ederim ve size teşekkür ederim. bunları kız erkek okumalı ki şuurlansın. cinsellik tabu olmaktan iyice çıksın.

  2. kessinlikle katılıyorum sana kardeşim… vallahi zaten bende öldüm artık aq sexs yapmamaktan…bende anca okuyorum bunları…

Cevap yazın