cinsel isteksizlik bir problem mi, herkes çok istekli mi olmak zorunda

Soru

merhaba 3 yıllık evliyim. evlendiğimiz dönemden beri eşimde yoğun cinsel istek var. tam tersi benim için cinsellik o kadar ön planda değil, aksine daha çok duygusallık. mesela seks yaptığımızda o yüksek performans bekliyor. sanki porno film çekiyoruz gibi ruh haline giriyor. ben duygusal cinsellik seviyorum. duygusuzca seks yapamıyorum, hissiyat tensel haz ve duygusal birleşme bir arada olmalı. tutturuyor yapamıyorsun, yo yapıyorum ama böyle yapmak istemiyorum diye anlatıyorum, bahane buluyorsun diyor. anlayacağınız 3 yıldır fırtınalı bir cinsel hayatımız var. artık bu çekişme beni yoruyor yıpratıyor. tadım kaçmasın diye ben kaçıyorum, ben kaçtıkça erkek değilsin diye laf söylüyor. bir birimize olan bağımız sanki gittikçe azalıyor, hiç abartısız nefrete dönmeye başlıyor. ne yapmamız lazım ? bu evlilik hata mı diye düşünüyorum ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 3

  dostum galiba daha en baştan yanlış dikiş tutmuşunuz. cinsel uyum yok gibi, eşiniz bolca aksiyon ve tatmin arıyor, siz ise şevkatli duygusal doyum. ne o isteğinden vaz geçiyor, ne de siz farklı bir levele çıkabiliyorsunuz. evlilik çıkmaza girmiş, bir birinizi yıpratıyorsunuz. şimdi 2 farklı karakteri nasıl birleştirebilirsin, nasıl bir tavsiye verirsin ki ? işiniz zor, evlilik terapislerine falan gitseniz belki bir orta yol bulunur.

 2. 4

  ınsanlar helal yolla seks yapmak icin evlenir.çünkü cogalmaları gerekir. neslin devam etmesi icin sekse ihtiyac var. o yüzden böyle bir zevk verilmistir. fakat bazen evliliklerde eşler arasında uyumsuzluk olabiliyor. baska bir erkegi yada kadıni deli gibi arzularken kendi eşi ile sevismek ölüm gibi geliyor. hatta masturbasyon bile daha zevkli hale geliyor.çünkü kendi iç dünyasinda diledigi fantezileri özgürce kuruyor. fakat soft ve duygusal erotizm bir sure sonra mutlaka sert ve vahsi sevismeye dönuşmeli biraz kendini zorla bence

 3. 2

  kadınların aksine çoğu erkek isteklidir ve de ters şekilde kadınlar erkeklerin azgın olmasından şikayet ederler, erkekler ise kadınları isteksiz ve soğuk olmasından. bu durum sizde farklı şekilde işliyor. eşiniz istekli iken sizin onun beklentilerinize yanıt vermediğiniz düşüncesi oluşuyor. ancak sorun burada cinsel istek yada performans değil cinselliğe bakış açısı ve yaşama tarzındaki farklılıkdır. her yiğidin yoğurt yiyişi sorundaki gibi beklentileriniz birbirinize uymuyor. bir nevi cinsel uyumsuzluk gibi düşünülebilir. bu gibi sorunları çözmek çok zor çünkü bunlar kişinin kendi karakteri ile ilgili. yani çöyle düşününü diyelim ki siz lahana yemeğini seviyorsunuz, bu sizin kendi karakteriniz bir sorun yada hastalık değil, bunun içni doktora pisikoıloğa gidip beni lahana yemeğindne soğut başka bir şey sevdir demek abesse, aynı şekilde uyumsuzluk olan tercihler içinde bir tadavi aramak mantıksız bence.

 4. 1

  burada sorun daha çok cinsel performanstan çok bakış açısı ve karakteristik farklılık bence umarım bir şekilde bir orta yol bulursunuz

 5. 3

  sanki haftada bir yeni evliler için çok az gibi geldi, performansını artıracak yollar bulmalısın.

 6. 3

  ne güzel işte. eşinin libidosu yüksek. ben eşimin böyle olmasını isterdim. muhtemelen daha zevkli olurdu ev hayatı…

 7. 3

  doğru kadınlar yanlış erkekleri bulmuş, doğru erkekler de yanlış kadınları..

Bir cevap bırakın