kadınlarda vajinal sulanma oranı neye bağlı

Soru

selamlar benim sorum vajinal ıslanma ile ilgili. evli bir bayanım 27 yaşındayım. şunu fark ettim eğer vajinal sulanma fazla ise seksten çok keyif alıyorum. eğer vajinal sulanma az yada yok gibiyse o zaman seks hiç keyif vermiyor sanki bitsin diye bekliyorum. asıl sormak istediğim bu vajinal sulanma neye göre oluyor. bazen çok azınca oluyor diye düşündüm öyle değil, mesela porno izliyoruz azmak için sonra seks yapıyoruz ama hiç sulanma yok. bazen ise yatakta sarılırken kendi kendime sulanma olduğunu hissediyorum. yani ben isteyince sulanma olmuyor sanki kendiliğinden oluyor. vajinal sulanmayı arttıran sebepler neler ? nasıl bunu arttırabilir daha istekli olabilir, daha keyifli cinsellik yaşayabilirim anlamak öğrenemek istiyorum.

Cevaplar ( 9 )

 1. 3

  ilişki esnasında vajinanizdan beyaz akıntı geliyor mu peki ? kokusuz ise sıkıntı yok

 2. 3

  partnerin hızlı davranıp sonuç odaklı yapıyorsa ıslanamassın ama önsevişme ile seni sırılsıklam yapabilir

 3. 3

  dış uyaranlarin orada yarattığı etkidir. ilişkiye hazir olduğunu gösterir. bu şekilde zevk almaniz doğaldır. zaten sulanma oluşmadıysa, basiniz ağrıyacaktir.

 4. 4

  cinsel istek ve uyarımla ilgili bir durum. vajinal sulanma bir nevi cinselliğe hazır olduğunuzun belirtisi gibi düşünün. eğer bir rahatsızlığınız yoksa düzensiliğiniz yoksa sağlıklı bir bireyseniz normalde sulanma ile iligli sorunlar yoksa bunu bir kriter kabul edebilirsiniz. eğer sulanma olmuşsa demek ki kıvama geldin, yok kuruluk varsa aslında cinsellik istemiyorsun ama bunun için kendini zorluyorsun demektir. o zaman seks yapmak için yok yere kendini zorlama çünkü güzel bir birliktelik olmayacak doyurucu bir orgazm yaşanmayacak. sırf yapmış olmak için yapacaksın. buda senin hazzını heyecanının cinselliğe olan bakışını olumsuz etkilecek. böyle değerlendirebilirsin.

 5. 3

  önsevişmeyi ihmal etmeyin ve mümkünse abartın. öbür taraftan psikolojik olarak kendinizi şartlandırın. eşiniz de vajinanıza parmak sokmadan yavaş yavaş oynasın. göreceksiniz kuruluk yavaş yavaş yerini ıslaklığa bırakacak.

 6. 5

  normal bir erkegin aklina seks düştüğunde aleti nasıl kalkıyorsa, kadınında aklina seks düştüğünde ya da azdığında vajinasi sulanır kabarır genleşir.

 7. 4

  nasıl keyifli cinsellik yaşarsın onu tam bilemem.. kadın kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz.. ama şunu diyebilirim.. kadınlarda sulanma olduğu sürece zevk alıyordur.. sulanma bitmişse zevkte bitiyor.. çünkü sulanma yoksa erkeklerde rahat girip çıkamaz.. sürtünme arttığından acı da artıyor zevk kalmıyor.. girmekte zor oluyor.. sulanma bittiği yerde ilişki de kendiliğinden bitiyor zaten.

 8. 2

  hep diyorum ön sevişme süresini uzatın, ön sevişme her zaman daha zevklidir. uyarılma ve erekte olma için de önemli.

 9. 3

  vajinal sulanma oranı ön sevişme süresine senin ilgine erkeğini kışkırtma gücüne bağlıdır girişe acele ettirme bırak sevsin okşasın sen istediğinde vajinanı aç

Bir cevap bırakın