cinsel ilişki sırasında kilitli kalmak gerçek mi

Soru

mrb, sevgilimle ilk defa cinsellik yaşayacağız ancak çok korkuyor. kız arkadaşım ilişki sırasında kilitli kalırsak diye endişe ediyor. bunun gerçek olmadığını söyledim uydurma dedim, internette bir sürü haber var video var biliyorum beni rahatlatmak için böyle söylüyorsun, ya olursa sonra diyor. buradan sormak istiyorum cevapları oda okusun, gerçekten cinsel ilişki sırasında kilitli kalınır mı ? yoksa tüm bunlar efsane mi ?

Cevaplar ( 3 )

  1. öncelikle asıl mesele sevgilinin rahat olmaması gergin olması sadece kilitlenme korkusu değil. onun asıl endişesi evlenmeden cinsel ilişki yaşamaya çekiniyor olması ve ayrıca kendini cinselliğe hazır hissetmemesi sebebi iledir. sizde ısarar ediyor onu ikna etmeye çalışıp üzerinde baskı kuruyorsunuz. oda haliyle eline geçen en basit şeyle korunmaya sizin baskınızı üzerinden savuşturmaya çalışıyor. yoksa o bile böyle bir şey olacağına inanmıyor. bu arada öyle kitlenme falan diye bir şey yok, aşırı saçma. cinsel mit dediğimiz olaydan ibaret, o ne demek derseniz cinsel konularda herhangi bilimsel bir sonuca dayanmayan, halk arasında yayılmış uydurma asılsız söylentilerdir. bunu sadece sevgiliniz değil sizde iyi okuyun, onu da cinsellik yaşamaya zorlamaktan vazgeçin. zaten olacaksa kendini hazır hissediyorsa olur.

  2. sevişirken kilitli kalınmaz böyle birşey yok başka canlılarda oluyor bu durum. buradaki asıl mesele kız arkadaşınız cinsel ilişki konusunda korku ve endişeleri. bunları aşmadan onunla cinsel ilişki yaşamayın

  3. biraz olsun onu seviyorsan, seks diye zorlayip ona travma yaşatma. diyecegim o kadar, kendi hazır hissederse zaten söyleyecektir.

Bir cevap bırakın