boşalma denetimini kazanmak için psikoterapi işe yararmı

Soru

boşalma denetimini mastürbasyonu uzun tutarak öğrenebilir miyiz mastürbasyonda boşalma isteği erken geliyor her şey psikolojik midir psikoterapi işe yararlı mıdır ?

Cevaplar ( 3 )

  1. knk siteyi hiç okumadınmı, doktor terapi hap hup bir işe yaramıyor. bunu sen kendi başına çalışarak alıştıma yaparak öğrenmen lazım. psikolojik bir bozukluk değil, düşüncesel bişi olsa dediğin belki işe yarar. ama şu olabilir bak cinsellik sırasında tahrik edici şeylere odaklanmak yerine aklını başka şeylere kaçırmak dikkatini dağıtmak fayda ediyor. bi tek pisikoloji ile ilgili yönü bu var. gerisi sende çalışa deneye yapa deneyim edip öğreniyorsun. başkada bir olayı yok aslında kolay, tabi canımız istemiyor üşeniyoruz sallıyoruz o zaman öğrenilmiyor.

  2. Ne kadar boşalma denetemiyle ilgili yardım alsanız dahi siz kendiniz çaba göstermeden çözemezsiniz bunun için sanırım boşalma denetimi ve süreyi uzatmak için yardımcı bazı oyuncaklar var bunlarla alıştırma yaparak bu sorunu aşabilirsiniz

  3. selamlar, bedeninizn öğrenmesi gereken pratik yapılarak öğrenilen şeyi bir başkasını dinleyerek, size söyleyerek anlatarak yada izleyerek öğrenemezsiniz. sirklerde bile ince bir ip üstünde şov yapanları ne kadar izlerseniz izleyin, size onlar nasıl yapılacağını ne kadar çok detaylı anlatırsa anlatsınlar, siz pratik yapmadan çalışmadan asla o hareketleri yapamazsınız. bedeniniz vücudunuz aklınız kaslarınız sinirlerini duyularınız bunu deneyimlemesi anlaması öğrenmesi için defalarca yaşaması gerekir. uzun lafın kısası bedensel öğrenilecek bir şeyi öğrenmeden pratikten başka hiç bir şey size fayda vermez.

Bir cevap bırakın