frenulum hassasiyeti ve erken boşalma sorunu

Soru

Merhabalar. Sünnet derimin altındaki frenulum denilen bölgem muhtemelen sünnet işlemindeki hatadan dolayı oldukça kalın ve etli. Bu durum da o bölgeye herhangi bir fiziksel temas halinde o bölgenin penisimin diğer bölgelerine göre daha fazla temas halinde olmasına ( fazlalıktan dolayı sürekli içe doğru katlanıp açılıyor) ve daha fazla uyarılmasına sebep oluyor. Bu da erken boşalma problemini beraberinde getiriyor olabilir mi. Acaba bu bölgedeki fazlalığın cerrahi bir işlemle alınması mümkün müdür ? Eğer değilse buradaki hassasiyeti azaltmak için ne yapmam gerekir ?

Cevaplar ( 9 )

 1. knk yanlış yerdesin, sen bunun için doktora gitmen lazım. internette cerrahi tedavi yapmıyorlar. bide sünnet derisinin erken geç boşalma ile ilgilisi yok. o senin olayın, boşalma denetimi konusunda kendini eğitmemişsin.

 2. Tabi bu işin nihai çözümü zaten doktorda. Ben öncelikle bir fikir almak istediğim için sordum. Ayrıca bahsettiğim sünnet derisi değil. Sünnet derisinin altındaki frenulum bölgesi. Penisteki sinirlerin en yoğun olduğu bölge. Boşalma denetimini deneyip biraz da gelişim kaydetsem de olay biraz burada tıkanıyor gibi hissettim. Çünkü o bölgenin olması gerekenden daha kalın olması haliyle teması arttırıyor.

 3. bu güne kadar anladığım erkeklerde erken boşalma sorunu varsa bunun penisinden değil kişinin vücudu üzerinde denetimi ve kontrolü olmamasından kaynaklandığıdır. düz mantık sizin dediğiniz gibi olsa sünnetsiz kişilerin hiç birinde erken boşalma olmazdı, genelde erkeklerin bir derdi varsa bu onların başarısızlıklarından değil onların elinde olmayan farklı bir sorundan kaynaklandığını söylerler. benimkisi kalkmıyor ama şundan, benimkisi inmiyor ama bundan, benimkisi küçük ama şu sebepten, performansım yetmiyor ama şu yüzden, erken boşalıyorum ama şundan bundan, ama ikinciye uzun sürüyor falan. vücudun üzerinde tam denetim ve kontrolün yoksa hep sorunlar yaşıyorsun, 20 yaşından 50 yaşına geliyorlar yine bu denetimi kazanamamış oluyorlar. fiziksel sorun varsa yine siz doktora gidin de boşalma denetimi kişinin kendi anlayıp öğrenmesi gereken bir şey.

  • Sünnetsizim sence nasılım? Beğenirmisin beğenmez misin ? :)))

  • @brky__ ayy pornocular gayrimulsimler bile kestiriyor hala adam olamadınmı üstelik bence çok çirkin maymun şeyi gibi içinden çıkıyor flaan penis dediğin güzel görünecek çevresi traşlı bakımlı olacak. ahırdan kaçan koyunlar olur 1 yıl dağlarda ormanda geçirir sonra bulurlar üstünde tüyleri 2 kat uzamış olur. sendeki de o hesap herkes olmuş sen kaçmışsın galiba 🙂 🙂

  • @brky__ yıllar önce arkadaşımın sevgilisi vardı, antalyada yaşayan rus idi. 4 kere enfeksiyon kaptı hastanede yattı, doktor tavsiyesi ile adam 27 yaşında sünnet oldu. günümüzde sünnetsiz olmanın, ilişkiden sonra sünnet derisi içinde bir sürü bakteri ve virüs kalmasından dolayı ortaya enfeksiyonlar çıkabileceğini tüm tıp otoritesi kabul ediyor. yani sünnetsiz olmak övünülecek bir şey değil aksine erkekliğin bir eksikliğidir. üstelik görsel olarak çirkin görünmektedir. inanmıyorsanzı internette penis resimleri diye aratın, çıkan resimlerin %95i sünnetli güzel penisler, arasında sünnetsiz resim pek göremezsiniz. sizce sebebi ne bir düşünün bakalım ?

 4. merhaba, bu tip hassasiyet durumları genelde kişilerin cinsel hayatlarında düzensizliğe sebep olur. aşırı uyarılma ile zevk almadan boşalma gerçekleşebilir. ancak birçok kişide böyle bir durum yoktur, sadece bu kişiler öyle olduğunu düşünürler, oysa diğer sıradan kişilerle aynı normal şekilde uyarılırlar. asıl sorun uyarım kontrolünün yapılamamasından kaynaklanır. farklı örneklerle @erotic-girl yorum olarak açıklamış, kısaca aynı dediği şeyler geçerli diyebiliriz.

 5. Boşalmayi denetim altına almayi öğrenmek gerekiyor. Bunun içinde farklı yöntemler var veya cinsel terapiler

 6. tşkler arkadaşlar, ben memnunum sünnetsiz olmamdan.

Bir cevap bırakın