Pegging nedir yada strapon nedir, nasıl yapılır ?

Pegging nedir bazılarımız çok yeni duysak da pegging fantazisi 2016 yılı yaz aylarında tüm dünyada trendlerdeydi. ucundan kenarından da olsa birçok çift merak edip gizlice bunu denemişti. o zamanlar bottoming kelimesi kullanılmaktaydı. sonrasında kelime evrim geçirerek pegging halini aldı.

Peki ya nereden çıktı, pegging nedir ?

Aslında ilk olarak Japonların dile getirdiği kamasutra(sevişme teknikleri) sanatı ortaya çıkmasından sonra, yine bu sevişme haz alma verme olayını biraz daha nasıl ileriye götürebiliriz diye düşünen Japonların tekniklerine, beklentilere aykırı eklemeler yapmaları ile başlıyor. tam olarak bu ek teknikler kabul görmese de toplum arasında cinselliğin sınırlarının dışında şeyler denemek yeni heyecanlar tatmak isteyenlerin denemeleri ile artışa geçmiş. sosyal medyanın daha etkin ve yoğun kullanımı ile nedeyse herkes tarafından bilinir olmaya başlamıştır.

Basitçe anlamı, bir bayanın takma bir penis kullanarak erkeğe anal seks yapmasıdır diyebiliriz. Teknik bir konudur acemice yapılınca hazdan çok acı verebilir, deneyenler de beklediklerini bulamayabilirler. farklı pozisyonlar, uygulamalar, farklı cinsel ürünler ve oyuncaklardan yardım alınır.

Pegging anladık, strapon nedir ? İkisi aynı şey midir ?

Aslında iki kelimenin bağlantısı olsa da farklı şeylerdir. strapon bir araç, pegging ise teknik yada yöntemdir. Belden bağlamalı ve önüne realistik penis takılan kemer ikisi bir araya geldiğinde buna strapon adı verilir. yani takma penisli kemer eşittir strapon. Az öncede anlattığımız üzere pegging de strapon yardımı ile yapılır. straponla bir bayan, erkeğe anal seks yapar.

Birazda uygulamadan bahsedelim pegging nasıl yapılır ?

Öncelikle bu düşünce aşamasında iken hem bayanın bunu yapmaya hemde erkeğin bunu denemeye yönelik kabullenen bir düşüncesi olmalıdır. Ne erkek erkekliğinden bir şey kaybeder, neden kadın kadınlığından. Kişilerden birine, buna karşı olumsuz bakış tiksinme kabullenememe durumları varsa denememek en iyisidir. Tüm bu psikolojik durumlar aşıldıysa her iki tarafta bunun zevk için yapıldığı biliyorsa sorun yok.

Sonra gelelim gerekli olan malzemelere. Neredeyse hepsini internetten tedarik edebilirsiniz. Kaliteli bir anal krem, strapon için kaliteli bir kemer, kaliteli anal kullanıma uygun kemere takılabilen realistik penis ve bir kutu prezervatif. Burada farklılık yapan kemer ve realistik penislerdir. Kemerlerin çok çeşitleri vardır. Sadece bir tip penis takılabilen yada üniversal denilen her tip alacağınız penisi takabileceğiniz kemerler ve yine kemerler kimileri kalın lastikli, kimileri ise şerit şeklinde deri malzemeden olabilir. Ek olarak farklı noktalarında açıklıklar yada farklı yerlere de realistik penis takılabilen tipleride vardır. Diğer ürün ise şu bahsettiğimiz realistik penistir. çok farklı tipleri bulunur, titreşimli, titreşimsiz, vantuzlu, klipsli, soketli, testisleri olan olmayan, gerçekçi penis şeklinde damarlı olan yada düz yüzeyli salatalık gibi olanlar. kemerinize göre hangisi uygunsa ve ilginizi hangisi çekiyorsa buna göre seçim yapabilirsiniz. yine ek olarak çift taraflı strapon yada pegging için üretilmiş bayanın vajinası içine de giren bölümü olanlarda var. bunlar erkeğe anal seks yaparken diğer ucuda bayanın vajinası içinde kalır bu sayede pegging sırasında bayanda daha çok zevk alır. dolayısıyla bu tip strapon dildo, strapless dildo, duble side dildo denilenler daha iyidir. püf noktası olarak ilk sefer deneme için çok büyük ve kalın bir dildo yani realistik penis almayın.

Bayan öncelikle kemeri giymeli ve kemer üzerine realistik penisi takmalıdır. bunu yaparken erkeğin yardımcı olması penis boyutlarının daha iyi anlaşılması ve psikolojik hazırlık için faydalıdır. eğer strapless dildo aldıysanız vajina içine girecek ucunu kremleyerek bayan vajinası içine sokup rahat kullanacak şekilde oturtmalıdır. sonraki adımda bayan erkeği alıştırmak ve gerginliğini azaltmak için erkeğe oral seks eşliğinde erkeğin poposuna anal krem sürerek, işaret parmağı ile içe doğru yavaş dairesel hareketlerle bastırarak erkeğin poposunu parmaklayabilir. yavaş yavaş parmak sayısı arttırılır, 1-2-3-4 diye parmaklar bir arada sokulur. yeterince alışma sağlanınca uygun pozisyon seçilir. genelde erkek sırt üstü yatarak bacaklarını karnına doğru çektiği pozisyon idealdir. devamında bayan da yanaşarak dildonun gövdesinden tutmak desteklemek sureti ile dildoyu yavaşça erkeğin anüsüne sokmaya başlar. bu noktada acele etmemek gerek. bayan alışması için erkeğe zaman tanımalıdır. aynı zamanda bayan diğer eline krem sürerek erkeğin penisini okşayarak ona ekstra haz sağlayabilir.

Tüm adaptaston sağlandıktan sonra farklı pozisyonlar denenebilir. kadın uyun tempoda erkeğe dildo ile git gel yaprak erkeği prostattan uyarmaya, anal olarak zevk vermeye çaba gösterir. yine arada bayan eliyle erkek penisini okşayabilir. aşırı yüklenmeden değişik şekillerde hem bayanın haz alması hemde erkeğin haz alması ile eylem kontrollü olarak erkek boşalana kadar abartmadan devam ettirilir. boşalma sırasında yavaşlamak gerekir, boşlama bitince zorlamamalı ve dildo anüsten çıkarılmalıdır. sonrasında erkekte bu süreçte bayan orgazma ulaşıp boşalamadıysa, bayana bu konuda yardımcı olarak tatmin olmasını sağlamalıdır. bu sayede doyumlu farklı bir cinsellik yaşanır.

Bunların dışında ilişki sırasında dikkat edilecek nokta kadının kendini erkeğin yerine, erkeğinde kadının yerine koyarak anal seks yaşayan bir bayanın ne hissettiğini empati yaparak anlayabilmeye hissedebilmeye çalışmasıdır. Bu şekilde odaklanarak, pegging yapan çift cinselliğin hislerle yaşanan daha üst bir düzeyine çıkacaklardır. İlişki sırasında kadının da erkeği hissetmesi önemlidir. Erkeğin penisini eliyle sıvazlayan okşayan kadın erkeğin tepkilerinden aldığı hazzı anlamalı, erkeğin boşalmaya ne kadar yaklaştığını hissedebilmelidir. eliyle penise uyarım yaparken boşlamaya yaklaşan erkeği elini çekerek bekler ve biraz sonra yine dokunmaya devam ederek, aniden boşalmasını engeller. bu sayede erkek dakikalarca boşalma arzusu içinde zirvelerde dolaşır, neredeyse boşalmak için zevkten titremeye başlar. bu durumu aşırı uzatmamak gerekir, belirli bir süre sonunda erkeğin boşalarak rahatlamasına izin vermelidir. yoksa heyecanı kaçmaya başlayacaktır.

Erkekler sadece penislerine dokunarak değil, ayrıca dildo ile anüs içine yapılan sokma çıkarma anındaki baskı sayesinde prostat masajı yapıyormuş gibi farklı bir haz alacaklardır. penise dokunma ve prostat uyarımı ile daha önce denemedikleri çok farklı hazları yaşayacaklardır. hatta öyle ki kimi erkekler hiç penislerine dokunmadan, erkeğe anal seks yapılırken prostat uyarımı sayesinde zirveye ulaşıp kızlar gibi boşalabilirler. hatta bayan erkeğe dildo ile anal seks yaparken daha boşalmadan seksin ortalarındayken aldığı zevkten ve prostat uyarımından dolayı erkeğin penisinden sperm damlacıkları damlayabilir. bu erkeğin anal seksten gerçekten zevk aldığını gösterir.

Tüm bunlar pegging nedir merak eden ve bu eylemin tekniğine ilişkin bilgilerdir. bu konuda deneyim yaşayarak, hissettiklerini anlatan bireylerin anlatımları ve erkeğin anatomik yapısı göz önüne alınarak derlenmiştir. Farklı bir deneyim yada fantazi yaşamak isteyen çiftler yada kişilerin sıkça sorduğu konular arasında olduğu için bizde sizlere aktarıyoruz.

Fikir olarak deneyin diye yada insanları yönlendirmek için yazmadık, teknik bilgi amaçlıdır. Bildiğiniz üzere kişiler hür iradeleri ile kendi karalarını verebilmektedirler. Burada yazılmayan ama belirtmek istediğiniz detaylar yada değişiklikler, yine varsa soru ve yorumlarınızı konu alına yazabilir, paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bu bilgileride okumalısınız

ilk defa pegging yapacağım tavsiyelerinize ihtiyacım var
pegging yada strapon hakkında ne düşünüyorsunuz
belden bağlamalı penisle strapon pegging yapan çiftler için prostat uyarımı
kocama pegging cum nasıl yaparım
kadına pasif olma yada strapon tutkusu saçma bir istek mi
prostat masajı nasıl yapılır eşime yapsam faydası olurmu

Yorumlar ( 20 )

 1. Merhaba 2 hafta önce yukarıdaki yazınızı okudum. 33 yasında bir bayanım. Eşim 38 yaşında 9 yıllık evliyiz. Evliliğimde daha çok heyecan için ne yapabilirim diye araştırmaya başladım. Sitenizi gördüm. Pegging tekniği hakkındaki yazınızın içeriği ilgimi çekti. Çok iyi anlayabilmek adına bir kaç kez okudum. Çeşitli notlar aldım. Eşimle denedik. Eşim analdan onu becermemi çok sevdi. Ereksiyonu ikinci hatta üçüncü gün bile hala çok güçlüydü. 3 gün ardı ardına seks yaptık. Hiç abartmıyorum bu sevişmelerimiz nerdeyse ortalama bir buçuk saat sürdü. Strapon siparişi verdik. Eşim çok heyecanlı ve mutlu. Yanlız benim için yorucu oluyor. Sabahları kalkamıyorum. Bütün gün yorgun hissediyorum. Öğlenleri 30 dk dinlenmeden kendime gelemiyorum. Vitamin destek ürünleride alıyorum. Fakat neden bu kadar yorgun olduğumu çözemiyorum

  • yaşadığınız bu fantazi beklenenin aksine biraz aykırı denemekten yada söylemekten insanlar çekiniyorlar, deneyenler ise bu farklı deneyimi bir daha hissetmek istiyorlar. bu noktada anüsten ve prostattan uyarılan erkekte prostat masajı etkisi oluşur o sebeple penis ve prostat bölgesinde kan akışı artar uyarılma fazlalaşır. dediğiniz gibi eşiniz sık sık güçlü ereksiyon olacaktır. hatta bu ereksiyon sayesinde aktif olarak sizinle daha güçlü bir cinsel birliktelik yaşayacaktır. başka bir noktada prostat, anüs uyarımı ve konsantrasyonla birlikte bazı erkekler tıpkı kadınlar gibi hiç penisine dokunmadan ilişki yaşamadan boşalabilirler. kadın tarafında ise bu aktif rolde daha erkeksi hisler yaşar testestron almış gibi olur. vajinanın üst birleşim noktası, bızır, clit diyenler var burası sanki bir penis gibi kabarık kalkık ve sıkılmış gibi olur o bölgeye dokunulunca yoğun bir zevk alır. hatta strapless dildo denen cinsel oyuncaklar kullanılırsa ilişki sırasında aktif roldeki kadında çılgın zevkler yaşayabilir. tüm bu olaylar sonucu vücut çok fazla enerji yakar efor sarf eder sonunda birde müthiş bir patlama ile orgazm olup boşalırsa demeyin keyfine. üstüne ferah bir duş ve uyku ile vücut sanki savaştan çıkmış gibi olur. boşlamış araba aküsüne benzer şarj için takviye güç ve zamana ihtiyaç vardır. bu arada kilo sorunu olanlar için cinsellik ve seks çok iyi kalori yaktırır. anlayacağınız yaşadıklarınız normal vücudunuz bu heyecanlara zamanla alışacaktır.

  • İlginç ve çok değişik bir heyecan mutlaka denenmeli önce kadın erkeğin anüsünü okşamalı sonra straponla yavaşça girmeli acı hissi olabilir o anda kadın beklemeli yavaş yavaş girmeye devam etmeli aynı anda kadın erkeğe penis sağımı yaparsa erkek müthiş bir heyecan yaşayabilir kadın aktif dominant olurken erkek ise daha pasif edilgen roldedir bu erkekteki cinsel hazı dahada artırır straponun önce anüsü daha sonra iç kısımdaki prostatı uyarması erkekte karşı konulmaz bir zevk ve bunun sonucu müthiş bir boşalma ve tatmin sağlayacaktır

 2. aslında sevgilimle bunu denemek istiyorum sevişirken sevgilim popomu parmaklıyor yalan yok bundan haz alıyorum ama parmak neysede kalın bi dildonun popoma gimesi biraz korkutuyor beni canım yanar diye düşünüyorum bulabilirsem ince bi dildo ilk sefer için belki öyle denerim tabi sevgilmde olumlu karşılarsa beni yapmak isterse

 3. 10 yıldır evliyim karım için aldığım dildoyu kullanıyorduk 30 dakika seks yaptıktan sonra yoruldum kendimi çok kastım boşalamadım bıraktım karım hadi senide rahatlatayım sonra duşa gidelim dedi tamam deyince oral yapmaya başladı yaptı yaptı bir türlü boşalamıyorum hadi artık boşal yoruldum bu dildoyu sana sokacam artık ama boşalmazsan dedi bende sok hadi deyince şaşırdı gerçektenmi diye sordu evet dedim bende kremledi filan yavaş yavaş sokmaya başladı istemiyorum aciyor desemde gor bakalım nasıl oluyormuş vaz geçmek yok deyip bastırdı zorla bi anda cuk diye girdi içime karım biraz önce poposundan çıkarmıştı daha sıcacıktı öyle bir zevke geldim ki bir dakika geçmedi fışkıra fışkıra boşaldım şimdilerde ara sıra yapıyoruz böyle çılgın şeyler güzel oluyormuş

 4. bu konuda okuduğum en detaylı açıklamaydı, tebrikler. tabi birde okuyunca heyecanlandım bi haller oldu bana. bence çiftler okusunlar denesinler cinsel hayatlarına değişik heyecan gelsin

 5. Peki bunu esimizin yapması için nasil ikna edeceğiz

 6. Bizde eşimle yapioruz gercekten cok guel zevk verici sadece tek sornumuz eşim belden baglayip yapmak istimio ama ben yapsin istiyorum

 7. bana bıraz ters bı durum yanı ama zevk almamızın tek nedenı prostat bezıne baskı yapılıp oradan alınan zevkten kaynaklı

 8. Sevgilimi ilişki sırasında parmaklıyorum bu durum hoşuna gidip hemen boşalıyor. Sizce biseksüel yada gay olma ihtimali varmı?

 9. Ne alakası var….sex özgürlük….sen nasıl zevk aliyorsan erkekde aynı şekilde zevk alıyor….sana yalatabilirdide

 10. Shemale goddess lar varken bir kadın tarafından cansız bir cisim ile becerilmek beni tatmin etmezdi herhalde.

 11. Madem analdan hoşlanıyorsunuz dildoya ne gerek var erkek arkadaşlarınızdan biriyle bunu canlı canlı deneyebilirsiniz,isterseniz esinizde size katılabilir, cansız dildo ile ugrasmayin 🙂

 12. Bunu ben de denemek istiyorum hem de çok bunun için farklı platformlarda farklı hesaplar oluşturdum ve arayış içerisindeyim ancak pek umutlu değilim açıkçası

 13. Antalya da bir Rus bayan var para karşılığı yapıyor, düşünüyorum denesem mi diye kararsızım…

 14. hoşlanmıyorum. partnerime kendim de arkadan yaklaşmam. sâdece oturma organını öperim. 🍉

 15. bununla alakalı uzun süredir deneyimim mevcut ve yazdıklarınızın hepsi doğru açıkcası erkekliğimden zerre kaybım olmadı farklı yönelim hislerimde olmadı sadece ön yargı tabu ve dar kalıplaşmış bakış açısından uzaklaşmak yeterli olur arada gene uygulayıp keyfli anlar yaşıyorum söylendiği gibi farklı yanı yok tabi kişilerin kendi tercihidir ama farklı bir deneyim

 16. denemek istediğim bir zevk bu ama bana bunu yaşatacak bir partner bulamadım daha. ya da aktif role bürünecek bir kadın partner.

 17. bende bunu bir kere denedim ve çok zevk aldım ve aradan seneler geçmesine rağmen o anı unutamıyorum ve tekrar yaşamak istiyorum

Cevap yazın