Cinsellikten önce fantazi ve hayal kurmanın etkisi nedir ?

Özellikle orta yaş dediğimizde 40 yaş ve üzeri yaşlara gelmiş bireylerin cinsel hayaller ve fanteziler olmadan cinsel ilişki öncesinde seksten zevk almayı ve peniste ereksiyon ve cinsel uyarılması düşürdüğü ortaya çıkmıştır.

İlerleyen yaş ve cinsel anlamda duyguların olgunlaşma ve farklılıkla beraber artık seksten alınan durum değişiklik arayış ve cinsel performansı güçlendirmek için ekstradan cinsel haplar spreyler kremlerden kullanmak sizi ve partnerinizin gençlikteki gibi aktif seks yaşamını yakalayabilirsiniz. Öneri olarak süper viagra hap adı verilen siyah renkli kullanmak yüksek performansı yakalamanızı veya da daha çok sayısı da cinsel ilişkide bulunmanızda vesile olabilir.

Bu dönemler artık fantazi kurmak cinsel duyguları canlı tutarak seks için en ideal dönem startı başlamış erkekler için seks ayrıca en verimli bu dönemdir. Cinsel yaşantı monotonluk ve sıradanlıktan cinsel hayatı renklendirip zenginleştirmek gerekir. Cinsel fantaziler her açıdan kendi denetimimizdedir. Kurulan bu cinsel fanteziler kendimiz tehlikeye atamadan ve en önemli korkumuz olan reddedilme kaygıdan uzaklaşmak gerek. Bir araştırmaya göre ise cinsel hayatı renklendirmek her zaman  evliliğe veya uzun süreli ilişkilerde yapıcı etkiyle beraber yıllar su gibi akmış olasa da ilişki olgunlaştığı için boşanma aldatılma ve aldatma durumlarına azaltabiliyor.

Genelde orta yaş ve üzerinin cinsel fantazilere ihtiyacı var, çünkü onlar artık gençlere kıyasla daha zor bir uyarım ile tetiklenirler. ancak gençlerde fantaziler olmadan yaşadıkları bu deneyimlerde gelecekte baş başa  kalacakları yoz cinsellik deneyimi hazırlarlar kendilerine. bu sebepledir ki kadın yada erkek olsun cinsel fantazileri cinsel hayatımıza dahil edelim. cinselliğe başlamadan önce hayaller kuralım, değişik duygular değişik hisler tatmak için cinsel hayatımızı hareketli olmasını sağlamak için çaba gösterelim.

Bu bilgileride okumalısınız

mistress yani sahibe ruhlu biriyim böyle biriyle evlenmek isteyen erkek varmıdır
hayalinizdeki cinsel fanteziniz nedir ve bu fanteziyi deneyimlediniz mi
cinsel fantazi olarak çevremizdekileri hayal etmek
gıdıklanma ile uyarımın fantazi ve mastürbasyona etkisi
fetişist arzulardan kaynaklı cinsel ilişkide başarısızlık yaşıyorum
kasıklarıma bayanlar tarafından vurulması hoşuma gidiyor

Yorumlar ( 5 )

  1. Bence gereklidir çünkü önce hayal kurunca Sonra yapınca herşey ard ardına geliyor zevkli oluyor herkese öneririm gerekli yani

  2. Bencede çok büyük etkisi var daha sonraları eyleme geçmek için kesinlikle gerekli ve önemli etkisi olan birşey hayal kurmak

  3. çok önemli hayvan değiliz sonuçta bir anda girmek iyi olmaz bu işlere

  4. önemli tabi insan bazen rüyasında bile ihtilam olabiliyor ve kendini beyin ve vücut ona göre ayarlıyor

  5. kesinlikle erotik bir şey seyretmekten daha faydalı. hem hayalindeki şeyleri partnerine aktarırsan o da yerine getirirse daha iyi olur.

Cevap yazın