Anal seks nedir, anal seks nasıl yapılmalı ?

Sizde denemek Anal seks yapmak istiyorsanız temel ihtiyaç olan kayganlaştırıcınızı yanınızda bulundurmakta fayda var, çünkü vajina gibi kaygan olmayan bir bölgeye kurudan cinsel münasebet kurmak karşı tarafın fazlaca canını yakmanız kaçınılmaz olabilir. İşte soru cevaplarla anal sex rehberi;

 • Anal seks canınızı acıtır mı?

Anal tars ilişki canınızı acıtmamalıdır. Eğer acıtıyorsa, yanlış (hatalı) şekilde ilişki kuruyorsunuz demektir. Anal seksin, seks yaşamınızın dopdolu ve güvenli bir parçası olabilmesi için, yeterli miktarda yağlayıcı madde kullanmak ve biraz da sabır göstermek önem kazanmaktadır. Buna rağmen bazı insanlar, anal seksten hiç bir şekilde hoşlanmazlar. Sizin partneriniz de bu tip insanlardan biriyse, onun isteklerini saygı göstermeli, anal seks için onları zorlamamalısınız.

 • Anal seks gerçekte haz ve zevk verir mi?

Anal seksten haz bir çok şeyden alınabilir. Özellikle seks hakkında “tiksindirici” bir şey yapmak bir kısım insan için hoşa giden bir şeydir. Seks hayatınıza değişiklik katmanın da bir yolu olabilir. Anal seks süresince ortaya çıkan fiziksel hisler, diğer her şeyden daha farklıdır. Sinirlerin sona erdiği yerdeki anat, ilişki esnasında beyne iyi sinyaller yollayarak, sizi ödüllendirir. Erkekler için, hazzın artmasına neden, prostat bezi olabilir. Penisin anüs halkasına içinde hareket etmesi yeni ve güçlü bir hoşlanma duygusuna neden olabilir. Bir noktada mastürbasyona benzer, yoğun haz ve uyarılmayı tetikler.

 • Neden bir insan anal seks yapmak ister?

Bir çok insan için, anal seks büyük bir tabudur. Popodan yapılan seks kulağa kaba ve çirkin gelir ve cinsel sapıklık izlenimi verir. 1990’lar da, AIDS hastalığına yol açan HIV virüsünü anal yolla daha kolay bulaştırdığı düşünüldüğü için anal sex kötü bir etki bıraktı.

Ancak bazı insanlar anal seksi sever, bazıları da nefret eder. Bazıları da henüz anal seksi denememiştir ve merak etmektedir. Çoğu insan da böyle tabu haline getirildiği ve gizemli kaldığı için anal sekse karşı ilgi duymaktadırlar.

 • Analingus ne demektir?

Kimi insanların yalamaktan hoşlandığı veya yalanmaktan hoşlandığı, vücudun diğer bir bölgesi anüs (makat)’dür. Bazı insanlar ona dokunmayı seksuel anlamda tahrik edici bulurlar. Buna rağmen, biz burada, henüz güvenli anal seks hakkında bir açıklama yapmadık. Anus ve anat¹, partnerinizin sindirim sistemindeki bir çok hastalığı size taşıyabilir ve ağzınızda veya midenizde acılara sebep olabilir. Anal sex yapmak, çeşitli bakteriyel enfeksiyonlara yol açabilecek oldukça riskli bir davranıştır. Eğer siz veya partnerinizin anal seksten zevk almasını istiyorsanız güvenli seks tekniklerinden birini denemelisiniz.

 • Anal yapmak için neye ihtiyacınız Var?

Anal yapmak için birine verilebilecek önemli tavsiyeler şunlardır: Yağlandırıcılar, prezervatifler ve sabır. Alacağınız yağlandırcının prezervatifle uyum sağlayacağından emin olunuz. Vazelin veya bebe yağı gibi yağlandırıcılar, sevişmeniz sona ermeden prezervatifi devre dışı bırakacaktır. Ayrıca bu tarz yağlandırıcılar makat bölgesinde de enfeksiyon yaratabilirler.

 • Prezervatif kullanmak zorunda mısınız?

Öncelikle anal bölgede abartmadan sabunlu temizlik önemli. Siz ve partnerinizin herhangi bir hastalığı olmadığından emin olsanız bile prezervatif kullanmanız önerilir. Anal, bir çok iyi huylu bakterinin ve evi gibidir. Bu bölgede iken bu bakteriler sindirime yardımcı olurlar. Ancak bu iyi bakteriler yoğun bir şekilde olur ve uzun süre kalırlarsa penis üzerinde yanmaya ve idrar yolu iltihabına yol açabilirler. Anal seksten sonra temizlenmenizi de kolaylaştırır.

 • Anal etrafı çok kirletmez mi?

Anal böyle olmamalıdır. Tuvalete gitme ihtiyacınızı partnerinize söylediğinizde, bu sorun ortadan kalkacaktır.

 • Anal için nasıl hazırlanmalısınız?

Anal uygulamak için üçüncü ve son şey sabırdır. Anal seksteki en zor aşama, penisin makat bölgesine girmesinde yaşanır. Makat halkası çok sıkıdır. Partnerizin sakin olması ve penisin girişinin yavaş yavaş yapılması gerekmektedir.

İlk etapta parmağınız veya ince bir dildoyla başlangıç yapabilirsiniz. Bu durumda en gerçekçi dildo kullanmak olur. Parmaklarınızı kullanmanızın avantajı ise, parmaklarınız makat bölgesinin içini hissedip o bölgeyi, daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Parmağınızı yavaş yavaş makat bölgesine sokun. Her aşamada partnerinizin kaydedilen aşamaya alışmasına önem gösterin. Parmanığınız tamamen içeride olduğunda, parmağınızı çıkartıp tekrar sokun. Partnerizin makat bölgesini böylece bu harakete alıştırmış olursunuz. Bu aşamadan sonra, aynı hareketleri iki parmağınızla deneyin.

 • Anal seks için hangi pozisyonlar uygundur?

Anal seksi gerçek anlamda yapıyorsanız hangi pozisyonda olduğunuz önemlidir. Bir çok kadın üstte olmak ister. Diğerleri midelerinin üzerine uzanmaktan hoşlanır. Sizin için en iyisi olduğuna inandığınızdan başlayın. Daima kendinizi kontol edin. Acele etmeyin ve çok miktarda yağlandırıcı kullanın. Anal seks yapan insanlar der ki” çok fazla yağ neredeyse yeterlidir”. Partneriniz size acıtmaya başladığını söylerse geri çekilin. Sevişme sırasında partnerinizin anüsü penisin başını alacak şekilde genişleyecektir… Eğer tamamen genişlediyse, tamamen acısız şekilde içine girebilirsiniz. Onun vücudunun alışabilmesine zaman tanıyın. Daha sonrasında daha ileri gidebilecek kadar hazır olacaksınız.

 • Anal seksten hamile kalınır mı?

Teknik olarak anal seksten hamile kalmak imkansızdır. Buna rağmen anal seks, doğum kontrol için hala iyi bir metod değildir. Boşalma sonrasında meni, anusten vajinaya doğru kayabilir ve Sıçrama olarak bilinen olaya neden olabilir. Her yıl anal seks yapan çiftlerden %8’i bebek sahibi olmaktadır.

 • Eğer anal seksi sevmezsem?

Anal seksin size göre olmadığını düşünüyorsanız ve sevmediyseniz, istemediğiniz ve sevmediğiniz bir şeyi yapmamalısınız.

Bu bilgileride okumalısınız

kızlar anal seksten orgazm olan varsa nasıl olabileceğimi anlatsın
anal seks seven kızlar nasıl yapıyor poposu hiç acımıyormu
anal seks zevk verir mi
anal seks yapan kızlar zevk alır mı ve sık yapınca ağrı olur mu
İlk defa anal seks deneyecek olanlar neye dikkat etmeli
anal seks yaparken kaydırıcı yerine vazelin kullanılsa nasıl olur

Yorumlar ( 5 )

 1. Merak ettim yaşayanlar oldu mu var mi sevgililimin analına az bir kısmını girebiliyorum ve bu sürede de bosalana kadar cikmiyorm icinden ve de hep o altim da ben üstün deyken gerçekleşiyor bir sefer boşalıyorum içine gidiyor kalkma dan ikiyi yapiyoruz ve bu sure en az iki saati bulup geçebiliyor gec boşalıyorum sevgilim perişan oluyor biraz ama değiyor. İlk gün den ilk sefer den beridir söylemek den dilim de tüy bitti kendini ve özellikle de kalçasını ona sıkıp kasmamasi icin neler neler anlattim fakat artik elinde olmadığını düşünüyorum çünkü o kadar sıkıyorki penisimi yavaşça çok güç vermeden cekmek cikarmak istesem çok sıkıp kastigı için çok az da olsa bir sıkılık dan cikmama durumu oluyor sanki ya hiç istemiyor yada cikarmami ondan istemiyor gibi bir hale kalabiliyorum var mi benzeri gibi durumlar ile karşılaşan

 2. ben hiçbir çeşidini sevmiyorum. belki azdırmak için orası hafif ve kısa süre parmaklarla nazikçe dokunulabilir ve küçük küçük haşefe değdirilebilir.

 3. büyüklerin bir sözü vardır hak yolu dururken b..k yolunda ne işin var diye. sıcacık sulu vajina dururken öyle pis yerlerde ne işiniz var ya.

 4. çok saçma bir seks yöntemi. iğrenç yani hastalık doğuracaktır bu tür birleşmeler. bana göre en fazla parmakla falan zevki attırmak için denenebilir, bunun haricinde penis sokmak çok pis ve bu ilişkiye girenler araştırılmalı insan neden zevk alır ki oradan. sulu sıcacık kendiliğindn kayganlaşan delik varken neden yani neden ?

Cevap yazın