yaşlanmaya bağlı olarak ereksiyon gücünde azalmaya çözüm varmı

Soru

Merhaba arkadaşlar, 25-26 yaşına kadar sorunum yoktu. Eşimle de güzel bir evliliğe sahibiz ancak eksik yanımız var sevgiliyken sorunumuz yoktu cinsel olarak birleşme gerçekleştiremiyorduk vajinismus rahatsızlığı vardı ancak onu aştık. Fakat aşana kadar benim ayarlarım kaydı ve önce isteksizlik baş göstermeye başladı nasıl olsa olmayacak diye. Şimdi şimdi o sorunu aştım fakat bu seferde ikinci kez gelemiyorum. Sertleşme gerçekleşiyor fakat koruyamıyorum ve sönüyor. Forumda bir kaç soruya denk geldim yalnız değilim ancak tavsiyeler hep dinlenme süresini uzat yönünde. Önceden bu sorunu yaşamıyordum evlilik öncesi birlikteliklerimde iki çok rahat üçüncü ereksiyonum biraz daha geç ama sağlıklı olabiliyordu. Bu sorunu nasıl aşabilirim ?

Cevaplar ( 5 )

  1. bro güzel haberler vermek isterdim ama ne yazık ömür bitti bitiyor zaman geçti geçiyor, öncelikle asıl sorunun sende erken boşalma var. sonrada cinsel ilişkinin uygulamasında hataların var. erken boşalam sorunun düzeltmek aşman kendini bu konuda kessinlikle eğitmen lazım. uygulama konusunda da seksin 2.si 3.sü 4.sü diye birşey olmaz. makinalı tüfek değil bu arka arkaya seri atış yapamazsın ve yapmamalısın, yapmaya çalıştıkça tüfeğe zarar verirsin. seks esnasında ilişki uzun sürmeli ve boşaldıktan vücut rahatlayıp bitirmelisin. eskiden geçtin bünyen gçlüydü erkekliğin zirvedeydi yanlışta olsa kendini zorlayıp 2-3-4 diye yapardın. lakin yaş gittikçe erkeklik gücün hızla düşüyor artık eski gücün yok 2-3-4 defa olmayacak, kötü haber şu ki zamanla tek sefer bile yapmakta zorlanacaksın. sonraları artık cinsellikten kaçmaya hiç yapmak istemez olmaya başlayacaksın. bu süreçte tek çare boşalmadan uzun süre ilişki sürdürmek. erken boşalmaya devam edersen bu tükeniş hızlanacak yaş 40 olmadan erkeklik bitecek cinsel işlev sorunları başlayacak. ama elindeki son kalan mermini boşa harcamaz erken boşalmayı kontrol edebilirsen cephanenide daha uzun süre harcayabilirsin. ya umursamaz 5-10 yıla tükenir bitersin, yada tedbirini alır + 15-25 yıl daha kazanırsın.

  2. Arkadaşım öncelikle şunu kabul etmelisin ki herkesin fizyolojisi aynı değil. Herkesin libidosu aynı olmadığı gibi herkes aynı anda yaşlanma belirtileri göstermez. Sen eskiye bakıp bunu kafanda problem yapıyorsun ama emin ol problem yaptığın bu durum bile bir çok erkeğin keşke ben de yapabilseydim diyebileceği bir durum. Kendini sakın libidosu çok daha yüksek kişilerle kıyaslama ve seksi sadece skordan(!) ibaret sanma. Sekste psikoloji çok ama çok önemli olduğu için önce bunu söylemek istedim. Diğer önemli konu ise gerçekten bir sağlık problemin olabileceği ihtimalidir. Henüz çok gençsin. Lakin belki şeker hastalığın var belki aşırı sigara tüketiyorsun vs vs… Bu konu kafanı cidden çok mesgul ediyorsa profesyonel bir yardım almalısın.

  3. bu sitede sizinle aynı yolları geçen 10 larca kişi var işte şimdi onlar keske deyip dövünüyorlar ama geri dönüş yok hayat tek yöne doğru akıyor. yanlış cinsel alışkanlıklarınızı terk edin ve mutlu bir yuva kurun zaman geçiyor ve sizde hızla tükeniyorsunuz. iş işten geçtikten sonra farkına varmanızın faydası yok. önceden tedbir alıp kendinizi hayatınızı düzeltin.

  4. Yaş almayı geciktiremezsin ama yaşlanmayı geciktirecek bir yaşam sürebilirsin mesela…

  5. çoğu kişinin kafası iş işten geçtikten sonra çalışıyor, hiç okumuyor hiç ders almıyorlar, bildiklerini yapamya devam ediyorlar. nasihat etmek boşuna zaman kaybı. diğer arkadaşlar çok detaylı yazmış anlatmışlar, lakin kesin sorunun sahibi bir gram bile bunlardan ders alamyacak bildiğini yapacak. çünkü zayıf iradeli insanlar zorluklara karşı savaşmayı sevmiyorlar kendilerini akıntıya bırakıp ne olursa olsun diyorlar.

Bir cevap bırakın