kondom kullanmak erkekte iktidarsızlığa sebep olurmu

Soru

sevgilim sürekli kondom kullanmaktan şikayet ediyor. haz alamadığını erkekler için zararlı olduğunu iktidarsızlık yaptığını söylüyor. bende kondomsuz asla risk alamam deyince mecbur istemeye istemeye takıyor. gerçekten böyle bir durum olması mümkünmü, kondom kullana kullana sonunda iktidarsız olabilirmi ?

Cevaplar ( 8 )

 1. 4

  erkekler hep bunu yapıyorlar, kondom kullanmamak için sürekli bahane buluyorlar. kadın korunsun istiyorlar. asıl riski biz alıyoruz onlar keyfini yaşasınlar.

 2. 2

  love-burcu arkadaşımızın söylediği gibi sanki erkekler kondom kullanmaktan kaçmak istiyor gibi geldi bana

 3. 2

  kondom kullanımın handikapı sürtünmedeki hazzı azaltması. ancak sürekli yıllarca günde 3-5 yada yaftada 7 gün mast yapan erkeklerde penis hassasiyeti azalır körelir. penismi odundan keser sapımı hiç bir farkı olmaz hissiz kalır. birde üstüne kondom takınca hiç bir şey hisetmez. kadın vajinasınamı giriyor yoksa kamyon lastiğinemi sokuyor hiç bir haz fark olmaz. işte bu noktadaki belirgin sorun mastürbasyonun belirgin zararı hassasiyeti hazzı bitiriyor pensi hissiz odun yapıyor. eğer sevgilniz yıllarca mast yaptıysa penis odun olmuştur haz almayıncada prezervatif kullanmak istemez sürekli penisi iner yumuşar erksiyonunu kaybeder. suçu başka şeylerde arar bahaneler bulur. iktidarsızlığın sebebi kondom değil mastürbasyondur. yain kimse kondom kullandığı için iktidarsız kalmaz.

 4. 5

  Bu konuda 2 husus var. Birincisi kondom kullanımı ister istemez erkeğin tensel temas ile aldığı zevki azaltır. Lakin bunu geç boşalmak için avantaja çevirenler de yok değil. Bununla birlikte bu konudaki eksikliği bir şekilde minimize etmenin yolları var. İkincisi husus ise bir çok erkek, kondom kullandığında ereksiyonunu muhafaza edemiyor. Bu yüzden istese bile kondom kullanamadığını söyleyen bir çok tanıdığım oldu. Bu psikolojik bir şey mi yoksa fizyolojik mi bilemiyorum. Kondom kullanımının iktidarsızlık yaptığı iddiası ise mevcut bilgiler ile uyumlu değil. Kondom kullanımının iktidarsız yaptığına dair en ufak bilimsel bir tespit olsaydı, kondom firmaları milyarlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalılardı; tıpkı sigara şirketlerinde olduğu gibi… Zamanla böyle bilimsel bir tespit yapılır mı, onu da şimdiden bilmemiz mümkün değil. Bu nedenle bence sevgiliniz ya cahilce konuşmuş ya alacağı zevki kendince arttırmak için sizi kandırmaya çalışmış ya da içinize boşalma fantezisini gerçekleştirmek için fırsat oluşturma derdinde… Kendimi kontrol edemedim içine boşaldım derse hiç şaşırmayın. Bu sözlerimi de sevgilinize karşı kışkırtma gibi lütfen algılamayın. Konu sex olunca biz erkeklerin fütursuzca neler yapabileceğini ve/veya zaman zaman da nasıl egoistçe davranabileceğini biliyorum 🙂

 5. 3

  kondomla iktidarsızlığın bağlantısı yok. belki sürtünme hazzını azaltıyor olabilir ama aktidarsızlık yapacak kadar değil. her erkeğin cinsel gücü erkekliği bir değil. belki sevgilinizin cinsel gücüde çok yüksek değildir bu sebeple çabuk ereksiyon kaybı yaşıyor olabilir.

 6. 3

  Bana sorarsanız tamamen bahane kullanmadan daha cok zevk alınıyor ama kondomun iktidarsızlık yaptıgı tamamen saçmalık

 7. 4

  alakası bıle yok bız erkekler cup bulmakta ustumuze yok bı tarafımız sıkıssın hemen sucu karsı tarafa atarız kadınım olacak kısının rahat huzurlu sevısmesını ısterım

 8. 3

  kondomun iktidarsızlık yapması elbette saçma buna neden olmaz fakat ben şahsen kondom takınca erekte halimi uzun sürdüremiyorum penisim iniyor kondom yığılıp poşet gibi oluyor sonra kaldır kaldırabilirsen kaldırıyorsun giriyorsun bu sefer de yığılmış poşet ile zerre his olmadan devam ediyorsun nereden bakarsan bak iğrenç ben tiksindim kondomdan. başta iyi geliyordu hatta iyiymiş lan bu erken boşalmıyorum bayağı sürdürüyorum dedim ama sonra ereksiyon sorunu yaşayınca üstüste artık tiksiniyorum.

Bir cevap bırakın